Logo
Slogan

Aktualności

LEKCJA DEMOKRACJI - wybory do Samorządu Uczniowskiego . / 2021-10-04

LEKCJA DEMOKRACJI - wybory do Samorządu Uczniowskiego .

Dnia 30 września z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień w Krawacie oraz wybory do SU.

Miło nam poinformować, że przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021 /2022 został JAKUB BANAŚ z klasy 8a, a zastępcami: BIANKA KASZTELAN - 7D, FILIP KOPEL - 5.

Gratulacje naszym reprezentantom złożyły panie dyrektor: ANIKA WASIL I TERESA NOWAKOWSKA oraz opiekun SU Wioletta Derda.

Więcej ...

„Dzień Chłopaka” / 2021-10-03

„Dzień Chłopaka”

30 września 2021 roku chłopcy z klas I – III obchodzili swoje święto. W tym Dniu Mały Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Konkurs na „Super Chłopaka”. Konkurs skierowany był do chłopców z klas I – III i odbył się w dwóch turach. W pierwszej na podstawie opracowanego kryterium wybrano „najsympatyczniejszego w klasie”. W drugiej turze reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali w następujących konkurencjach :

  1. Wiązanie krawata .
  2. Zjadanie śliwki na czas.
  3. Narysowanie samochodu z zakrytymi oczami.
  4. Wykonanie „Mumii” używając papieru toaletowego.

Na finał konkursu rywalizujący chłopcy zostali uhonorowani przez panie dyrektorki Anikę Wasil i Teresę Nowakowską dyplomami i upominkami. Pozostała brać szkolna została przez Mały Samorząd Uczniowski obdarowana cukierkami. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Opiekunowie

mgr Urszula Derda

mgr Anatolia Benduch

Więcej ...

Norwid w naszej szkole - sejmik z okazji 200. rocznicy urodzin artysty / 2021-09-30

27 września w naszej szkole odbył się sejmik z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI – VIII oraz zaproszeni Goście z IX Liceum Ogólnokształcącego noszącego imię właśnie tego wybitnego polskiego poety, prozaika, malarza, rzeźbiarza i rytownika. Podczas przedstawienia uczniowie poznali sylwetkę Cypriana Norwida dzięki prezentacji przygotowanej przez Wiktorię Gołdy, Julię Jastrzębską, Natalię Wilczyńską oraz Jakuba Zgardzińskiego – uczniów klasy VIII b. Następnie zgromadzeni wysłuchali recytacji wierszy „Moja piosenka II” i „Wspomnienie” w wykonaniu Adama Koszewskiego, Bartosza Gołdy, Mai Nowak, Igi Gajdy, Pawła Charaziaka, Cypriana Śpiewaka, Julii Jastrzębskiej, Zofii Zgardzińskiej, Kacpra Kinkela, Zuzanny Urbaniec i Kacpra Łapuchy.

Więcej ...

Rocznica powstania Szarych Szeregów / 2021-09-29

Rocznica powstania Szarych Szeregów

W tym roku harcerze 25 MDSH "Piorun" uczcili rocznicę powstania Państwa Podziemnego i konspiracyjnej organizacji harcerskiej - "Szarych Szeregów", uczestnictwem w miejskim biegu zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Częstochowa i Urząd Miasta. 27 wrześni o godzinie 9.30 spotkaliśmy się z patrolami z innych drużyn i szkół z terenu Częstochowy na "Biegu szlakiem miejsc pamięci narodowej". Kolejnymi punktami na jego trasie były: plac Pamięci Narodowej, ulica 7 Kamienic, park jasnogórski, plac Daszyńskiego, pomnik Ofiar Getta i Stary Rynek. Po drodze realizowane były zadania nawiązujące do działalności Szarych Szeregów podczas II wojny światowej. Patrole reprezentujące naszą szkołę i szczep "Skała" dzielnie pokonywały kolejne trudności i wykonały wszystkie zadania. Czuwaj!

Opiekunami harcerzy byli Teresa Nowakowska i Tomasz Derda. 

Więcej ...

Wycieczka do Ojcowa / 2021-09-27

Uczniowie klas 8a, 7b i 7a pod opieką Wioletty Kołodziejskiej , Ewy Kowalik - Zagórskiej i Darii Wójcikiewicz , w dniu 23 września 2021 roku pojechali na wycieczkę do Ojcowa i Pieskowej Skały.
W trakcie zwiedzania zapoznali się z historią i legendami zamku w Pieskowej Skale , podziwiali formy naciekowe Jaskini Łokietka i ostańce skalne Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka była fantastyczną przygodą i jednocześnie lekcją wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Więcej ...

Warsztaty hydrobiologiczne przy zbiorniku „Poraj / 2021-09-25

W piątek 24 września br. uczniowie klas szóstych, pod opieką wychowawczyni p. Gabrieli Wysockiej-Rozenberg i nauczyciela geografii, biologii i przyrody p. Justyny Klimczak, wzięli udział w zajęciach terenowych z hydrobiologii w pobliżu Zalewu Poraj. Przy wietrznej i dynamicznej pogodzie ciekawe warsztaty przygotowali i poprowadzili eksperci, zawodowo pracujący w Centralnym Laboratorium Badawczym w Zespole Analiz Hydrobiologicznych - dr Monika Bogdanowicz i mgr Waldemar Duda.

Więcej ...

Pierwszy dzień jesieni / 2021-09-25

Pierwszy dzień jesieni

„Liście się złocą w całym lesie,

To znak właśnie, że już jesień

Lasem, łąką, polem

Chodzi ze złocistym parasolem.”

23 września 2021r. uczniowie klas I-III wzięli udział w powitaniu Jesieni. Organizatorami obchodów byli członkowie Młodszego Samorządu Szkolnego oraz ich opiekunowie. Tego dnia „królowały” jesienne kolory, w liściach wykonanych przez dzieci i ich strojach. W klasach wychowawcy zorganizowali ciekawe zajęcia o tematyce jesiennej, które pomogły przyswoić dzieciom, wiadomości na temat rozpoczynającej się pory roku.

Uczniowie dekorowali suknię Pani Jesieni, własnoręcznie wykonanymi liśćmi i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Opiekunki wraz z członkami MSU, przebrane w jesienne sukienki, z koszem pełnym „jesiennych darów”, udały się do Dyrekcji szkoły.

Słoneczny Pierwszy Dzień Jesieni dostarczył wszystkim dużo radości i świetnej zabawy.

Opiekunowie MSU

mgr Anatolia Benduch

mgr Urszula Derda

Więcej ...

Narodowy Dzień Sportu / 2021-09-24

Narodowy Dzień Sportu

W dniu 10.09.2021r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowe z okazji Narodowego Dnia Sportu. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w mieszanym biegu sztafetowym podzielonym na kategorie wiekowe – kl.1-3, kl. 4-6 oraz kl.7-8. Rywalizacja i emocje były na poziomie mistrzowskim.

Po zakończonym biegu na dzieciaki czekał zdrowy poczęstunek z różnych owoców przygotowany przez panią Beatę Sieradzką i dziewczynki z kl. 8a. Dziękujemy wszystkim klasom i ich opiekunom za zaangażowanie i pomoc. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Adriana Olech i Paweł Derda.

Więcej ...
^ do góry