Logo
Slogan

Aktualności

Harcerska wycieczka do Warszawy / 2022-03-23

Drużyny harcerskie szczepu "Skała" wybrały się 19 marca na wycieczkę do Warszawy. Reprezentacje drużyn "Piorun", "Amonit" i "Żywioły" już o godzinie 6.00 rano spotkały się przed szkołą w Mstowie i wyruszyły do stolicy. W programie było zwiedzanie dwóch placówek muzealnych: Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego. Pamiątką z wycieczki były miniaturki symbolu Polski Walczącej, które odtąd będziemy dumnie nosić na harcerskich mundurach. Czuwaj!

Więcej ...

OBIADY KWIECIEŃ 2022 r. / 2022-03-22

 KOSZT OBIADÓW DLA UCZNIÓW kl. I - VIII 68,00 zł

(obiad 4,00zł x 17 dni – w cenę obiadu wliczona jest 1 herbata/kompot do obiadu)

Opłat należy dokonywać na podany niżej nr konta bankowego Szkoły Podstawowej w Mstowie od 20 marca do 31 marca 2022 r.

Bank Spółdzielczy w Mstowie: 52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

Tytuł płatności:

Imię i nazwisko dziecka/klasa  miesiąc/rok, którego dotyczy, wyszczególnienie kwoty za żywienie za dany miesiąc oraz dopisek obiady.

Np. Jan Kowalski 1a  OBIADY IV/22 – 68,00zł.

  

Ogólnopolski Konkurs Historyczny Krąg / 2022-03-18

Igor Żak , uczeń klasy 5b został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Krąg. Opiekunem mgr Wioletta Derda

Więcej ...

Dzień Kobiet – piękne święto / 2022-03-10

W naszej szkole wszystkie panie oraz dziewczyny zostały obdarowane kwiatami i słodyczami. Mężczyźni z klasy 7 D oraz 5 A każdej małej i dużej kobiecie składali serdeczne życzenia. Delegacje chłopców odwiedziły wszystkie klasy, sekretariat, kuchnię i bibliotekę. Wszędzie prezentowali się na najwyższym poziomie i z pełnym szacunkiem uhonorowali dyrekcję, koleżanki, nauczycielki i wszystkie pracujące w szkole panie.

Dzień Kobiet był kolorowy, przesympatyczny, a wspaniałe kobiety w naszej szkole poczuły się wyjątkowe i najważniejsze na świecie.

Samorząd Uczniowski z opiekunami

Więcej ...

Mały Samorząd Uczniowski świętuje Dzień Kobiet / 2022-03-10

Z okazji Dnia Kobiet Mały Samorząd Uczniowski przygotował uroczyste spotkanie uczniów klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego. W uroczystości wzięła udział pani wice dyrektor Teresa Nowakowska. Dzień Kobiet przebiegał pod hasłem "Mała Miss". Różne konkurencje miały za zadanie wybrać z grona uczestniczek tę najbardziej kobiecą.

Więcej ...

„Zagraj, aby dowiedzieć się więcej" / 2022-03-10

W dniach 28.02 – 04.03.2022r. nauczyciele naszej szkoły pani Teresa Nowakowska i pani Daria Wójcikiewicz uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wspierania Inicjatyw Rozwoju Lokalnego, które realizowane było w ramach Programu Edukacja, mającego na celu zmniejszenie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmocnienia stosunków dwustronnych pomiędzy Polską, Islandią, Liechtensteinem oraz Norwegią w obszarze edukacji.

Więcej ...

Solidarni z Ukrainą / 2022-03-09

Solidarni z Ukrainą

Społeczność Szkoły Podstawowej w Mstowie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przez tydzień trwała szkolna zbiórka darów, szczególnie dla dzieci, które musiały opuścić swoją Ojczyznę. Harcerze, członkowie Samorządy Szkolnego i Wolontariusze przeprowadzali codziennie kwestę we wszystkich klasach naszej szkoły. Zebrane produkty zostały posegregowane i przekazane do gminnego punktu dystrybucyjnego w Gminnym Ośrodku Kultury. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i przekazanie bardzo dużej ilości pampersów, środków czystości, koców, śpiworów, zabawek, żywności, ubrań dla dzieci itp. 

Więcej ...

Dzieci listy piszą… / 2022-03-09

11 lutego br. zostały ogłoszone wyniki II Powiatowego Konkurs Biblioteczno – Literackiego „MOJA BIBLIOTEKA” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Marcina Szancera w Częstochowie pod honorowym patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – oddział w Częstochowie. Głównym celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej i doskonalenie ich kompetencji językowych, szczególnie w kwestii pisania tradycyjnego listu oraz uwrażliwienie uczniów na piękno tej zanikającej powoli formy wypowiedzi.

Więcej ...
^ do góry