Logo
Slogan

Aktualności

Z WIZYTĄ W KRAINIE DINOZAURÓW / 2018-06-01

Z WIZYTĄ W KRAINIE DINOZAURÓW

25.05.2018r. dzieci z klas 0a i 0b pod opieką pani Jolanty Bekus, Eweliny Dąbrowskiej i licznej grupy Rodziców odwiedziły park rozrywki "Zatorland". W planie wycieczki znalazło sie wiele ciekawych atrakcji jak: zwiedzanie parku ruchomych dinozaurów, Domu do góry nogami, parku olbrzymich owadów i parku mitologii. Dzieci mogły pobawić się w lunaparku, przejechać kolorową ciuchcią, przepłynąć tramwajem wodnym i obejrzeć film 5D o historii dinozaurów. Z atrakcji skorzystali również Rodzice. Wszyscy uczestnicy wycieczki przy pięknej pogodzie doskonale sie bawili!

Więcej ...

Mali ekolodzy / 2018-06-01

Mali ekolodzy

30.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Małusach Wielkich odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski na Wiersz Ekologiczny i Zdrowotny dla dzieci pięcio- i sześcioletnich. Nasi podopieczni z klasy 0a i 0b przygotowani przez panią Ewelinę Dąbrowską i Jolantę Bekus dzielnie reprezentowali szkołę odnosząc sukcesy. Michalinka Juchnik zajęła II miejsce, a Nadia Binek zdobyła wyróżnienie w kategorii sześciolatków. Serdecznie im gratulujemy!

Więcej ...

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec / 2018-05-30

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec

Poniedziałkowym przedpołudniem ( dn. 21 maja 2018r.) trzynastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze szkoły partnerskiej Rhönschule Gersfeld zawitała do naszej szkoły, aby wspólnie móc zrealizować program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży JUGENDWERK.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie – Pani mgr Beata Miry powitała serdecznie przybyłych gości uroczystym śniadaniem. Oprócz wspólnych warsztatów polsko-niemieckich oraz posiłków rewizyta uczniów z Niemiec była wypełniona bogatym programem. Przewodnią myślą projektu była wizyta w miejscach pamięci: w muzeum byłego obozu koncentracyjnego Oświęcim- Brzezinka. Koordynator projektu zaplanował również miedzy innymi wycieczkę do Wrocławia zwiedzanie Mstowa i okolic oraz Częstochowy. W programie nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę podczas wspólnego grillowania na stadionie sportowym Warta Mstów oraz podczas dyskoteki z poczęstunkiem w szkole.

Wszystkie punkty programu wpłynęły na świetną integrację uczestników wymiany szkolnej, a wspólnie spędzony tydzień minął przyjemnie , lecz bardzo szybko. I trudno było się rozstać , gdy w niedzielę (27 maja) nadszedł dzień pożegnania naszych gości, a w oczach dzieci można było zauważyć łzy smutku z powodu rozstania.

Więcej ...

Konkurs historyczny „Romuald Traugutt i jego epoka” / 2018-05-30

Konkurs historyczny „Romuald Traugutt i jego epoka”

W dniu 28 maja 2018r. uczennice: Julia Gajosek i Natalia Gradzik z klasy IIID opiekun mgr Małgorzta Knysak oraz Natalia Stępień z klasy IIIB opiekun mgr Wioletta Derda brały udział w VI powiatowym konkursie historycznym „Romuald Traugutt i jego epoka” organizowanym przez II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczennice przygotowały prezentacje multimedialne, a później przystąpiły do testu konkursowego. Konkurs poprzedzony był wizytą w Muzeum Częstochowskim oraz wykładem o powstaniu styczniowym.

Więcej ...

Wycieczka w Pieniny / 2018-05-29

Wycieczka w Pieniny

23 i 24 maja 2018r. klasa VIIa i VIIb oraz niektórzy uczniowie z kl. VIa i IIa Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Pieniny. Opiekę w czasie wycieczki sprawowali wychowawcy p. Małgorzata Jeziorek i p. Jacek Syguła oraz p. Adriana Olech. W planie tej wyprawy było zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych zakątków Pienin - wspaniałego pasma górskiego położonego w polskich Karpatach. Uczniowie mogli zachwycać się osobliwościami przyrodniczymi Pienińskiego Parku Narodowego i jego okolic. Przechodząc szlakiem turystycznym na Górę Wdżar i Wąwozem Homole podziwiali skały o fantastycznych kształtach oraz roślinność i zwierzęta charakterystyczne dla terenów górskich. Poznali również zabytkowe obiekty tego terenu: średniowieczny zamek Dunajec w Niedzicy i zamek w Czorsztynie, położone malowniczo po obydwu stronach Jeziora Czorsztyńskiego. Mogli też zrelaksować się w czasie rejsu statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Wszyscy uczestnicy wycieczki jednocześnie znakomicie się bawili i zadowoleni późnym wieczorem dotarli do domu.

Więcej ...

Sancta Maria 2018 / 2018-05-29

Sancta Maria 2018

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria 2018 pod hasłem: "Maryja Mamą naszego Narodu".

Celem konkursu było propagowanie kultury chrześcijańskiej ze szczególnym uwzględnieniem kultu Maryjnego w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie oddziału przedszkolnego, kl. I - VII oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką związanej z Maryją. 27 maja 2018roku w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się uroczysta gala Festiwalu połączona z koncertem i wystawą prac.

Więcej ...

V Wieczór Poezji i Muzyki / 2018-05-27

V Wieczór Poezji i Muzyki

V Wieczór Poezji i Muzyki odbył się 25 maja 2018 w Szkole Podstawowej w Mstowie. W całości poświęcony był twórczości Agnieszki Osieckiej. W widowisku poetycko-muzycznym zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły, stworzyli wspaniały, niezapomniany spektakl, który pozwolił widzom przeżyć chwile wzruszenia i refleksji, a także uświadomić sobie , jak bardzo Agnieszka Osiecka obecna jest w naszym życiu i jak genialnie aktualna- mimo tego, że….. ,,upływa szybko życie , jak potok płynie czas…” .

Dodatkowym   elementem   Wieczoru   była   prezentacja   multimedialna   ,,Alfabet Agnieszki Osieckiej”  przygotowana w ramach Projektu Edukacyjnego Gimnazjum   pod   kierunkiem Justyny Ujmy  przez uczniów klasy II A gimnazjum – Agatę Jastrzębską, Klaudię Sypułę, Kacpra Zgrzebnego.

Więcej ...

Wyniki Szkolnego Konkursu Polish your English / 2018-05-25

Wyniki Szkolnego Konkursu Polish your English

Dnia 22.05.2018r. odbył się szkolny konkurs Polish your English. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 3SP. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i motywowanie uczniów do uczenia się języków obcych. W konkursie wzięło udział 30 uczniów.

I miejsce - Martyna Błachowicz - IIIa

II miejsce - Magdalena Budzyńska -IIIc

III miejsce - Alan Władecki - IIIa

Wyróżnienie Maja Gajda - IIIb

Osobą odpowiedzialną za konkurs była mgr M.Porębińska-Niesmaczny

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry