Logo
Slogan

Aktualności

KLASY SZÓSTE W KOLTLINIE KŁODZKIEJ I PRADZE / 2019-06-07

KLASY SZÓSTE W KOLTLINIE KŁODZKIEJ I PRADZE

        W poniedziałek 27 maja, rano ropoczęliśmy wycieczkę pod opieką wychowawców pani G. Wysockiej - Rozenberg oraz pana Pawła Orlikowskiego oraz opiekunów pani Olgi Wiewióry i pani Ewy Wójcikiewicz. Dojazd to Twierdzy Kłodzko zajął nam kilka godzin. Przewodnik oprowadził nas po twierdzy i opowiadał o tym, jak dawniej żyli żołnierze.
Potem pojechaliśmy do Polanicy Zdrój i szliśmy przez park zdrojowy w stronę źródełka z wodą mineralizowaną, która smakowała jak gazowana.

Więcej ...

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA 2019 / 2019-05-31

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA 2019

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym poświęconym Maryi. Edycja 2019 odbywała sie pod hasłem " Dziękuję Ci, Mamo!".

Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką zgodną z hasłem. 26 maja 2019r. na uroczystej Gali Festiwalu w Auli Ojca Świętego Jana Pawła II na Jasnej Górze nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród.

Więcej ...

ogłoszenie / 2019-05-30

OBIADY - CZERWIEC 2019r.

Obiady będą wydawane w dniach 1-17 czerwca

KOSZT OBIADÓW : 38,50

w cenie obiadu jest 1 herbata do obiadu!

KOSZT HERBATY: 1,65 zł

opcja dodatkowej herbaty (poza obiadem) dla wszystkich chętnych uczniów SP i G (uczniowie kl. 0-III deklarujący zamiar korzystania z herbaty do śniadania mają opłacony jej koszt za cały II semestr w kwocie 10,05 zł)

 

 

Opłat należy dokonywać na podany niżej

nr konta bankowego Szkoły Podstawowej

w Mstowie

od 1 do 5 CZERWCA 2019 r.

Bank Spółdzielczy w Mstowie:

 

52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

VI WIECZÓR POEZJI I MUZYKI ,,Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć…” / 2019-05-29

VI WIECZÓR POEZJI I MUZYKI ,,Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć…”odbył się 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie. Poświęcony był tematyce patriotycznej. W widowisku poetycko-muzycznym zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły, stworzyli wspaniały, niezapomniany spektakl, który pozwolił widzom przeżyć chwile wzruszenia i refleksji.

Więcej ...

XVI Konkurs Recytatorski "Wiersz Ekologiczny i Zdrowotny" / 2019-05-24

XVI Konkurs Recytatorski

Jak co roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Małusach Wielkich 21 maja odbył XVI Konkurs Recytatorski "Wiersz Ekologiczny i Zdrowotny". Udział w nim wzięły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Mstów. Celem konkursu było propagowanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody i edukacji zdrowotnej, wzbudzanie zainteresowania poezją, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich najmłodszych uczniów. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych (5 i 6-latki).

Więcej ...

Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom” / 2019-05-24

Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom”

16 maja w Przedszkolu w Wancerzowie odbył Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom”. Udział w nim wzięły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Mstów. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli.

Więcej ...

Poznajemy pracę pracowników Poczty Polskiej / 2019-05-24

Poznajemy pracę pracowników Poczty Polskiej

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kim będę gdy dorosnę” z doradztwa zawodowego wśród najmłodszych uczniów w naszej szkole uczniowie klasy IB pod opieką mgr Beaty Sieradzkiej wybrali się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza.

Więcej ...

WIELKI FINAŁ ERASMUSA W MSTOWIE / 2019-05-24

WIELKI FINAŁ ERASMUSA W MSTOWIE

17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się wielki finał polskiej edycji europejskiego projektu „The European Heritage” w ramach programu Erasmus +. Zaproszeni goście mogli obejrzeć widowisko teatralno-muzyczne na motywach komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.

Spektakl w całości został wystawiony w języku angielskim i był rezultatem współpracy uczniów i nauczycieli ze szkół w Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mstowie.

W ciągu tygodniowego pobytu goście i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w próbach teatralnych i muzycznych dla młodych aktorów i muzyków. Wszyscy uczestnicy projektu brali także udział w warsztatach tanecznych, podczas których uczyli się polskiego tańca narodowego – poloneza – do XIX-wiecznego utworu „Pożegnanie ojczyzny” Michała K. Ogińskiego. Jednym z ważnych zadań projektu było odegranie wybranych scen „Zemsty” w naturalnych, zabytkowych plenerach. Dzięki uprzejmości Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich część romantycznej komedii została zarejestrowana w zabytkowych pomieszczeniach zakonnych na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mstowie, a także przy Skale Miłości oraz na Rynku w Mstowie, gdzie uczniowie z pięciu krajów wspólnie zatańczyli poloneza.

Międzynarodowy team nauczycieli tworzyli: Florencia Guazzora i Magdalena Giaccaglia (Hiszpania), Ayse Senturk i Zaliha Misket (Turcja), Irina Petcu i Andreea Pirlog (Rumunia), Paola Saro i Silvia Fregnan (Włochy).

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry