Logo
Slogan

Aktualności

Kongres Nowej Ewangelizacji / 2017-11-26

Kongres Nowej Ewangelizacji

" Już nigdy nie będziesz sam", pod tym hasłem w wielkim ewangelizacyjnym święcie  Kongresie Nowej Ewangelizacji w sobotę 25 XI wzięła udział młodzież naszego gimnazjum, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania pod opieką ks. R. Przestrzelskiego oraz katechetek.

Więcej ...

Piłkarze ręczni w finale Igrzyskach Młodzieży Szkolnej powiatu częstochowskiego. / 2017-11-26

Piłkarze ręczni w finale Igrzyskach Młodzieży Szkolnej powiatu częstochowskiego.

Reprezentacja piłkarzy ręcznych naszej szkoły zajęła IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu częstochowskiego rozegranych 21 listopada w Lelowie. W drodze do turnieju finałowego nasi szczypiorniści zajęli drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym, który odbył się 17 listopada w Mstowie. Kilka dni wcześniej, 30 października piłkarze ręczni zajęli IV miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego.

Więcej ...

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W SZACHACH / 2017-11-25

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W SZACHACH

Dnia 16.11.2017r. odbyły się w Częstochowie Półfinały Wojewódzkie w Szachach. Z naszej szkoły do półfinału wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna młodzieży starszej (VII kl. szkoły podstawowej i gimnazjum). Po zaciętych pojedynkach na dystansie siedmiu rund zespół z Mstowa wywalczył dobre piąte miejsce.

Skład naszej drużyny:

- Artur Resakowski (kl. VII b)

- Emilia Resakowska (kl. VII b)

- Damian Liberda (kl. VII c)

- Julia Gajosek (kl. III d Gimn.)

Zespół przygotował opiekun sekcji szachowej: Jacek Syguła

Więcej ...

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU / 2017-11-24

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

W dniu 09.11.2017r. odbyła się XVIII edycja Turnieju w której udział wzięła reprezentacja naszej szkoły dziewcząt i chłopców w kat. U-12. Rozegranie tak dużego turnieju na terenie naszej gminy było możliwe dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze sportowej. Wykorzystano praktycznie wszystkie boiska oraz hale sportową. Rywalizowano w kategorii U-8, U-10, U-12 zarówno chłopców jak i dziewcząt. Nasze reprezentacje zajęły kat.U-12 chłopców IV miejsce a w kat. U-12 dziewcząt II miejsce.

Więcej ...

Erasmus + / 2017-11-22

Erasmus +

Kurs języka angielskiego EFL-28 w Cambridge

 

W dniach 3-15 lipca 2017r. pani wice-dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie- mgr Wioletta Derda uczestniczyła w ramach programu ERASMUS + w kursie EFL-28 w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Więcej ...

Kurs w Cambridge / 2017-11-15

Kurs w Cambridge

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Mstowie Piotrem Ujmą, który ukazał się na stronie internetowej renomowanej szkoły językowej Studio Cambridge. Wywiad jest podsumowaniem tegorocznego pobytu w Cambridge w ramach projektu Erasmus+ oraz refleksją z ostatnich 21 lat, które upłynęły od poprzedniego pobytu w Studio.

https://www.studiocambridge.co.uk/news/student-interview-with-piotr-ujma/

 

Wycieczka do Oświęcimia i Pszczyny / 2017-11-14

Wycieczka do Oświęcimia i Pszczyny

W listopadowy czwartek 2017r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami p.Aleksandrą Bekus, p. Darią Wójcikiewicz, p. Ewą Kowalik-Zagórską, p. Magdaleną Zgardzińską oraz p.Wiolettą Kołodziejską uczestniczyli w wycieczce klasowej do obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Późna jesień jest miesiącem, w którym warunki obozowe potęgują odczucie dramatu ludzi, dla których była to ostatnia droga na naszej Ziemi. Ostatnie spojrzenia w oczy bliskich, ostatnie przytulenia, czasami w nieświadomości do ostatnich chwil swojego życia. Gdyby człowiek mógł wyciągnąć lekcje na przyszłość.......

Więcej ...

Dzień Niepodległości po harcersku / 2017-11-12

Dzień Niepodległości po harcersku

Tradycyjnie już od kilku lat harcerskie obchody Dnia Niepodległości to tak naprawdę dwa dni świętowania urodzin Polski. W piątek 10 listopada o godzinie 10 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Szkoły Postawowej w Mstowie. Honorowe miejsca zajęli przedstawiciele samorządu terytorialnego z Panem Wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, Ks. Proboszcz Paweł Greń CRL, dyrekcja szkoły i przedstawiciele rodziców. W trakcie części oficjalnej, głównymi bohaterami były "Pomarańczowe wilczki i ich drużynowa. W tym wyjątkowym dniu dh. Patrycja Ciastko złożyła przyrzeczenie harcerskie, a jej podopieczni obietnicę zuchową. Potem nastąpiła część artystyczna. Zuchy, harcerze i instruktorzy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała' wraz ze wspomagającymi ich uczniami i nauczycielami zaprezentowali krótką historyczną opowieść o drodze Polaków do niepodległości.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry