Logo
Slogan

Aktualności

Biwak "Pioruna" w Siedlcu Janowskim / 2021-10-18

Biwak

25 Mstowska Drużyna Starszoharcerska "Piorun" w dniach 15-16 października wyjechała na drużynowy biwak do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu Janowskim. Głównym punktem programu tej wyjazdowej zbiórki było przyjęcie do drużyny nowych członków. Wszyscy bardzo dzielnie znieśli tradycyjne próby i w nagrodę otrzymali chusty drużyny. Oczywiście był także czas na wspólne śpiewanie, szkolenie w zakresie musztry i wycieczkę na Pustynię Siedlecką. Witamy nowe druhny i druhów w szeregach naszej drużyny i życzymy wielu przygód na harcerskim szlaku. Czuwaj!

Więcej ...

Wyprawa w Góry Świętokrzyskie / 2021-10-16

Wyprawa w Góry Świętokrzyskie

W piękny, słoneczny, październikowy dzień klasy 5 A i 5 B wybrały się wraz z wychowawczyniami p. M. Marszałek i p. J. Nowak, a także p. T. Nowakowską oraz p. E. Skrońską na wycieczkę w kierunku Gór Świętokrzyskich. Wyprawa rozpoczęła się w Kielcach, gdzie zachwyciło wszystkich Muzeum Zabawy i Zabawek. Dla dzieci zabawna lekcja o przeszłości, dla nauczycieli powrót do dzieciństwa. Później Kadzielnia w jesiennej krasie i przypomnieniem o ważnych wydarzeniach z trudnej historii naszego kraju.

Więcej ...

Dzień Nauczyciel / 2021-10-15

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanej Dniem Nauczyciela.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali krótki montaż recytatorsko – wokalny, którym zachwycili zgromadzonych gości – dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Były przepiękne deklamacje przy akompaniamencie pianina, brawurowe występy wokalne oraz zachwycające występy chóru szkolnego.

Więcej ...

Młodzi piłkarze mistrzami powiatu częstochowskiego !!! / 2021-10-14

Młodzi piłkarze mistrzami powiatu częstochowskiego !!!

W Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców 2021/2022 (urodzonych w 2009r. i młodszych). Reprezentanci naszej szkoły okazali się bez konkurencyjni, pewnie zdobywając tytuł mistrzowski. Łącznie w turnieju wystartowało 16 szkół. Mistrzostwa składały się z trzech etapów: eliminacji, półfinałów i finału, który odbył się w Kamienicy Polskiej.

Więcej ...

Życzenia Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej / 2021-10-14

(...)Młody  człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie zrozumieć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka,prawdziwych wartości i ceni tych , którzy ich nauczają i według nich żyją.(...) św. Jan Paweł II.

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły. 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy podziekować Państwu za codzienną pracę nastawioną na pełny i harmonijny rozwój ucznia, inspirującą i zachęcającą do samodzielnych głębszych poszukiwań. 

Dziękujemy za zaangażowanie włożone w budowanie autorytetu nauczyciela i bliskiej relacji z uczniem.

Wszystkim Państwu życzymy wielu sukcesów, radości i satysfakcji.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. 

 

Komunikat dla Rodziców uczniów klas I - VIII / 2021-10-13

Komunikat dla Rodziców uczniów klas I - VIII

Szanowni Państwo,

Dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu na 1,2 i 3 godzinie lekcyjnej zajęcia opiekuńczo - wychowawcze sprawują wychowawcy klas we współpracy z pozostałymi nauczycielami.

O godzinie 10:30 zapraszamy nauczycieli i uczniów do hali sportowej na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Świetlica  pracuje zgodnie z obowiązującym planem, jednocześnie informuję, że  w tym dniu nie wydajemy herbaty i obiadu ( uwzględnione podczas naliczania opłat).

W tym dniu planowane są następujące godziny odwozu uczniów:

- kierunek Kobyłczyce   g. 12:12   (zmiana godziny odjazdu)

- kierunek Kuchary  g. 12:12

- kierunek Pniaki Mokrzeskie   g. 12:12

Dyrekcja.

Zaszczep w sobie chęć szczepienia / 2021-10-12

Terenowe warsztaty / 2021-10-11

Uczniowie klasy 8a biorą udział w projekcie ,,Szkoła Twórczych Umysłów '' i w sobotę 9 października 2021 roku pod opieką Wioletty Kołodziejskiej udali się na warsztaty terenowe. Początkiem trasy było Morsko z ruinami Zamku Bąkowiec. Później okolice Podlesic z Jaskinią ,, Wielką Studnią Szpatowców'', Skały Rzędkowickie z Okiennikiem Rzędkowickim, Żarki z ruinami Kościoła św. Stanisława i widokiem na Kuestę Jurajską, Bunkrowe Wzgórze Parchowatka w Żarkach, cmentarz Żydowski, Czatachowa i na koniec spacer Aleją Klonową w Złotym Potoku. Trasa licząca około 19 km dostarczyła niezapomnianych wrażeń, pokazując jednocześnie piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Wioletta Kołodziejska Więcej ...
^ do góry