Logo
Slogan

Mała Olimpiada Gminy Mstów

Tabela Małej Olimpiady Gminy Mstów 2017-2018 / 2018-05-15

V edycja Małej Olimpiady Gminy Mstów dobiegła końca. / 2018-05-15

V edycja Małej Olimpiady Gminy Mstów dobiegła końca.

Przy słonecznej pogodzie 11 maja 2018 rozegrane zostały ostatnie zawody V edycji Małej Olimpiady Gminy Mstów w roku szkolnym 2017-2018. Na boisku Szkoły Podstawowej w Mstowie odbył się wielobój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców w których zwyciężyły drużyny Mstowa oraz zakończenie tegorocznego cyklu. W klasyfikacji generalnej tryumfował Jaskrów przed Mokrzeszą, Mstowem, Brzyszowem, Zawadą, Krasicami, Małusami Wielkimi i Kucharami. Puchary ufundowane przez Gminę Mstów wręczyli wójt pan Tomasz Gęsiarz i wicedyrektor SP Mstów pan Piotr Ujma. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy i z niecierpliwością oczekujemy na edycję 2018-2019.

Więcej ...

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa / 2018-04-14

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa

Turniej piłki siatkowej to kolejna z imprez sportowych organizowanych w cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”. W zawodach wzięły udział drużyny z szkół podstawowych w Zawadzie, Mokrzeszy, Jaskrowa, Brzyszowa, Małusy Wielkich i Mstowa. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, set do 15pkt. Każda drużyna zdobywała punkty suma, których decydowała o kolejności miejsc. Wyniki turnieju: I miejsce – Mokrzesz, II miejsce – Jaskrów, III miejsce – Mstów, IV miejsce – Brzyszów, V miejsce – Małusy Wielkie, VI miejsce – Zawada. Dyplomy wręczył Dyrektor Zespołu Szkól w Mstowie Piotr Ujma. Głównymi organizatorami zawodów byli nauczyciele Zespołu Szkół w Mstowie Adriana Olech i Paweł Derda. Opiekunowie drużyn zaangażowali się w sędziowanie zawodów. Turniej rozgrywany w duchu zasad fair play dostarczył uczestnikom wiele pozytywnych emocji i zabawy. Każdy zawodnik otrzymał pysznego batonika i soczek dla uzupełnienia energii potrzebnej do rywalizacji sportowej.

Więcej ...

Rywalizacja najmłodszych – wyścigi rzędów. / 2018-03-08

Rywalizacja najmłodszych – wyścigi rzędów.

W 07.03.2018r. odbyły się zawody z cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”. Tym razem były to „wyścigi rzędów”. Zawody były przygotowane dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje ośmiu szkół z terenu gminy: Brzyszów, Mokrzesz, Krasice, Zawada, Jaskrów, Kuchary, Małusy Wielkie i Mstów. Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach, w których musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością, siłą i precyzją rzutów. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył Brzyszów, II m- Zawada, III m- Mokrzesz, IV m – Jaskrów, V m – Małusy Wielkie, VI m– Mstów, VII m – Krasice i VIII m- Kuchary. Na koniec zostały wręczone dyplomy i słodkie „ co nieco” dla każdego uczestnika. Zawody przygotowała i przeprowadziła Adriana Olech nauczyciel Zespołu Szkół w Mstowie. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację i zapraszamy na kolejne zawody.

Więcej ...

Królewska gra na Małej Olimpiadzie / 2018-03-08

Królewska gra na Małej Olimpiadzie

Wśród dyscyplin tworzących Małą Olimpiadę Gminy Mstów jest również miejsce na szachy. Taki właśnie turniej drużynowy odbył się 7 marca 2018 w Szkole Podstawowej w Mstowie. Wzięło w nim udział sześć reprezentacji szkół podstawowych z terenu gminy Mstów. Zwyciężyła drużyna z Jaskrow, II miejsce zajął Mstów, III – Krasice, IV – Mokrzesz, V – Brzyszów, a VI - Zawada. Drużyna składała się z czterech uczniów szkoły w tym minimum jedna dziewczyna. Każdy z uczestników rozegrał pięć partii. Za zwycięstwo otrzymuje się 1 punkt, za remis ½ punktu, za przegraną 0 punktów. Wyniki: 1. Jaskrow – 17,5 pkt, 2. Mstów – 17 pkt, 3. Krasice – 9,5 pkt, 4. Mokrzesz – 8,5 pkt, 5. Brzyszów – 5 pkt, 6. Zawada – 2,5 pkt. Zawody Przygotował i przeprowadził mgr Paweł Derda.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry