Logo
Slogan

Aktualności

Turniej Piłki Nożnej / 2018-05-20

II POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI PRZYRODNICZEJ I EKOLOGICZNEJ MSTÓW 2018 / 2018-05-20

II POWIATOWY FESTIWAL  PIOSENKI PRZYRODNICZEJ I EKOLOGICZNEJ MSTÓW 2018

"Nie z książek czerpać mądrość...

ale z nieba, ziemi, dębów i buków..."

"Jan Amos Komeński"

Dnia 18.06.2018 o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Przyrodniczej i Ekologicznej, którego głównymi celami było: popularyzacja śpiewania, wyszukiwanie i promowanie nowych talentów, uwrażliwienie na piękno przyrody, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności oraz poszanowania i ochrony przyrody.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli;

Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztof Smela

Wójt Gminy Mstów Pan mgr inż. Tomasz Gęsiarz

Więcej ...

„Problemy wieku dojrzewania „ / 2018-05-19

„Problemy wieku dojrzewania „

W dniu 18.05.2018r. odbyło się spotkanie dla uczennic klas VI i VII szkoły podstawowej z konsultantką „Always”. W ramach działań profilaktycznych została omówiona tematyka „Problemy wieku dojrzewania „.

Więcej ...

WYCIECZKA KLASY IVB I IVC DO WROCŁAWIA / 2018-05-19

WYCIECZKA KLASY IVB I IVC DO WROCŁAWIA

 

18 maja 2018r. uczniowie klasy IV b i IV c pod opieką pani Justyny Puczyńskiej, pani Anny Kluźniak i pani Urszuli Prymek wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Dzień obfitował w szereg atrakcji. Uczniowie odwiedzili Afrykarium i Wrocławskie Zoo, gdzie mieli okazję podziwiać niespotykane na co dzień zwierzęta.

Więcej ...

Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Mstowie. / 2018-05-18

Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Dnia 17.05.2018r. odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej. W turnieju wzięło udział 30 uczniów. Każdy z zawodników rozegrał po sześć partii wg zasad zalecanych przez Międzynarodową Federację Szachową FIDE. Turniej był rozgrywany z wykorzystaniem zegarów szachowych, przy czym każdy z zawodników na rozegranie jednej partii dysponował czasem 15 min. W turnieju zwyciężyli faworyci, wicemistrzowie powiatu częstochowskiego: Artur i Emilia Resakowscy.

Organizatorem turnieju był opiekun sekcji szachowej mgr Jacek Syguła.

Więcej ...

Projekty gimnazjalne w klasie II A gimnazjum / 2018-05-17

We wtorek, 15 maja 2018 roku przed komisją w składzie: wicedyrektor szkoły mgr Wioletta Derda, wychowawca klasy mgr Krystyna Gawron i nauczycieli - opiekunów projektów, uczniowie klasy IIA gimnazjum prezentowali przygotowane przez siebie projekty gimnazajalne.

Uczniowie pracowali nad swoimi projektami w 9 grupach pod opieką nauczycieli różnych przedmiotów przez okres 7 miesięcy czyli od listopada 2017 roku do maja 2018 roku. W tym czasie korzystając z różnych źródeł wiedzy gromadzili informacje na tematy swoich projektów.

Więcej ...

PROJEKTY GIMNAZJALNE KLAS IIB, IIC, IID / 2018-05-17

PROJEKTY GIMNAZJALNE KLAS IIB, IIC, IID

15 maja br. uczniowie klas II B, II C oraz II D przedstawili wyniki swoich kilkomiesięcznych prac nad projektami gimnazjalnymi. Podczas prezentacji obecni byli dyrektorzy szkoły, pani Wioletta Derda oraz pan Piotr Ujma, wychowawcy klas i opiekunowie grup. Wszyscy uczniowie pod czujnym okiem patronów przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, filmy, plakaty oraz interesujące wypowiedzi ustne. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje projekty w ciekawy sposób, gimnazjaliści z pasją opowiadali o tym, co udało im się zrobić, czego się nauczyli, jakie zdobyli umiejętności, co wykorzystają dalszej nauce. Jury było pod ogromnym wrażeniem wkładu pracy, zaangażowania i przygotowania merytorycznego. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu edukacyjnego!

Więcej ...

Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2018”. / 2018-05-16

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR“ przystapiło łącznie 37 uczniów z naszej szkoły. Wśród wyrożnionych znależli się uczniowie z gimnazjum : Bartosz Dawid z klasy III C, który zajął VII miejsce w województwie. Ponadto wysokie wyniki uzyskali : Adam Całus z klasy II B oraz Magdalena Chojnowska , uczennica klasy IID.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panie uczące języka niemieckiego - mgr Mariolę Całus mgr Aleksandrę Bekus. Wyróżnionym uczniom oraz uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry