Slogan

Mała Olimpiada Gminy Mstów

Finał Małej Olimpiady Gminy Mstów 2015-2016 / 2016-05-29

Finał Małej Olimpiady Gminy Mstów 2015-2016

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 25 maja odbyły się ostatnie zawody trzeciej edycji cyklu Mała Olimpiada Gminy Mstów. Były to wieloboje lekkoatletyczne chłopców i dziewcząt, które rozegrano na obiektach sportowych szkoły w Mstowie. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężył Mstów przed Brzyszowem i Zawadą, a wśród chłopców Mstów przed Zawadą i Mokrzeszą. W klasyfikacji generalnej Małej Olimpiady zwyciężył Mstów, drugie miejsce zajęła Zawada, trzecie Jaskrów a kolejne Mokrzesz, Brzyszów, Krasice, Małusy Wielkie i Kuchary. Po zakończeniu zawodów odbyło się podsumowanie tegorocznego cyklu. Wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz i dyrekcja Zespołu Szkół w Mstowie. Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania dla opiekunów zakończyły imprezę. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Więcej ...

Tabela Małej Olimpiady 2015-2016 / 2016-05-29

Gry i zabawy w Małej Olimpiadzie / 2016-04-16

Gry i zabawy w Małej Olimpiadzie

W środę 13.04.2016r. odbyły się zawody z cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”.  Tym razem były to „wyścigi rzędów”. Zawody były przygotowane dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje siedmiu szkół z terenu gminy: Brzyszów, Mokrzesz, Krasice, Zawada, Jaskrów, Kuchary i Mstów. Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach, w których musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością, siła i precyzją rzutów. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła Mokrzesz, II m– Mstów i  Brzyszów, III m – Jaskrów, IV m – Krasice, V m– Zawada i VI Kuchary. Na koniec zostały wręczone dyplomy i słodkie „ co nieco” dla każdego uczestnika. Zawody przygotowała i przeprowadziła Adriana Olech nauczyciel Zespołu Szkół w Mstowie.

Więcej ...

Szachy w ramach Małej Olimpiady / 2016-04-16

Szachy w ramach Małej Olimpiady

13 kwietnia odbył się turniej szachowy dla dzieci w ramach Małej Olimpiady Gminy Mstów. Wzięły w nim udział reprezentacje chłopców i dziewcząt z 6 szkół podstawowych gminy Mstów. Drużynowo w obu kategoriach zwyciężyli przedstawiciele Mstowa, drugie miejsce zajął Jaskrów,  trzecie wśród dziewcząt Mokrzesz a wśród chłopców Zawada. Indywidualnie wśród dziewcząt triumfowała Emilia Resakowska (Mstów), druga była Aleksandra Szuba (Jaskrów), trzecia Aleksandra Cyba (Jaskrów). W kategorii chłopców najlepszy okazał się Artur Resakowski (Mstów), drugi był Bartosz Gajosek (Jaskrów), trzeci Wiktor Choryłek (Mstów).

Więcej ...

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa / 2016-02-14

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa

Turniej piłki siatkowej to kolejna z imprez sportowych organizowanych w cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”. W zawodach, które odbyły się 09.02.2016 wzięły udział  drużyny z sześciu szkół podstawowych naszej gminy. Wyniki turnieju: I miejsce – Mstów, II miejsce – Zawada, III miejsce – Brzyszów, IV miejsce – Jaskrów, V miejsce – Mokrzesz, VI miejsce – Małusy Wielkie.