Logo
Slogan

Aktualności

Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom” / 2019-05-24

Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom”

16 maja w Przedszkolu w Wancerzowie odbył Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom”. Udział w nim wzięły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Mstów. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli.

Więcej ...

Poznajemy pracę pracowników Poczty Polskiej / 2019-05-24

Poznajemy pracę pracowników Poczty Polskiej

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kim będę gdy dorosnę” z doradztwa zawodowego wśród najmłodszych uczniów w naszej szkole uczniowie klasy IB pod opieką mgr Beaty Sieradzkiej wybrali się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza.

Więcej ...

WIELKI FINAŁ ERASMUSA W MSTOWIE / 2019-05-24

WIELKI FINAŁ ERASMUSA W MSTOWIE

17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się wielki finał polskiej edycji europejskiego projektu „The European Heritage” w ramach programu Erasmus +. Zaproszeni goście mogli obejrzeć widowisko teatralno-muzyczne na motywach komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.

Spektakl w całości został wystawiony w języku angielskim i był rezultatem współpracy uczniów i nauczycieli ze szkół w Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mstowie.

W ciągu tygodniowego pobytu goście i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w próbach teatralnych i muzycznych dla młodych aktorów i muzyków. Wszyscy uczestnicy projektu brali także udział w warsztatach tanecznych, podczas których uczyli się polskiego tańca narodowego – poloneza – do XIX-wiecznego utworu „Pożegnanie ojczyzny” Michała K. Ogińskiego. Jednym z ważnych zadań projektu było odegranie wybranych scen „Zemsty” w naturalnych, zabytkowych plenerach. Dzięki uprzejmości Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich część romantycznej komedii została zarejestrowana w zabytkowych pomieszczeniach zakonnych na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mstowie, a także przy Skale Miłości oraz na Rynku w Mstowie, gdzie uczniowie z pięciu krajów wspólnie zatańczyli poloneza.

Międzynarodowy team nauczycieli tworzyli: Florencia Guazzora i Magdalena Giaccaglia (Hiszpania), Ayse Senturk i Zaliha Misket (Turcja), Irina Petcu i Andreea Pirlog (Rumunia), Paola Saro i Silvia Fregnan (Włochy).

Więcej ...

Wieczór poezji / 2019-05-22

Od ziarenka do bochenka / 2019-05-22

Od ziarenka do bochenka

Dnia 20.05.2019r. klasy 0a, 0b i Ib pod opieką nauczycielek: Eweliny Dąbrowskiej, Jolanty Bekus, Beaty Sieradzkiej i Karoliny Tyras, uczestniczyły w wycieczce szkolnej, której głównym punktem było zwiedzanie Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Więcej ...

Kim będę gdy dorosnę / 2019-05-21

Kim będę gdy dorosnę

Chociaż zakład fryzjerski był już znanym dzieciom miejscem, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, to wycieczka była niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, po której niejedno dziecko zapragnie w przyszłości zostać fryzjerem.

Więcej ...

Erasmus w Mstowie : E-zine / 2019-05-21

Erasmus w Mstowie :  E-zine

Zapraszamy do odwiedzenia naszego magazynu mobilności projektowych - E- zine.

theheritageproject.home.blog

Na tej stronie znajdziecie Państwo filmy i zdjęcia prezentujące nasze wspólne działania projektowe oraz pierwsze wrażenia uczestników spotkania młodzieży Erasmusa w Mstowie. Materiały z poszczególnych krajów partnerskich będą dodawane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wycieczka w Sudety / 2019-05-20

Wycieczka w Sudety

Dnia 16 i 17 maja 2019r. uczniowie klas 8 d , 8c i III A pod opieką Wioletty Kołodziejskiej, Tatiany Całus i Anny Kloczkowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Sudety. Młodzież miała okazję poznać tajemniczą historię Pałacu Jedlinka, gdyż miejsce to budzi wiele kontrowersji , znajdując się w pobliżu Tajemniczego Projektu Riese. Wokół pałacu trzy grupy zmierzyły się z grą terenową , której zwieńczeniem było ognisko z kiełbaskami. Po południu spacer korytarzami Podziemnego Miasta Osówki dostarczył nam wiele wrażeń, kiedy z latarkami w rękach przemierzaliśmy jego podziemne korytarze, mając na uwadze , że każdy nasz nieuważny krok może zakończyć się w lodowatej wodzie. Podsumowaniem pierwszego dnia był relaks na basenie w Nowej Rudzie . Drugi dzień przyniósł spacer szlakami wśród malowniczych skałek Adrspach - Skalnego Miasta w Czechach , oraz rejs łodzią po sztucznym jeziorku. Cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda i uśmiechy na twarzach. Każda podróż zostawia po sobie moc wrażeń i budzi chęci do poznawania różnych zakątków naszego kraju, a potem kontynentu i całego świata. Budzi w nas marzenia , a nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku .

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry