Logo
Slogan

Aktualności

II miejsce dziewcząt w Trójboju Lekkoatletycznym. / 2024-05-18

II miejsce dziewcząt w Trójboju Lekkoatletycznym.

Udany występ w Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Trójboju Lekkoatletycznym zaliczyły nasze reprezentantki z klas czwartych. Drużynowo dziewczęta zajęły II miejsce (361 punktów), a Zuzanna Brzeszczak (126 punktów)zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej. Ekipa chłopców uplasowała się na VII miejscu (194 punkty).

Więcej ...

Warsztaty - “‘Czym jest energia odnawialna?” / 2024-05-13

Warsztaty -  “‘Czym jest  energia odnawialna?”

W dniu 10.05. 2024r nasze przedszkolaki oraz klasa 1a w ramach zajęć kreatywnych uczestniczyły w warsztatach poświęconych tematyce związanej z energią odnawialną.

Więcej ...

Harmonogram, komunikaty i informacje / 2024-05-12

“Przedszkolak w obiektywie” - Warsztaty fotograficzne / 2024-05-07

“Przedszkolak w obiektywie” - Warsztaty fotograficzne

26 kwietnia uczniowie klas przedszkolnych mieli przyjemność uczestniczyć w kreatywnych i rozwijających wyobraźnię zajęciach fotograficznych.

Więcej ...

„Zawsze z Biało-Czerwoną” / 2024-05-06

„Zawsze z Biało-Czerwoną” akcja Samorządu SP Mstów z okazji 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Samorząd Uczniowski klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Mstowie przeprowadził akcję społeczną z okazji Dnia Flagi oraz Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja w ramach projektu „Zawsze z Biało-Czerwoną”. Inicjatywa tych działań patriotycznych należy do opiekunów samorządu. Są to: mgr Wioletta Derda, mgr Adriana Olech, mgr Aneta Pałczyńska.  Uczestnikami akcji byli uczniowie, pod opieką wychowawców z następujących klas: 4a(wych. Wioletta Derda, 5c(wych. Adriana Olech , 6a(wych. Aneta Pałczyńska), 6b(wych. Tatiana Całus), 6c(wych. Beata Jura), 7a(wych. Magdalena Marszałek,7b (wych. Justyna Nowak).

Więcej ...

Oliwia Piotrowska, ucz.kl. 6c laureatką / 2024-05-06

Oliwia Piotrowska, ucz.kl. 6c laureatką XVI edycji Powiatowego Konkursu z Historii Sztuki i Historii Ojczystej „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” pt. „Pejzaż polski”

W XVI edycji Powiatowego Konkursu z Historii Sztuki i Historii Ojczystej „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” „pt. Pejzaż polski” tytuł laureata otrzymała uczennica klasy VI c Oliwia Piotrowska. Konkurs zorganizowała SP41 we współpracy z Muzeum Częstochowskim pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

Gratulujemy Oliwii i życzymy kolejnych sukcesów historycznych!! Opiekun: mgr Wioletta Derda.

Więcej ...

Młodzi historycy SP Mstów z sukcesami / 2024-05-06

odzi historycy SP Mstów z sukcesami w XXIII Międzypowiatowym Konkursie Historycznym „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”.
Igor Żak, uczeń klasy VII b Szkoły Podstawowej w Mstowie, był najlepszy wśród dziesięciu finalistów w regionie częstochowskim i zajął I miejsce w trzyetapowym konkursie.
Ponadto
tytuł finalisty otrzymali następujący uczniowie:

Adam Kaplan,

Maurycy Wosik,

Maria Dąbek,

Patryk Weżgowiec.

Więcej ...

Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny „Korona i suknia Matki Bożej Częstochowskiej i Jej Syna” / 2024-05-05

Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny „Korona i suknia Matki Bożej Częstochowskiej i Jej Syna”

 

Dnia 27 kwietnia 2024r. na Jasnej Górze odbyła się uroczysta Gala, podczas której laureaci otrzymali z rąk Bp Andrzeja Przybylskiego dyplomy i nagrody.

Zadaniem uczestników konkursu było przyozdobienie korony i sukni Matki Bożej oraz Dzieciątka Jezus.

Więcej ...
^ do góry