Logo
Slogan

Aktualności

Święto Patrona Szkoły / 2017-11-03

Święto Patrona Szkoły

 

W dniu 26.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik poświęcony patronowi naszej szkoły -Tadeuszowi Kościuszce. Apel przygotowali uczniowie klas: IVa, IVb i IVc wraz z wychowawczyniami - panią Teresą Nowakowską, panią Justyną Puczyńską oraz panią Anną Kluźniak.

Więcej ...

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Szkole Podstawowej w Mstowie! / 2017-11-02

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Szkole Podstawowej w Mstowie!

Dnia 30.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole Młodzieżową Orkiestrę Dętą, działającą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rędzinach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać ciekawych aranżacji popularnych szlagierów tj. „Stand by me”’, „Despacito”, poznać instrumenty charakterystyczne dla orkiestr dętych a nawet spróbować swoich sił w grze na jednym z nich – althornie. Występ orkiestry był bardzo entuzjastycznie przyjęty przez młodą publiczność, wśród której być może znajdą się przyszli pasjonaci orkiestry dętej.

Więcej ...

MŁODZI PIŁKARZE CZWARTA DRUŻYNĄ POWIATU !!! / 2017-10-25

MŁODZI PIŁKARZE CZWARTA DRUŻYNĄ POWIATU !!!

W dniu 19.10.2017r. odbył się w Konopiskach finał Igrzysk Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w Piłce Nożnej. Zagrały cztery najlepsze drużyny: Konopiska, Kamienica Polska, Mstów, Przyrów, które zostały wyłonione po rozegraniu turniejów eliminacyjnych. Nasza reprezentacja w rozgrywkach grupowych wyeliminowała Rudniki wygrywając pewnie 7:2 a w półfinałach okazaliśmy się lepsi od Koniecpola i Lubojny tym samym awansując do finału. W nim ostatecznie nie sprostowaliśmy naszym rywalom zajmując 4 miejsce.

Więcej ...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULIMEDIALNĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM / 2017-10-24

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULIMEDIALNĄ W JĘZYKU
ANGIELSKIM 

TEMAT
MY FAVOURITE PLACE IN POLAND

ORGANIZATOR KONKURSU
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w
Mstowie. Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Porębińska-Niesmaczny.

CELE KONKURSU
Więcej ...

Jesienna wycieczka / 2017-10-23

Jesienna wycieczka

W dniu 20 października uczniowie klasy III D pod opieką p. Wioletty Kołodziejskiej i p. Tatiany Całus udali się na wycieczkę do Jaskini Głębokiej i rezerwatu przyrody nieożywionej ,, Góra Zborów'' . Ostatnie dni października przyciągają do jaskini nietoperze, które mieliśmy okazję obserwować z bliska. Niestety żaden nie próbował się wkręcić w nasze włosy ;-) . Z bliska podziwialiśmy kalcyt i jego fantazyjne formy w jaskini. Później zdobyliśmy szczyt góry Zborów , kiedyś najwyższe wzniesienie byłego województwa częstochowskiego. Otulała nas mgła , więc najlepiej widoczne były najbliższe skałki . Zwieńczeniem naszego spaceru było pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspólne śpiewanie.

Więcej ...

Srebrny medal piłkarzy / 2017-10-22

Srebrny medal piłkarzy

Piłkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie (kategoria klasy gimnazjalne i VII klasa SP) zajęła drugie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego! Nasi chłopcy zwycięsko przebrnęli przez turniej eliminacyjny, półfinałowy, a następnie wywalczyli srebrny medal w turnieju finałowym rozegranym 18.10.2017 w Kruszynie.

Więcej ...

Sukces w recytatorskich zmaganiach / 2017-10-20

Sukces w recytatorskich zmaganiach

Dnia 19.10.2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski " Poetyckie Krajobrazy"poświęcony w tym roku twórczości Agnieszki Osieckiej.Nasza uczennica Adrianna Sieradzka z kl.III A gimnazjum zdobyła wyróżnienie dzięki niezwykłej recytacji wiersza "Albo-albo".Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN "WOM" w Częstochowie i objęty honorowym patronatem przez starostę częstochowskiego.

Gratulujemy Adzie i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych.
Opiekunem uczennicy była polonistka Magdalena Marszałek. Więcej ...

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu / 2017-10-20

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu

Dnia 18 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat: „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Marzeny Radeckiej i Anatolii Benduch.

Na spotkanie zostali zaproszeni policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry