Logo
Slogan

Aktualności

Walentynki / 2021-02-14

Walentynki

Prace konkursowe należy przesyłać na platformie Microsoft Teams, na chat członków samorządu. Są to: IGOR WAWRZYNIAK 6D, FILIP KOPEL 4A, PAULINA WÓJCIK 7C ew. do opiekunów: mgr Wioletty Derda i mgr Magdaleny Marszałek.

Więcej ...

​​​​​​​Konkurs na logo szkoły / 2021-02-10

Patronem naszej szkoły jest Tadeusz Kościuszko. Dużo wiemy o naszym bohaterze narodowym i w różny sposób upamiętniamy jego postać oraz dokonania. Tym razem zaproponowaliśmy konkurs na logo szkoły z wykorzystaniem wizerunku patrona lub motywu, który się z nim kojarzy.

Oto wyniki konkursu i prace konkursowe:

pdf LOGO_SZKOŁY_KOLAŻ.pdf

I miejsce- Adam Jaksender kl. 4 A


II miejsce - Igor Gonera kl. 8 D
Filip Kopel kl. 4 A
Igor Żak kl. 4 B


III miejsce- Jakub Banaś kl. 7 A
Kacper Białek kl. 7 C
Adam Boral kl. 4 Bwyróżnienia- Anna Grabarek kl. 6 C
Adrian Pardela kl. 8 D
Weronika Szarek kl. 5 B

Komisja:

mgr Anika Wasil

mgr Justyna Nowak

mgr Magdalena Marszałek

 

 

 

„Zwierzęta w obiektywie” / 2021-02-09

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Zwierzęta w obiektywie”

W Szkole Podstawowej w Mstowie został zorganizowany SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „Zwierzęta w obiektywie”. Celem konkursu było zdobycie umiejętności obserwacji zwierząt, promowania przyrody, wyrobienia poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz zachęcenie uczniów do innego, bardziej pomysłowego spojrzenia na otaczającą nas przyrodę.

 

Jury w składzie:

  1. Pani mgr Anika Wasil – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie
  2. Pani mgr Teresa Nowakowska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie

 

przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA I- III

I miejsce: Lena Kaplan klasa 2 a

II miejsce: Hanna Solińska klasa 2 b

III miejsce: Lena Kurkowska klasa 2 a

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Historyczny MULTITEST 2020. / 2021-02-08

Ogólnopolski Konkurs Historyczny MULTITEST 2020.

W ogólnopolskim konkursie z historii organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej, gdzie udział wzięło ponad 300 uczniów, bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli wysokie miejsca i otrzymali dyplom wyróżnienia.

W kat. klas VII – 11 miejsce w Polsce zdobył Bartosz Messyasz,

w kat. klas VIII - 12 miejsce w Polsce zdobył Jakub Pardela a 14 miejsce Szymon Bryła.

Szkolnymi koordynatorami konkursu i opiekunami uczniów są nauczyciele historii SP Mstów Małgorzata Knysak ( uczniowie kl.VII) i Piotr Całusiński.(uczniowie kl.VIII) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

Projekt eTwinnig z języka angielskiego p.Anny Kluźniak i klasy IIIb / 2021-02-08

Projekt eTwinnig z języka angielskiego p.Anny Kluźniak i klasy IIIb

Let's imagine and draw the butterfly Aris!” jest unijnym projektem programu eTwinning, który nauczycielka języka angielskiego, p. Anna Kluźniak, stworzyła wraz ze szkołą z Rumunii. W projekcie bierze udział klasa III b. Do projektu dołączyły również szkoły z Belgii, Estonii, Litwy, Malty, Portugalii, Rumunii i Turcji. Dzieci zostały poproszone o wyobrażenie sobie i stworzenie pięknego motyla o imieniu Aris, który kocha szkołę i chce się dowiedzieć wielu rzeczy o wszystkim, co go otacza. Uczniowie z różnych krajów będą dzielić się różnymi poglądami na temat ożywiania motyla przy użyciu różnych technik. Będą rozwijać swoją wyobraźnię, współpracować, kształtować pozytywne postawy wobec nauki, jak również czerpać radość z dzielenia się swoją pracą z dziećmi z innych krajów. Ważnym aspektem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych uczniów.

Więcej ...

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA / 2021-01-24

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W tym szczególnych dniach dzieci z klas 0 - 3 również pamiętały o Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich wspaniałe upominki i laurki. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną nie mogliśmy zaprosić przemiłych gości na uroczystość szkolną, mimo to dziewczynki i chłopcy przygotowali piosenki i wierszyki, które zaprezentują swoim Babciom i Dziadkom w domach.

Więcej ...

Dzień Kubusia Puchatka / 2021-01-20

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” Alan Aleksander Milne, które napisał dla swojego synka Krzysia. Wizerunek amatora miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Ukochany przez miliony dzieci na całym świecie pluszowy miś, zwany jest misiem o bardzo małym rozumku, zamieszkałym w Stumilowym Lesie. Tego dnia w naszej szkole uczniowie klas młodszych zorganizowali wystawę portretów Kubusia. Czytaliśmy również fragmenty książki pt. „Kubuś Puchatek”.

Więcej ...
^ do góry