Logo
Slogan

Aktualności

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2018-09-30

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Wydarzeniem otwierającym VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia była konkurencja przygotowana dla przedstawicieli klas, a dokładniej chłopców, przeprowadzona podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Chłopaka.

Młodzież i dzieci z naszej szkoły przystąpiły podczas dużej przerwy do matematycznej zabawy. Zostały zorganizowane punkty egzaminujące.

Więcej ...

Wycieczka klas III gimnazjum / 2018-09-29

Wycieczka klas III gimnazjum

27 września 2018r. klasy IIIB, IIIC i IIID gimnazjum pod opieką wychowawców i nauczycieli odbyły wycieczkę do miejsca szczególnego, do obozu koncentracyjnego Oświęcim – Brzezinka. Z powagą i z szacunkiem dla zamordowanych spacerowali po obozie przyglądając się jak „ludzie, ludziom zgotowali ten los”. Po wizycie w Muzeum uczniowie udali się do Krakowa, by zobaczyć Dzwon Zygmunta i Stary Rynek z Sukiennicami. Gimnazjaliści godnie reprezentowali naszą szkołę w tej wyjątkowej wycieczce.

Więcej ...

Wycieczka do Złotego Potoku / 2018-09-28

Wycieczka do Złotego Potoku
W środę 26 września 2018 r. uczniowie klas VIII D i VI b wraz ze swoimi opiekunkami p. Wiolettą Kołodziejską , p. Gabrielą Rozenberg i p. Edytą Skrońską uczestniczyli w rajdzie po Złotym Potoku. Pierwszą atrakcją była Brama Twardowskiego , gdzie została przybliżona legenda o Twardowskim i jego perypetiach z diabłem . Następnie przemierzaliśmy ścieżki rezerwatów Pakowe i Ostrężnik, w których mieliśmy możliwość zobaczenia źródła Zygmunta i Elżbiety , ostańców wapiennych nazywanych Diabelskimi Mostami i jaskini Ostrężnickiej. Przeglądaliśmy się w stawie Sen Nocy Letniej ,przy którym stoi Młyn Kołaczew i bije Źródło Spełnionych Marzeń. O zjawiskach krasowych mówiliśmy stojąc przed Grotą Niedźwiedzią i na koniec poznaliśmy historię rodu Krasińskich spacerując wokół Pałacu Raczyńskich i Muzeum Zygmunta Krasińskiego. Naszą wędrówkę umilała słoneczna pogoda z zielenią złotopotockich lasów. Więcej ...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego / 2018-09-28

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 24 września 2018 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania wyłoniliśmy przedstawicieli SU:
Przewodnicząca- Martyna Kubik III D
Zastępca przewodniczącej- Marcin Mochol III C
Sekretarz- Agata Jastrzębska III A
Członkowie: Bartosz Madej, Igor Będuch, Miłosz Leśniak, Marta Gaudy, Piotr Derda, Dawid Kowal, Tomasz Dąbrowski.
 
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: mgr Magdalena Marszałek, mgr Magdalena Zgardzińska, mgr Aleksandra Bekus, mgr Justyna Nowak.

Harcerskie pieczenie ziemniaka / 2018-09-27

Harcerskie pieczenie ziemniaka

Koniec lata i rozpoczęcie jesieni to w naszym szczepie tradycyjnie już czas na świętowanie przy ognisku. W piątkowe popołudnie gromady zuchowe i drużyny "Skały" zebrały się by wspólnie spędzić ostatnie chwile lata. Starsi przygotowywali ognisko i piekli w nim ziemniaki. W tym samym czasie zuchy wybrały się na jesienny już spacer w stodoły. Jego pamiątką były piękne bukiety z liści, traw, owoców i patyczków. Po degustacji owoców i ziemniaków z ogniska przyszedł czas na wspólne śpiewy i zabawy w harcerskim kręgu. Ostatnim punktem popołudnia w plenerze był Bieg po Krzyż, w którym brali udział kandydaci do Przyrzeczenia Harcerskiego z drużyn "Piorun" i "Żywioły". Czuwaj!

Więcej ...

ŚWIĘTO TURYSTYKI W GMINIE MSTÓW / 2018-09-27

ŚWIĘTO TURYSTYKI W GMINIE MSTÓW

25.09.2018r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszy odbyło się Święto Turystyki. Szkołę Podstawową w Mstowie reprezentowała klasa V b - wychowawczyni mgr Justyna Puczyńska i klasa IV c – wychowawczyni mgr Beata Wosik wraz z opiekunem mgr Pawłem Derdą.

Jakub Zgardziński z klasy V b zdobył II miejsce w konkursie plastycznym „Piękno Gminy Mstów”. Grupa uczniów w składzie: Natalia Wilczyńska (kl. V b), Martyna Błachowicz (kl. IV c) i Jan Derda (kl. V b) zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o Gminie Mstów.

Więcej ...

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19 / 2018-09-26

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19

Tradycyjnie biegami przełajowymi sportowcy z naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Były to zawody indywidualne i drużynowe, które odbyły się 20.09.2018 w Konopiskach. Największymi sukcesami były indywidualne zwycięstwa dziewcząt: Patrycja Zwolska wygrała kategorię dziewcząt młodszych, a Marta Kowalczyk była najszybsza wśród dziewcząt starszych. Wśród chłopców Jakub Paluszkiewicz był piąty w kategorii młodszej, a Jakub Klyta szósty w kategorii starszej.

Więcej ...

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze! / 2018-09-12

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze!

Dnia 11 września2018roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Agnieszki Kowalczyk, mgr Beaty Sieradzkiej i mgr Barbary Szklarzyk.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry