Logo
Slogan

Aktualności

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY” / 2019-05-11

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY”

9 maja w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Pomysłodawcą imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku, był inspektor BHP Waldemar Kieca. Organizacji tego przedsięwzięcia po raz kolejny podjęli się wspólnie Szkoła Podstawowa w Mstowie oraz Gmina Mstów. Tak jak w poprzedniej edycji koordynatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej w Mstowie była Justyna Klimczak. Natomiast ze strony Gminy Mstów działania te koordynowali wójt Tomasz Gęsiarz i pracownik Urzędu Gminy ds. Promocji, Obronności i Zarządzania Kryzysowego Adam Równiak.

Więcej ...

Konkurs "Jestem bezpieczny" / 2019-05-07

IV rajd z biało-czerwoną / 2019-05-04

IV rajd z biało-czerwoną

Jbchody Dnia Flagi Narodowej były dla członków III ŚSH "Skała" kolejną okazją do zaprezentowania swoich patriotycznych uczuć. Już po raz czwarty udaliśmy się na trasę "Rajdu z biało-czerwoną". W tym roku uczestniczyły w nim nasze drużyny harcerskie: 23 MDH "Amonit", 10 JDW "Żywioły", 25 MDSH "Piorun" i PDW "Wataha". Pierwsza część biwaku to spotkanie drużyn i instruktorów 1 maja w Jaskrowie. Tam udaliśmy się na wycieczkę brzegiem  Warty połączoną z grą terenową. Odwiedziliśmy także leśne mogiły pomordowanych podczas II wojny światowej, które znajdują się w jaskrowskim lesie. Drugi dzień biwaku zaczął się od przejazdu do Olsztyna. Tam nasz rajd rozpoczęliśmy od wizyty na cmentarzu ofiar hitlerowskiego terroru. Harcerze uporządkowali mogiły pomordowanych i oddali im hołd minutą ciszy. Następnym przystankim na naszej trasie był rynek w Olsztynie. Uroczysty apel szczepu, odśpiewanie hymnu państwowego i rozwinięcie wielkiej flagi narodowej to były główne elementy naszych obchodów Dnia Flagi Narodowej. Szczepowe świętowanie zakończyło tradycyjne harcerskie ognisko w gościnnym ośrodku "Święta Puszcza". Czuwaj!

Więcej ...

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego My Easter Dictionary / 2019-05-03

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego My Easter Dictionary

Z przyjemnością ogłaszam wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego My Easter Dictionary:
I miejsce - Łucja Cierpiałowska klasa Ib SP Mstów
II miejsce - Bartosz Gaudy - klasa III SP Kuchary
III miejsce Nadia Binek - klasa Ib SP Mstów
Wyróżnienia:
Weronika Żak - klasa IIIa SPMstów
Blanka Choryłek - klasa Ic SP Mstów
Gratulacje!

W konkursie wzięło udział 21 uczniów.

Organizator konkursu: mgr M.Porębińska-Niesmaczny

Więcej ...

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH / 2019-05-02

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH

W dniu 30.04.19r. w naszej szkole odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Większość szkół z naszego regionu zaprezentowała swoje mocne strony oraz profile przyszłorocznych klas.

Dzięki temu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o danych placówkach. Pomogło to z pewnością trzecioklasistom i ósmoklasistom podjąć ważną decyzję, jaką jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Młodzież umiliła pobyt gości słodkim poczęstunkiem.

Więcej ...

Tymczasem nad pięknym modrym Dunajem….. / 2019-04-29

Tymczasem nad pięknym modrym Dunajem…..

24 kwietnia uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Mstowie wraz z wychowawcami i opiekunami: Aleksandrą Bekus, Justyną Nowak, Magdaleną Zgardzińską, Ewą Wójcikiewicz i Małgorzatą Porebińską-Niesmaczny wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Wiednia.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od wjazdu na górę Kahlenberg, miejsca odsieczy wiedeńskiej. Następnego dnia kontynuowaliśmy swoją przygodę i realizując kolejne punkty programu zwiedzieliśmy dzielnicę Hundertwassera, spacerowaliśmy po zaułkach Wiednia, nie omijając Katedry św. Szczepana, objazd miasta ulicą Ring z najważniejszymi zabytkami stolicy Austrii oraz podziwianie Pałacu Belvedere oraz Pałacu Schönbrunn, jednego z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie uzupełnił wiedzę odnośnie tego uroczego miasta.

Więcej ...

CZAR 2019 JUŻ ZA NAMI / 2019-04-29

W tym roku harcerze bawili się wspólnie w gościnnym Mstowie. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Mstów pan Tomasz Gęsiarz. W sobotę 27 kwietnia od godziny 9.00 drużyny harcerskie hufca ZHP Częstochowa, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej Akcji Rytm, uczestniczyły w tym wydarzeniu. Jak zwykle konkurs był dwuetapowy. W pierwszej części każda z ekip zaprezentowała piosenkę harcerską, lub o tematyce turystycznej. Druga część zmagań to w tym roku utwory nawiązujące do głównego hasła tegorocznej edycji CZAR-u czyli „Oczarowani polskim filmem”. Drużyny oprócz piosenek z tego repertuaru prezentowały scenki teatralne nawiązujące fabułą do wykonywanej prze daną drużynę piosenki. Oczywiście oprócz stresujących zmagań był czas na miłą zabawę podczas wielu konkursów sprawdzających wiedzę harcerską i filmową, ale także sprawność i kreatywność uczestników. Przez cały czas działał festiwalowy sklepik „U Julek”, w którym oprócz słodyczy i napojów królował popcorn (jak przystało na prawdziwe kino „Harcerz”). Wszystkie te atrakcje przygotowały drużyny harcerskie III ŚSH „Skała” (25 MDSH „Piorun”, 23 MDH „Amonit”, 10 JDW „Żywioły i PDW „Wataha”). Gwiazdą festiwalu była Orkiestra Dęta z Rędzin, pod dyrekcją pana Krzysztofa Gajowniczka, która specjalnie dla nas przygotowała filmowy repertuar.

Więcej ...

Erasmus / 2019-04-28

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry