Logo
Slogan

Aktualności

MIKOŁAJKI 2021 / 2021-12-16

MIKOŁAJKI 2021 i KONKURS na NAJŁADNIEJSZĄ ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ KLASY, wspólne zdjęcia świąteczne klas, grudniowe zabawy integracyjne Samorządu Uczniowskiego.
Dnia 6 grudnia 2021 w szkole pojawił się Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i Elfami (Grzegorz Bednarek, Nikola Bajor, Zuzanna Kalota, Bartosz Rezler, Jakub Banaś - wszyscy z klasy 8a).Głównym zadaniem mikołajowej ekipy była pomoc w rozdawaniu prezentów w klasach 0-3.
Dnia 14 grudnia Samorząd Uczniowski wspólnie z Dyrekcją Szkoły docenił działania uczniów, którzy pod kierunkiem wychowawców wzięli udział w konkursie na najlepszą dekorację świąteczną klasy.

Więcej ...

Mikołajki w teatrze z bajką „Roszpunka” / 2021-12-08

Mikołajkowe święto dzieci z klas 0 – 3 obchodziły aż dwukrotnie. Dnia 6 grudnia każda klasę odwiedził Szkolny Mikołaj z orszakiem elfów i pięknych śnieżynek rozdając prezenty oraz cukierki. Drugiego dnia tj. 7 grudnia Mały Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas 1- 3 wyjazd do Teatru im. A. Mickiewicza na spektakl mikołajkowy pt. „Roszpunka”. Spektakl na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów wyreżyserował Robert Dorosłowski.

Więcej ...

„Chrońmy Ziemię” / 2021-12-07

Zwycięscy z klas I b, II a i III b w XXI Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Chrońmy Ziemię”

Mamy laureatów w XXI Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Chrońmy Ziemię”- BRZYSZÓW 2021. Do 30 października 2021 r. nauczyciele/opiekunowie przesyłali prezentacje konkursowe swoich podopiecznych. W XXI Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Chrońmy Ziemię” wzięło udział 42 uczniów z 14 szkół. Poziom prezentacji konkursowych był wysoki. Uczestnicy prezentowali swoje talenty w różnorodnych przebraniach, w ciekawych sceneriach: w lesie, w ogrodzie, w otoczeniu pięknej dekoracji. Patronat nad konkursem, już kolejny raz, objął Starosta Powiatu Częstochowskiego – Pan Krzysztof Smela.

Więcej ...

Mikołajkowy wyjazd do kina w Galerii Jurajskiej. / 2021-12-04

W dniu 3 grudnia 2021r. uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką wychowawczyń wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Polscy naukowcy i ich droga do sukcesu” a następnie obejrzeli film „Chłopiec z chmur”. Jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmienia życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Prawdziwa historia, która poruszyła całą Europę.

Więcej ...

ANDRZEJKI 2021-AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO / 2021-12-03

Dnia 30 listopada 2021r. odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Tym razem nie było dyskoteki, ale zabawy i wróżby andrzejkowe dla uczniów.

Więcej ...

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I ANDRZEJKI W KLASACH 0 – 3 / 2021-12-02

29 listopada obchodzimy jedno z najsympatyczniejszych świąt, Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. W tym dniu od samego rana wszystkie dzieci były przebrane w swoje wymarzone postacie z bajek.

Więcej ...

Warsztaty terenowe. / 2021-12-01

W listopadzie 2021 r. uczniowie w ramach projektu ,, Szkoła Twórczych Umysłów '' pod opieką pań : Wioletty Kołodziejskiej , Tatiany Całus i Darii Wójcikiewicz, udali się na warsztaty terenowe po terenie województwa Świętokrzyskiego. Młodzież wędrowała szlakami Rezerwatu Skałki Piekło pod Niekłaniem , podziwiała jedno z najstarszych drzew Polski - Dąb Bartek , szukała śladów tetrapoda w Rezerwacie Zachełmie i oglądała ruiny huty Józef w Samsonowie.

Więcej ...

Duży sukces sportowy / 2021-12-01

Duży sukces sportowy odniósł uczeń klasy VIII A – Dominik Mazurek, który w I MISTRZOSTWACH CZĘSTOCHOWY W STZRELECTWIE SPORTOWYM zajął IV miejsce, a w Otwartych Zawodach Strzeleckich uplasował się na V miejscu. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Serdecznie gratuluje wyników i życzę dalszych sukcesów.

Więcej ...
^ do góry