Logo
Slogan

Aktualności

Wieczór poezji / 2019-05-22

Od ziarenka do bochenka / 2019-05-22

Od ziarenka do bochenka

Dnia 20.05.2019r. klasy 0a, 0b i Ib pod opieką nauczycielek: Eweliny Dąbrowskiej, Jolanty Bekus, Beaty Sieradzkiej i Karoliny Tyras, uczestniczyły w wycieczce szkolnej, której głównym punktem było zwiedzanie Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Więcej ...

Kim będę gdy dorosnę / 2019-05-21

Kim będę gdy dorosnę

Chociaż zakład fryzjerski był już znanym dzieciom miejscem, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, to wycieczka była niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, po której niejedno dziecko zapragnie w przyszłości zostać fryzjerem.

Więcej ...

Erasmus w Mstowie : E-zine / 2019-05-21

Erasmus w Mstowie :  E-zine

Zapraszamy do odwiedzenia naszego magazynu mobilności projektowych - E- zine.

theheritageproject.home.blog

Na tej stronie znajdziecie Państwo filmy i zdjęcia prezentujące nasze wspólne działania projektowe oraz pierwsze wrażenia uczestników spotkania młodzieży Erasmusa w Mstowie. Materiały z poszczególnych krajów partnerskich będą dodawane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wycieczka w Sudety / 2019-05-20

Wycieczka w Sudety

Dnia 16 i 17 maja 2019r. uczniowie klas 8 d , 8c i III A pod opieką Wioletty Kołodziejskiej, Tatiany Całus i Anny Kloczkowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Sudety. Młodzież miała okazję poznać tajemniczą historię Pałacu Jedlinka, gdyż miejsce to budzi wiele kontrowersji , znajdując się w pobliżu Tajemniczego Projektu Riese. Wokół pałacu trzy grupy zmierzyły się z grą terenową , której zwieńczeniem było ognisko z kiełbaskami. Po południu spacer korytarzami Podziemnego Miasta Osówki dostarczył nam wiele wrażeń, kiedy z latarkami w rękach przemierzaliśmy jego podziemne korytarze, mając na uwadze , że każdy nasz nieuważny krok może zakończyć się w lodowatej wodzie. Podsumowaniem pierwszego dnia był relaks na basenie w Nowej Rudzie . Drugi dzień przyniósł spacer szlakami wśród malowniczych skałek Adrspach - Skalnego Miasta w Czechach , oraz rejs łodzią po sztucznym jeziorku. Cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda i uśmiechy na twarzach. Każda podróż zostawia po sobie moc wrażeń i budzi chęci do poznawania różnych zakątków naszego kraju, a potem kontynentu i całego świata. Budzi w nas marzenia , a nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku .

Więcej ...

Wicemistrzostwo powiatu w lekkoatletyce chłopców / 2019-05-20

Wicemistrzostwo powiatu w lekkoatletyce chłopców

Zakończeniem rozgrywek sportowych dla naszych reprezentantów w roku szkolnym 2018/2019 były Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce drużynowej, które odbyły się 16.05.2019 na stadionie CKS Budowlani Częstochowa. Nasi zawodnicy zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając 980 punktów i wywalczyli sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Drużyna liczyła 15 zawodników, każdy indywidualny wynik przeliczany jest na punkty, a ich suma stanowi rezultat ekipy. Najlepszym wynikiem indywidualnym było I miejsce w pchnięciu kulą uzyskane przez Marcina Mochola.

Więcej ...

Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym / 2019-05-15

Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

13 maja 2019 roku reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Rędzinach. Dziewczęta zajęły drużynowo III miejsce, a chłopcy II. Indywidualnie najlepszy wśród chłopców był Jakub Paluszkiewicz z Mstowa a trzecie miejsce zajął również nasz reprezentant Tymoteusz Mazanek.

Więcej ...

Wycieczka gimnazjalistów / 2019-05-12

Wycieczka gimnazjalistów

W dniach 9 i 10 maja 2019 roku uczniowie klas IIIB, C i D gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego, Janowca i Sandomierza. Nasza przygoda rozpoczęła się od zwiedzania zamku w Janowcu, potem był rejs statkiem po Wiśle wzdłuż polskich spichlerzy, dzięki któremu dotarliśmy do Kazimierza. Miasteczko przywitało Nas słoneczną pogodą. Spacer urokliwymi uliczkami Kazimierza wprowadził wszystkich w dobry, wiosenny nastrój. W drugi dzień zawitaliśmy do Sandomierza podążając śladami Ojca Mateusza. Przemieszczaliśmy się podziemiami miasta, zobaczyliśmy zbrojownię, Ratusz, przeszliśmy przez „Ucho Igielne” czyli Furtę Dominikańską. Spędziliśmy razem cudowne dwa dni, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry