Logo
Slogan

Aktualności

Cemex Cup 2018 / 2018-12-20

Cemex Cup 2018

17 grudnia 2018w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie odbyła się IV edycja dorocznego turnieju Cemex Cup. Jest to impreza składająca się z zawodów sportowych dla młodzieży szkolnej z gmin Mstów, Rędziny i Kłomnice. Projekt organizowany jest przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Mstowiak, dzięki środkom finansowanym uzyskanym z Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”. W klasyfikacji łącznej zwyciężyła reprezentacja gminy Mstów przed gminą Rędziny i gminą Kłomnice. Zawody rozegrano w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, siatkówce dziewcząt i chłopców oraz tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Więcej ...

Konkurs stroików świątecznych / 2018-12-17

Konkurs stroików świątecznych

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany w naszej szkole „Międzyszkolny konkurs stroików świątecznych”. Celem konkursu było podtrzymywanie polskich tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zdolności artystycznych, uczenie dokładności i staranności oraz wpajanie zasad pozytywnej rywalizacji. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Na konkurs wpłynęło 57 prac, które dn.20.12.2018r. oceniła powołana przez organizatorów komisja konkursowa. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki konkursu:

Więcej ...

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, PILICA - CUP” / 2018-12-16

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, PILICA - CUP”

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie w piłce nożnej chłopców odniosła duży sukces, zajmując II miejsce w turnieju o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Pilica – Cup” rozegrany 14.12.2018r. w Koniecpolu. W turnieju wzięły udział cztery drużyny z naszego powiatu i jedna z woj. łódzkiego, więc sukces jest tym cenniejszy. Wielkie brawa dla całej naszej drużyny. Wyniki naszych spotkań: Mstów – Koniecpol I 3:0, Mstów – Borzykowa 2:1, , Mstów – Podlesie 2:1, Mstów – Koniecpol II 1:3.

Więcej ...

Piłkarze SP Mstów wygrali turniej / 2018-12-16

Reprezentacja SP Mstów (klasa VII, VIII I III gimnazjum) wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnj Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie, który został rozegrany 14.12.2018 w Rędzinach.

Wyniki turnieju:

Kłomnice-Rędziny                0:4

Mstów-Kruszyna                   2:1 (bramki: J.Wiśniewski, I.Wójcikiewicz)

Rędziny-Kruszyna                 5:1

Kłomnice-Mstów                   2:4 (bramki: T.Sobalski - 2, J.Wiśniewski, J.Klyta)

Rędziny-Mstów                      1:5 (bramki: T.Sobalski - 2, J.Wiśniewski - 2, J.Klyta)

Kruszyna-Kłomnice               3:0

 

Tabela końcowa:

  1. MSTÓW       9 pkt    bramki 11:4                                   
  2. RĘDZINY    6 pkt    bramki 10:6
  3. KRUSZYNA 3 pkt    bramki 5:7
  4. KŁOMNICE 0 pkt    bramki 2:11

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Wiśniewski z zespołu SP Mstów.

SP Mstów: Filip Gonera, Jakub Klyta, Cezary Bekus, Tomasz Sobalski, Igor Wójcikiewicz, Jakub Wiśniewski, Jakub Pawłowski, Piotr Kubik. Opiekun: Piotr Ujma

Wigilia harcerska w szczepie "Skała" / 2018-12-12

Wigilia harcerska w szczepie

Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania dla III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”- Mstów jest coroczne spotkanie wigilijne. Odbyło się ono w sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Mstowie. Oprócz zuchów, harcerzy i instruktorów szczepu na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszenie przez nas goście – przyjaciele naszego szczepu. Byli wśród nich przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, radni gminy Mstów, radni powiatowi, ksiądz proboszcz Dawid Kover, dyrekcje szkół i członkowie Rad Rodziców ze szkół w Mstowie i Jaskrowie. Nie mogło zabraknąć również osób wspierających naszą działalność oraz członków Komendy Hufca ZHP Częstochowa na czele z komendantem hm. Wojciechem Śliwowskim.

Więcej ...

Mikołajkowa bajka / 2018-12-10

Mikołajkowa bajka

Dnia 7 grudnia 2018r. kolejny raz rodzice i nauczyciele zaprezentowali uczniom Mikołajową Bajkę. Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena stała się kanwą scenicznej opowieści pełnej zróżnicowanych w nastroju aktorskich kreacji, melodyjnych piosenek, kolorowych kostiumów oraz zmieniających się dekoracji.

Więcej ...

„Sanie dzwonią dzwoneczkami, wiozą worki z prezentami…...“ / 2018-12-08

„Sanie dzwonią dzwoneczkami, wiozą worki z prezentami…...“

Śnieżynko! - zawołał Miś Polarny.- Słyszysz te dzwonki ? Spójrz! To Mikołaj z prezenami zbliża się do dzieci.

6 grudnia 2018r. specjalny gość odwiedził uczniów naszej szkoły. Był nim św. Mikołaj, w rolę którego wcielił się nasz kolega – Marcin Mochol. Towarzszyli mu Mikołajka – Agata Jastrzębska, Śnieżynka – Martyna Kubik oraz Miś Polarny – Miłosz Lesiak.

Uczniowie otrzymali upomniki i cukierki . Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i uśmiechnięci.

Więcej ...

Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował. / 2018-12-05

Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował.

W dniach 21 - 23 listopada 2018 roku nauczycielki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki - mgr Monika Błachowicz oraz mgr Olga Wiewióra - uczestniczyły w cyklu szkoleń wprowadzających do realizacji projektu w ramach programu Erasmus + w hiszpańskim mieście Walencja. Projekt dotyczy międzynarodowej współpracy uczniów z pięciu krajów - Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski - i jest wspierany przez Komisję Europejską. Udział w takim projekcie jest dla naszej szkoły bardzo ważnym wyróżnieniem, a sam program Erasmus + cieszy się od lat niepodważalnym prestiżem. 

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry