E- zine – prosto z Walencji! / 2019-02-06

Przez ostatnie cztery miesiące uczniowie zaangażowani w programie Erasmus+ intensywnie przygotowywali sie do wyjazdu do Hiszpanii. Młodzi aktorzy i muzycy uczestniczyli w zajęciach teatralnych, muzycznych i tanecznych. Przygotowywali kostiumy i akcesoria. Za nimi wiele prób i żmudnych ćwiczeń. Na cotygodniowych zajęciach uczestnicy projektu omawiali hiszpańską powieść "Łazik z Tormesu"o przygodach ubogiego chłopca, który dzięki swojemu sprytowi i zaradności potrafił przetrwać w trudnych czasach XVI wieku. Uczniowie przygotowywali również prezentacje multimedialne oraz wykonywali prace projektowe na temat historii, kultury, zabytków i przyrody Hiszpanii oraz hiszpańskich potraw. Wykonywali prace plastyczne i robili zdjęcia z zabytkami Mstowa i okolic. Zdjęcia i filmy prezentujące wszystkie działania umieszczane są regularnie na stronie internetowej projektu, platformie Twinspace oraz w serwisach społecznościowych.

W poniedziałek 4 lutego 2019 r. po raz pierwszy spotkali się w Walencji uczniowie pięciu krajów partnerskich Hiszpanii, Polski, Rumunii, Turcji i Włoch realizujących projekt "The European Heritage". Prze kilka najbliższych dni będą oni przygotowywać się do wystawienia sztuki teatralnej, której scenariusz powstał w oparciu o przeczytaną przez całą międzynarodową młodzież hiszpańską powieść "Łazik z Tormesu". Przedstawieniu towarzyszyć będzie muzyka renesansowa w wykonaniu uczestników projektu. Sztuka wystawiona będzie w przepięknym zabytkowym teatrze "La Beneficienca Cultural Centre" w Walencji 8 lutego 2019.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco tego, co dzieje się w tych dniach w Walencji w magazynie internetowym "The Heritage Project Magazine" :