Logo
Slogan

Aktualności

Komunikat dla rodziców- obiady / 2020-11-06

Drodzy Rodzice,

W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego od dnia 9 listopada br. do 29 listopada br.

informujemy, iż wpłacone przez Państwa pieniądze za obiady na miesiąc listopad, zostaną zwrócone na Państwa konta bankowe w terminie do 20 listopada 2020r.

 

Dyrektor SP Mstów – Anika Wasil

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-06

KOMUNIKAT

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Święto Niepodległości 2020 / 2020-11-05

Święto Niepodległości 2020

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2020

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MSTOWIE

 

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły - uczniów wszystkich klas, nauczycieli i rodziców - do uczestnictwa w wirtualnych obchodach

Święta Niepodległości

Oto zadania dla Was. Prosimy o ich wykonanie do dnia 11 listopada (włącznie).

Więcej ...

Światowy Dzień Origami / 2020-11-03

25 października w naszej szkole uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej obchodzili Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Japończycy uważają, że origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Niemal każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat zwierząt i innych postaci czy przedmiotów. Nasi uczniowie podczas zajęć edukacji technicznej i plastycznej poznawali sekrety tej techniki. Składając arkusze papieru tworzyli rozmaite figurki zwierząt w swoich ulubionych kolorach.

Więcej ...

Ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta" / 2020-11-03

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji pt. Szkoła pamięta, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jednak w tym roku pod opieką rodziców. W naszej szkole , w projekcie udział wzięli : Igor Żak -4B, Julia Radecka -4B, Anita Nowakowska-6d, Roksana Wójcik -6C, Oliwier Podsiedlik-6D, Alan Walencki -6D, Krystian Kempa-6D i Wiktoria Cierpiałowska -6D . Koordynatorami akcji są Kuratorium Oświaty w Częstochowie, a w naszej szkole- dyrektor szkoły pani Anika Wasil. Program ten prowadzi nauczyciel historii mgr Wioletta Derda.

Więcej ...

„Pod biało-czerwoną”. / 2020-11-03

„Pod biało-czerwoną”.

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo!

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie

„Pod biało-czerwoną”

Projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce, która spełni określone w Regulaminie warunki.

Projekt "Pod biało-czerwoną" ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu.

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. wejść na stronę internetową https://www.gov.pl/web/bialoczerwona
  2. dołączyć do projektu
  3. oddać swój głos poparcia wypełniając krótki formularz

Internetowe zbieranie głosów trwa do 11 listopada 2020 roku.

Organizatorami projektu są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Inicjatywa realizowana będzie pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

Zapraszamy do udziału! Dołącz do nas! Wesprzyj lokalną inicjatywę!

Gminny lider projektu: mgr Tomasz Derda

 

 

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-02

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie informuje, że w dniach 02.11.2020r. – 06.11.2020r. wydawanie obiadów zostało odwołane.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Mała książka – wielki człowiek / 2020-11-01

W dniu 30 października 2020 odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie pierwszoklasistów naszej szkoły w bibliotece szkolnej. Uczniów przywitała p. I. Sowa – bibliotekarka. Po krótkim zapoznaniu uczniów z Regulaminem biblioteki rozmawiano o potrzebie czytania, o właściwym doborze książki, o konieczności rozwoju czytelnictwa wśród dzieci od najmłodszych lat.

Spotkanie było okazją do przekazania uczniom Wyprawek Czytelniczych, które otrzymaliśmy w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej ...
^ do góry