Logo
Slogan

Aktualności

Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego / 2021-03-05

Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Mstowie wzięli czynny udział w IV Powiatowym Konkursie Przyrodniczym pt. „Zimowe zjawiska przyrodnicze” (Przyroda wokół mnie) organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie. Konkurs zachęcał zainteresowanych do kreatywnej formy spędzania czasu wolnego, pogłębiania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, rozwijał zainteresowania dzieci, ich wrażliwość estetyczną oraz indywidualne zdolności twórcze. Uczestnicy na konkurs wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem dowolnej techniki płaskiej ukazującej różnorodność, bogactwo i piękno przyrody zimą.

Dnia 22 lutego 2021r. na stronie internetowej organizatora jury zamieściło wyniki konkursu plastycznego. Wśród laureatów byli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:

II miejsce

Kacper Gradzik – klasa Ia opiekun mgr Anatolia Benduch

Blanka Choryłek - klasa IIIc opiekun mgr Barbara Szklarzyk

Nadia Żak - klasy IIIc opiekun mgr Barbara Szklarzyk

Wyróżnienie

Oliwia Gradzik – klasa IIb mgr Patrycja Ciastko

Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom pogratulowała dyrektor SP. w Mstowie Pani Anika Wasil!

Więcej ...

STOP COVID ProteGO Safe / 2021-03-02

W związku z przystąpieniem w województwie śląskim do realizacji ogólnopolskiej akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGO Safe, przedstawiamy banery reklamujące akcję oraz link do strony z wyżej wymienioną aplikacją, umożliwiający jej instalację

https://www.gov.pl/web/protegosafe/protego-safe

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Krąg” / 2021-02-22

Adrian Pardela, uczeń klasy VIII d został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,,Krąg” – Polska od czasów napoleońskich do końca I wojny światowej. Otrzymał dyplom wyróżnienia za uzyskanie bardzo dobrego wyniku i zdobycia 30 pkt. Ponadto pozostali uczniowie: Jakub Pardela, Dominik Mazurek, Julia Lisowska, Igor Podolak, Daniel Grabowski, biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział i zdobycie odpowiedniej ilości punktów. Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem uczniów jest nauczyciel historii SP Mstów Pan Piotr Całusiński. Serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i życzę dalszych sukcesów w nauce. Uroczystego wręczenia dyplomu dokonała w-ce dyr. SP Mstów Pani Anika Wasil.

Więcej ...

Miłość nie tylko od święta… – walentynki w edukacji wczesnoszkolnej / 2021-02-19

Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim, jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Więcej ...

Erasmus+ Edukacja szkolna / 2021-02-18

Erasmus+ Edukacja szkolna

Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Mstowie została beneficjentem programu europejskiego Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja KA229 w 2018 r. i w ramach tego programu realizowała międzynarodowy projekt przez okres dwóch lat od września 2018 r. do czerwca 2020 r. Projekt "The European Heritage" – "Europejskie Dziedzictwo" skoncentrowany był na literaturze, muzyce i architekturze europejskiej.

W projekcie brały udział następujące kraje : Hiszpania (koordynator projektu),

Polska, Rumunia,Turcja i Włochy.

 

W projekcie brali udział uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły.

Uczniowie szkół partnerskich pod kierunkiem nauczycieli wspólnie tworzyli scenariusze przedstawień w oparciu o literaturę klasyczną wszystkich pięciu krajów.

Na podstawie tych scenariuszy powstało pięć spektakli w języku angielskim, które były wystawiane podczas spotkań wyjazdowych uczniów.

Więcej ...

OBIADY MARZEC 2021 r. / 2021-02-18

KOSZT OBIADÓW DLA UCZNIÓW 92,00 zł

 (4,00 zł x 23 dni)

KOSZT HERBATY DO ŚNIADANIA:

( II semestr: 105 dni x 0,15 zł) :15,75 zł

Opłat należy dokonywać na podany niżej

nr konta bankowego Szkoły Podstawowej

w Mstowie

od 20 lutego do 28 lutego 2021 r.

Bank Spółdzielczy w Mstowie: 52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

Tytuł płatności:

Imię i nazwisko dziecka/klasa  miesiąc/rok, którego dotyczy,

wyszczególnienie kwoty za żywienie za dany miesiąc oraz dopisek obiady.

Np. Jan Kowalski 1a  obiady III/21 – 92,00zł.

Św. Walenty na lekcji historii / 2021-02-16

Lekcja otwarta w Oddziale Przedszkolnym / 2021-02-15

Dnia 12.02.2021r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w troszkę „innej” niż zwykle lekcji. Lekcję tą zorganizowała dla nich Pani Urszula Zagrzewska. Z okazji zbliżających się Walentynek przedszkolaki zapoznały się z ideą Dnia Świętego Walentego, umacniały wieź koleżeństwa i przyjaźni, potrafiły współpracować z rówieśnikami oraz przeżywały radość zabawy z kolegami i koleżankami. W czasie lekcji dzieciaki wykonywały różne zadania o tematyce walentynkowej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, została przeprowadzona pogadanka z dziećmi na temat przyjaźni i koleżeństwa. Przedszkolaki odpowiedziały na kilka pytań i zagadek, wesoło bawiły się podczas wykonywania piosenki „ Mam serduszko, wielkie serce” oraz piosenki „ Serduszko przyjaźni.” Dzień w oddziale przedszkolnym upłynął w kolorach czerwieni oraz atmosferze przyjaźni. Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

Więcej ...
^ do góry