Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował. / 2018-12-05

W dniach 21 - 23 listopada 2018 roku nauczycielki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki - mgr Monika Błachowicz oraz mgr Olga Wiewióra - uczestniczyły w cyklu szkoleń wprowadzających do realizacji projektu w ramach programu Erasmus + w hiszpańskim mieście Walencja. Projekt dotyczy międzynarodowej współpracy uczniów z pięciu krajów - Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski - i jest wspierany przez Komisję Europejską. Udział w takim projekcie jest dla naszej szkoły bardzo ważnym wyróżnieniem, a sam program Erasmus + cieszy się od lat niepodważalnym prestiżem.

W tracie trzech dni szkoleń w Walencji nauczyciele z pięciu krajów uczestniczących brali udział w zajęciach z zakresu dramy, ekspresji scenicznej czy mowy ciała prowadzonych przez profesjonalnego aktora i reżysera - Jorge Affranchino. W trakcie spotkań mogli także poznać metody pracy aktorskiej z dziećmi, gdyż jednym z punktów spotkania był udział w próbie uczniów do przedstawienia "Łazika z Tormesu" - tekstu wybranego przez hiszpańską szkołę.
Ważnym punktem szkolenia były także warsztaty pracy z multimediami i technologiami informatycznymi. Kompetencje w tym zakresie są dziś niezbędne, a samo propagowanie działalności artystycznej, edukacyjnej i wymiany kulturowej stanowi jeden z podstawowych fundamentów integracji europejskiej promowanych w programie Erasmus +.
Zachęcamy do śledzenia osiągnięć naszych uczniów w projekcie na stronie naszej Szkoły oraz w portalach społecznościowych tj.

www.facebook.com/erasmusheritageproject

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.