Logo
Slogan

Aktualności

Wicemistrzostwo powiatu w lekkoatletyce chłopców / 2019-05-20

Wicemistrzostwo powiatu w lekkoatletyce chłopców

Zakończeniem rozgrywek sportowych dla naszych reprezentantów w roku szkolnym 2018/2019 były Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce drużynowej, które odbyły się 16.05.2019 na stadionie CKS Budowlani Częstochowa. Nasi zawodnicy zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając 980 punktów i wywalczyli sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Drużyna liczyła 15 zawodników, każdy indywidualny wynik przeliczany jest na punkty, a ich suma stanowi rezultat ekipy. Najlepszym wynikiem indywidualnym było I miejsce w pchnięciu kulą uzyskane przez Marcina Mochola.

Więcej ...

Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym / 2019-05-15

Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

13 maja 2019 roku reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Rędzinach. Dziewczęta zajęły drużynowo III miejsce, a chłopcy II. Indywidualnie najlepszy wśród chłopców był Jakub Paluszkiewicz z Mstowa a trzecie miejsce zajął również nasz reprezentant Tymoteusz Mazanek.

Więcej ...

Wycieczka gimnazjalistów / 2019-05-12

Wycieczka gimnazjalistów

W dniach 9 i 10 maja 2019 roku uczniowie klas IIIB, C i D gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego, Janowca i Sandomierza. Nasza przygoda rozpoczęła się od zwiedzania zamku w Janowcu, potem był rejs statkiem po Wiśle wzdłuż polskich spichlerzy, dzięki któremu dotarliśmy do Kazimierza. Miasteczko przywitało Nas słoneczną pogodą. Spacer urokliwymi uliczkami Kazimierza wprowadził wszystkich w dobry, wiosenny nastrój. W drugi dzień zawitaliśmy do Sandomierza podążając śladami Ojca Mateusza. Przemieszczaliśmy się podziemiami miasta, zobaczyliśmy zbrojownię, Ratusz, przeszliśmy przez „Ucho Igielne” czyli Furtę Dominikańską. Spędziliśmy razem cudowne dwa dni, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Więcej ...

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY” / 2019-05-11

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY”

9 maja w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Pomysłodawcą imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku, był inspektor BHP Waldemar Kieca. Organizacji tego przedsięwzięcia po raz kolejny podjęli się wspólnie Szkoła Podstawowa w Mstowie oraz Gmina Mstów. Tak jak w poprzedniej edycji koordynatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej w Mstowie była Justyna Klimczak. Natomiast ze strony Gminy Mstów działania te koordynowali wójt Tomasz Gęsiarz i pracownik Urzędu Gminy ds. Promocji, Obronności i Zarządzania Kryzysowego Adam Równiak.

Więcej ...

Konkurs "Jestem bezpieczny" / 2019-05-07

IV rajd z biało-czerwoną / 2019-05-04

IV rajd z biało-czerwoną

Jbchody Dnia Flagi Narodowej były dla członków III ŚSH "Skała" kolejną okazją do zaprezentowania swoich patriotycznych uczuć. Już po raz czwarty udaliśmy się na trasę "Rajdu z biało-czerwoną". W tym roku uczestniczyły w nim nasze drużyny harcerskie: 23 MDH "Amonit", 10 JDW "Żywioły", 25 MDSH "Piorun" i PDW "Wataha". Pierwsza część biwaku to spotkanie drużyn i instruktorów 1 maja w Jaskrowie. Tam udaliśmy się na wycieczkę brzegiem  Warty połączoną z grą terenową. Odwiedziliśmy także leśne mogiły pomordowanych podczas II wojny światowej, które znajdują się w jaskrowskim lesie. Drugi dzień biwaku zaczął się od przejazdu do Olsztyna. Tam nasz rajd rozpoczęliśmy od wizyty na cmentarzu ofiar hitlerowskiego terroru. Harcerze uporządkowali mogiły pomordowanych i oddali im hołd minutą ciszy. Następnym przystankim na naszej trasie był rynek w Olsztynie. Uroczysty apel szczepu, odśpiewanie hymnu państwowego i rozwinięcie wielkiej flagi narodowej to były główne elementy naszych obchodów Dnia Flagi Narodowej. Szczepowe świętowanie zakończyło tradycyjne harcerskie ognisko w gościnnym ośrodku "Święta Puszcza". Czuwaj!

Więcej ...

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego My Easter Dictionary / 2019-05-03

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego My Easter Dictionary

Z przyjemnością ogłaszam wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego My Easter Dictionary:
I miejsce - Łucja Cierpiałowska klasa Ib SP Mstów
II miejsce - Bartosz Gaudy - klasa III SP Kuchary
III miejsce Nadia Binek - klasa Ib SP Mstów
Wyróżnienia:
Weronika Żak - klasa IIIa SPMstów
Blanka Choryłek - klasa Ic SP Mstów
Gratulacje!

W konkursie wzięło udział 21 uczniów.

Organizator konkursu: mgr M.Porębińska-Niesmaczny

Więcej ...

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH / 2019-05-02

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH

W dniu 30.04.19r. w naszej szkole odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Większość szkół z naszego regionu zaprezentowała swoje mocne strony oraz profile przyszłorocznych klas.

Dzięki temu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o danych placówkach. Pomogło to z pewnością trzecioklasistom i ósmoklasistom podjąć ważną decyzję, jaką jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Młodzież umiliła pobyt gości słodkim poczęstunkiem.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry