Logo
Slogan

Aktualności

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA / 2018-10-21

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA

18 października dzieci z klasy II b i III a pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Radeckiej i p. Patrycji Ciastko, wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba, które znajduje się w Radzionkowie koło Bytomia. „Muzeum powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza .Gośćmi szczególnie ważnymi w Muzeum Chleba są i będą dzieci. Bo od szacunku dla kromki naszej strawy powszechnej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju rodzinnego, do otaczającego nas świata.”

Więcej ...

Lekcja biologii w ramach innowacji pedagogicznej "Elementy dwujęzyczności" / 2018-10-20

Lekcja biologii w ramach innowacji pedagogicznej

Dnia 17.10.2018 w klasie 7b odbyła się pierwsza lekcja biologii w języku angielskim w ramach innowacji pedagogicznej " Elementy dwujęzyczności." Temat lekcji dotyczył roli poszczególnych narządów ciała człowieka. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, na czym polega nauczanie dwujęzyczne. Rozwiązywali ćwiczenia interaktywne i pracowali w grupach z tekstem w języku polskim i angielskim, a następnie prezentowali wyniki swojej pracy na forum klasy, używając obu języków. Uczniowie po zakończonej lekcji stwierdzili, że poznali sporo nowych słówek w języku obcym i ugruntowali swoją wiedzą na temat roli poszczególnych narządów ciała.

Lekcję przeprowadziła mgr M.Porębińska-Niesmaczny

Więcej ...

825-lecie Mstowa, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Święto Edukacji Narodowej / 2018-10-18

825-lecie Mstowa, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Święto Edukacji Narodowej

Dnia 16 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie w hali sportowej odbyło się przedstawienie, podczas którego świętowaliśmy wielkie wydarzenia. 825-lecie Mstowa, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Święto Edukacji Narodowej oraz czterdziestą rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.

Na uroczystość zostali zaproszeni liczni goście reprezentujący władze państwowe, powiatowe, gminne, rodzice oraz mieszkańcy Gminy Mstów. Swą obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska, przedstawiciel posłanki na Sejm RP Haliny Rozpondek, przedstawiciel Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli, Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, Radni powiatowi, Radni Gminy Mstów, Proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Mstowie ks. Dawid Kover, przedstawiciele Straży Pożarnych, Policji, służby zdrowia, sołtysi Gminy Mstów.

Więcej ...

Współpraca szkół w obrębie Gminy Mstów / 2018-10-17

Współpraca szkół w obrębie Gminy Mstów

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Kucharach oraz Szkoły Podstawowej w Mstowie pod kierunkiem mgr M. Porębińska-Niesmaczny i mgr Gabriela Wysocka-Rozenberg podjęli współpracę, której celem jest integracja grup rówieśniczych i popularyzacja języka angielskiego.

Więcej ...

Piłkarze SP Mstów mistrzem powiatu ! / 2018-10-17

Piłkarze SP Mstów mistrzem powiatu !

Pięknym sukcesem mstowskich piłkarzy zakończyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców (ur. 2003-05). Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie została mistrzem powiatu, wygrywając kolejno trzy turnieje – eliminacyjny, półfinałowy i finałowy. Szczególnych emocji dostarczył turniej finałowy rozegrany 16.10.2018 w Kruszynie. Nasi chłopcy najpierw w meczu półfinałowym pewnie pokonali Widzów 3-1 (po trzech trafieniach Jakuba Wiśniewskiego), a następnie po zaciętym boju wygrali finał ze Starczą 2-1 (bramki zdobyli Jakub Wiśniewki i Jakub Klyta). Wspaniale zagrała cała drużyna, ale na szczególne uznanie zasługują Jakub Wiśniewki, Jakub Klyta i Michał Margas, którzy byli motorem napędowym całej drużyny. Wiosną przyszłego roku nasza drużyna będzie reprezentować nasz powiat w rozgrywkach rejonowych, gdzie zmierzy się z mistrzem Częstochowy i mistrzem powiatu kłobuckiego.  Gratulacje!

Więcej ...

Brązowy medal piłkarek / 2018-10-16

Brązowy medal piłkarek

W dniu 10.10.2018r. w Kruszynie odbył się finał dziewcząt w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego. W turnieju finałowym wystąpiło pięć najlepszych reprezentacji powiatu częstochowskiego. Grano systemem każdy z każdym .

Wyniki naszych spotkań:

Mstów- Widzów 1:1

Mstów-Borowno 1:0

Mstów-Rudniki 1:0

Mstów-Kruszyna 0:2.

Więcej ...

„Poetyckie Krajobrazy” / 2018-10-12

Dnia 10.10. 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego - „Poetyckie Krajobrazy”, w tym roku poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta. W eliminacjach wzięło udział 10 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi recytatorzy wspaniale interpretowali wiersze Herberta. Niestety, szkołę mogła reprezentować tylko jedna osoba. Jury zdecydowało, że naszym przedstawicielem będzie Zofia Bochenkiewicz, uczennica klasy III D gimnazjum. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Więcej ...

Klasa 6a w kręgielni Hula Kula / 2018-10-10

Klasa 6a w kręgielni Hula Kula

10 października br. uczniowie klasy VIa wzięli udział w wycieczce do kręgielni Hula Kula oraz Dziecięcego Raju w Rędzinach. Organizatorem wycieczki był wychowawca pan Paweł Orlikowski. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołu klasowego.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry