Logo
Slogan

Aktualności

,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” / 2020-12-01

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w klasach 0-III w sposób szczególny. W dniu 25.11.2020r. wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne kosze ,szafki, półki i zasiadły wraz z uczniami przed monitorem komputera w czasie nauki zdalnej . Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie w formie prezentacji multimedialnej różnych sylwetek misiów, zachęcanie do poszanowania zabawek.

Więcej ...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA / 2020-11-27

,, Młody człowieku!

To nie zabawa-masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa.

Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą.

Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać.

Możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia

W dniu 20 listopada 2020 roku przypadła kolejna rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dzień ten z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został przez Sejm Rzeczpospolitej Polski uznany za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w ramach edukacji polonistycznej oraz społecznej w klasach 2a, 3b, 5a i 7c zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące życia i działalności Janusza Korczaka, a przede wszystkim jego światopoglądu. To właśnie Januszowi Korczakowi (Henrykowi Goldszmitowi, ponieważ tak brzmiało jego nazwisko) przypisuje się tytuł Obrońcy Praw Dziecka. Całe jego życie wypełniała walka o dobro, sprawiedliwość i ochronę praw dziecka oraz poznanie jego potrzeb. Najważniejszym motywem działalności i twórczości J. Korczaka zawsze były prawa każdego dziecka do życia, godnego poziomu i warunków wychowania. Pisał o konieczności zapewnienia dzieciom odpowiedniej jakości życia w sferze potrzeb fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych i społecznych.

Więcej ...

Szkolna galeria na urodziny Ojczyzny / 2020-11-12

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć naszych uczniów w barwach biało-czerwonych. 

Więcej ...

Życzenia dla „Niepodległej na 102” / 2020-11-11

Uczniowie naszej szkoły składają życzenia dla Polski i Polaków. Z okazji 102 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości kontynuujemy projekt sprzed dwóch lat. Wtedy uczniowie wszystkich szkół podstawowych powiatu częstochowskiego dokonywali wpisów w kronice na 100 rocznicę tego święta. Dzisiaj wirtualnie, w postaci laurki dla Niepodległej.

Więcej ...

Wielki sukces młodej Artystki / 2020-11-09

Wielki sukces młodej Artystki

„Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty” – pod takim hasłem odbyła się V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy. Wirtualne zwiedzanie nagrodzonych prac jest dostępne na Facebook Szkoły www.niedzwiada.pl . W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, a nadesłano 4300 prac. Wśród nagrodzonych baśniowych postaci znalazł się portret „Królowej Śniegu” namalowany przez Zosię Kubik z klasy Ia. Zosia w Ogólnopolskim Konkursie zdobyła zaszczytne II miejsce. Młodej artystce wybitnego osiągnięcia pogratulowały i życzyły dalszych sukcesów Dyrektor Szkoły pani Anika Wasil i wychowawczyni pani Anatolia Benduch.

Więcej ...

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-07

W dniach 9-29 listopada w związku z zdalnym nauczaniem w klasch I – VIII, zostaje zawieszona działalność stołówki szkolnej.

 

Dyrektor Szkoły

Anika Wasil

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-07

Drodzy Rodzice

W związku z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020r. szkoły zobowiązane są do prowadzenia działalności opiekuńczej w dniach 9- 29 listopada 2020r. dla dzieci klas I – III osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne związane z zapobieganiem i zwalczaniem COVID – 19.

W związku z powyższym prosimy o informację do sekretariatu szkoły o potrzebie zorganizowania takich zajęć i ich terminie. Opieka nad dziećmi będzie możliwa po wcześniejszym ustaleniu i w godzinach pracy świetlicy szkolnej tj. 7.30 - 15.30 .

Dyrektor Szkoły

Anika Wasil

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek / 2020-11-07

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Czytajmy dzieciom, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był zarówno doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, jak i przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

Więcej ...
^ do góry