Logo
Slogan

Aktualności

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY / 2018-06-02

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY

W dniu 29.05.2018r. w Widzowie odbyły się XI Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców ,,Memoriał Bogdana Tylikowskiego ”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze zajęli II miejsce. Watro odnotować, że tytuł i statuetkę najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Mateusz Zgrzebny.

Więcej ...

BAJKOWY DZIEŃ MAMY I TATY / 2018-06-02

BAJKOWY DZIEŃ MAMY I TATY

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca w szkole.

Więcej ...

Chemia i fizyka w domu / 2018-06-01

Chemia i fizyka w domu

Klasy II C i II D gimnazjum przygotowały sejmik dotyczący wykorzystania chemii i fizyki w życiu codziennym. 30 maja uczniowie zaprezentowali wyniki swoich prac koleżankom i kolegom z pozostałych klas II. Podczas prezentacji obecna była pani wicedyrektor Wioletta Derda jak również wychowawcy. Uczniowie udowodnili, że chemia i fizyka jest częścią nas i naszego życia. Z chemią i fizyką mamy do czynienia na każdym kroku, należy także pamiętać, że nasze organizmy składają się z chemii, czyli z wody- H2O, a w żołądku znajduje się rozcieńczony roztwór kwasu solnego, który umożliwia trawienie. Gimnazjaliści pokazali, że chemia wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków, detergentów, rowerów, autobusów, a nawet najpiękniejsze uczucie, jakim jest miłość, to też zasługa chemii. Natomiast fizyka wykorzystywana jest np. w trakcie budowy domu czy podłączenia wody do naszych budynków. Informacje przedstawione przez drugoklasistów były bardzo ciekawe i zajmujące, była to bardzo interesująca lekcja chemii i fizyki.

Więcej ...

Z WIZYTĄ W KRAINIE DINOZAURÓW / 2018-06-01

Z WIZYTĄ W KRAINIE DINOZAURÓW

25.05.2018r. dzieci z klas 0a i 0b pod opieką pani Jolanty Bekus, Eweliny Dąbrowskiej i licznej grupy Rodziców odwiedziły park rozrywki "Zatorland". W planie wycieczki znalazło sie wiele ciekawych atrakcji jak: zwiedzanie parku ruchomych dinozaurów, Domu do góry nogami, parku olbrzymich owadów i parku mitologii. Dzieci mogły pobawić się w lunaparku, przejechać kolorową ciuchcią, przepłynąć tramwajem wodnym i obejrzeć film 5D o historii dinozaurów. Z atrakcji skorzystali również Rodzice. Wszyscy uczestnicy wycieczki przy pięknej pogodzie doskonale sie bawili!

Więcej ...

Mali ekolodzy / 2018-06-01

Mali ekolodzy

30.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Małusach Wielkich odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski na Wiersz Ekologiczny i Zdrowotny dla dzieci pięcio- i sześcioletnich. Nasi podopieczni z klasy 0a i 0b przygotowani przez panią Ewelinę Dąbrowską i Jolantę Bekus dzielnie reprezentowali szkołę odnosząc sukcesy. Michalinka Juchnik zajęła II miejsce, a Nadia Binek zdobyła wyróżnienie w kategorii sześciolatków. Serdecznie im gratulujemy!

Więcej ...

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec / 2018-05-30

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec

Poniedziałkowym przedpołudniem ( dn. 21 maja 2018r.) trzynastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze szkoły partnerskiej Rhönschule Gersfeld zawitała do naszej szkoły, aby wspólnie móc zrealizować program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży JUGENDWERK.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie – Pani mgr Beata Miry powitała serdecznie przybyłych gości uroczystym śniadaniem. Oprócz wspólnych warsztatów polsko-niemieckich oraz posiłków rewizyta uczniów z Niemiec była wypełniona bogatym programem. Przewodnią myślą projektu była wizyta w miejscach pamięci: w muzeum byłego obozu koncentracyjnego Oświęcim- Brzezinka. Koordynator projektu zaplanował również miedzy innymi wycieczkę do Wrocławia zwiedzanie Mstowa i okolic oraz Częstochowy. W programie nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę podczas wspólnego grillowania na stadionie sportowym Warta Mstów oraz podczas dyskoteki z poczęstunkiem w szkole.

Wszystkie punkty programu wpłynęły na świetną integrację uczestników wymiany szkolnej, a wspólnie spędzony tydzień minął przyjemnie , lecz bardzo szybko. I trudno było się rozstać , gdy w niedzielę (27 maja) nadszedł dzień pożegnania naszych gości, a w oczach dzieci można było zauważyć łzy smutku z powodu rozstania.

Więcej ...

Konkurs historyczny „Romuald Traugutt i jego epoka” / 2018-05-30

Konkurs historyczny „Romuald Traugutt i jego epoka”

W dniu 28 maja 2018r. uczennice: Julia Gajosek i Natalia Gradzik z klasy IIID opiekun mgr Małgorzta Knysak oraz Natalia Stępień z klasy IIIB opiekun mgr Wioletta Derda brały udział w VI powiatowym konkursie historycznym „Romuald Traugutt i jego epoka” organizowanym przez II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczennice przygotowały prezentacje multimedialne, a później przystąpiły do testu konkursowego. Konkurs poprzedzony był wizytą w Muzeum Częstochowskim oraz wykładem o powstaniu styczniowym.

Więcej ...

Wycieczka w Pieniny / 2018-05-29

Wycieczka w Pieniny

23 i 24 maja 2018r. klasa VIIa i VIIb oraz niektórzy uczniowie z kl. VIa i IIa Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Pieniny. Opiekę w czasie wycieczki sprawowali wychowawcy p. Małgorzata Jeziorek i p. Jacek Syguła oraz p. Adriana Olech. W planie tej wyprawy było zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych zakątków Pienin - wspaniałego pasma górskiego położonego w polskich Karpatach. Uczniowie mogli zachwycać się osobliwościami przyrodniczymi Pienińskiego Parku Narodowego i jego okolic. Przechodząc szlakiem turystycznym na Górę Wdżar i Wąwozem Homole podziwiali skały o fantastycznych kształtach oraz roślinność i zwierzęta charakterystyczne dla terenów górskich. Poznali również zabytkowe obiekty tego terenu: średniowieczny zamek Dunajec w Niedzicy i zamek w Czorsztynie, położone malowniczo po obydwu stronach Jeziora Czorsztyńskiego. Mogli też zrelaksować się w czasie rejsu statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Wszyscy uczestnicy wycieczki jednocześnie znakomicie się bawili i zadowoleni późnym wieczorem dotarli do domu.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry