Logo
Slogan

Aktualności

Historyczna Częstochowa / 2021-06-09

EMILIA NOWAKOWSKA, NIKOLA MAGDZIARZ oraz ANTONINA WYRZYKOWSKA , uczennice klasy 6 d Szkoły Podstawowej w Mstowie zostały finalistkami w XX Międzypowiatowym Konkursie Historycznym ,,Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego". Organizatorem konkursu są SP 42 i SP 15 w Częstochowie, a patronem zmagań wiedzowych młodych historyków są: Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Archiwum Państwowe, Muzeum Częstochowskie, Starostwo Częstochowskie oraz wójtowie gmin., m. in Mstowa. Dziewczęta przeszły pozytywnie 3 etapy testów i odpowiedzi ustnych. Uczestniczyły w w warsztatach archiwistycznych i muzealnych online.

Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem dydaktycznym uczniów jest nauczyciel historii SP Mstów mgr Wioletta Derda.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonały: wicedyrektor pani Anika Wasil i wicedyrektor pani Teresa Nowakowska. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Więcej ...

„EKONOMICZNIE PO JURZE” / 2021-06-07

1 czerwca w Technikum nr 3 w ZSE w Częstochowie miało miejsce podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych „EKONOMICZNIE PO JURZE”. W gronie laureatów znalazło się aż dwoje naszych uczniów.

I miejsce- ADRIAN PARDELA z kl. 8 D

III miejsce- IZABELA CIEŚLICZKA z kl. 8 D

Dyplomy i nagrody książkowe wręczyli uczniom Dyrektor ZSE Maciej Trzmiel oraz organizatorzy konkursu. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili szkołę oraz mieli również okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022.

Serdecznie gratulujemy Izabeli i Adrianowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Justyna Klimczak

Więcej ...

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ / 2021-06-07

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - Janusz Korczak

Z okazji Dnia Dziecka opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zabawy sportowe dla wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Zmagania sportowe miały miejsce w sali gimnastycznej i przeprowadzone były z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Zadaniem każdego z uczniów było pokonanie toru przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. Klasy wykonywały zadania we własnym gronie. Uczestnicy zabawy z wielkim entuzjazmem brali udział w zmaganiach sportowych. Mieli możliwość sprawdzić swoją kondycję a jednocześnie dobrze się bawić. Nie zabrakło słodkich niespodzianek. Uczniowie otrzymali pyszne lody. Pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani wicedyrektor Anila Wasil oraz Pani wicedyrektor Teresa Nowakowska.

Życzymy wszystkim Dzieciom, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach.

Aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego:

Aneta Pałczyńska, Beata Sieradzka, Urszula Zagrzewska

Więcej ...

Wideo konferencja ze szkołą na Malcie / 2021-06-04

Wideo konferencja ze szkołą na Malcie

19 maja odbyła się kolejna video konferencja Szkoły Podstawowej w Mstowie ze szkołą St Thomas Moore College Marsaskala Primary na Malcie. Koordynatorką wydarzenia, jak i całej współpracy e-Twinninng z Maltą od 2016 roku, jest nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Mstowie- pani mgr Anna Kluźniak. Od tego czasu już czterokrotnie nasze dzieci poznawały maltański kraj i kulturę, jak również ćwiczyły przy tym porozumiewanie się w języku angielskim.

W tym roku w konferencji wzięła udział klasa III b. Dzieci odpowiadały na pytania, które wcześniej wybrały i wspólnie z nimi przygotowały koordynatorki z Polski i Malty. Rozmowy dotyczyły m.in. naszych miejscowości, szkół, krajów, wyglądu pór roku, sławnych postaci, jak również bardzo codziennych, jak spędzanie wolnego czasu. Językiem w którym się uczniowie porozumiewali się był język angielski.

Maltańczykom bardzo podobały się zaprezentowane slajdy i zdjęcia naszej okolicy m.in. Skały Miłości i rzeki Warty, jak również zdjęcia zimy w Polsce i śniegu, który znają tylko z opowieści.

Na video konferencji obecne były również panie wicedyrektorki SP w Mstowie-pani mgr Anika Wasil i pani mgr Teresa Nowakowska.

Podziękowania za foto relację dla pani mgr Anety Pałczyńskiej.

Więcej ...

Kolorowy Dzień Dziecka / 2021-06-02

Najbardziej radosne święto to Dzień Dziecka. W tym roku odbyło się ono w specyficznych warunkach reżimu sanitarnego. Samorząd Uczniowski zaproponował, aby uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na kolorowo i z fantazją.

Każda klasa zorganizowała ten dzień inaczej. Były poczęstunki, wspólne wyjścia, a wszystkie dzieci otrzymały od Dyrekcji słodki upominek rozdany przez Samorząd Uczniowski.

Na korytarzach szkolnych było kolorowo i radośnie, chociaż inaczej niż zwykle.

Życzymy wszystkich, aby zawsze potrafili pielęgnować radosne dziecko w sobie J

Więcej ...

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Zwierzęta naszych lasów, pól i łąk”. / 2021-06-01

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ Zwierzęta naszych lasów, pól i łąk” wzięło udział 26 uczestników z klas
I – III. Celem konkursu było pogłębienie zainteresowań dzieci ochroną środowiska, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci. Organizatorkami konkursu były nauczycielki pani Anatolia Benduch i pani Barbara Szklarzyk . Prace dzieci były oryginalne, pomysłowe i charakteryzowały się wyjątkową starannością.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonały: wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie pani Anika Wasil i wicedyrektor pani Teresa Nowakowska.

Więcej ...

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2021-05-28

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie

Od 31 maja uczniowie wszystkich klas wracają do nauki stacjonarnej.

W dalszym ciągu pracujemy w reżimie sanitarnym, uczniowie są zobowiązani do noszenia własnych maseczek, dezynfekcji, zachowywania bezpiecznych odległości.

Klasy mają przydzieloną jedną salę z wyjątkiem informatyki, w-f i grup językowych.

Zgodnie z naszym kalendarzem szkolnym dniami dodatkowo wolnymi od nauki są dni 2 i 4 czerwca. W tych dniach wyznaczeni nauczyciele maja dyżury w szkole w godzinach od 7.30 – 15.30 w ramach zajęć opiekuńczo – wychowawczych.

Oddział przedszkolny w tych dniach pracuje zgodnie z planem.

Dzień 3 czerwca – Boże Ciało – jest dniem wolnym.

Od 1 czerwca w związku z remontem drogi, uczniowie z Gąszczyka i Siedlca dojeżdżać będą do szkoły autobusami MPK linii nr 30, bilety dla uczniów są do odbioru w sekretariacie szkoły. Autobus zatrzymuje się w Rynku w związku z tym uczniowie będą odprowadzani i odbierani przez wyznaczonych nauczycieli.

Dyrekcja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIELKIE SUKCESY MAŁYCH ARTYSTÓW / 2021-05-27

26 kwietnia 2021r został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wiosenny Bukiet”, zorganizowany w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele szkoły w Kucharach (filia SP Mstów). Konkurs adresowany był do uczniów klas I -III szkół podstawowych z powiatu częstochowskiego.
 

Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne prace, które zostały docenione przez komisję konkursową.

 

W kategorii klas I - III miejsce zajęła Lena Ślęzak, a Zuzanna Juchnik otrzymała wyróżnienie (op. Marzena Radecka - klasa 1b).

 

W kategorii klas II - I miejsce zajęła Michalina Stępień (op. Ewelina Dąbrowska, klasa 2c).

 

W kategorii klas III - wyróżnienie otrzymała Blanka Choryłek (op. Barbara Szklarzyk, klasa 3c).

Więcej ...
^ do góry