Logo
Slogan

Aktualności

Światowy Dzień Origami / 2020-11-03

25 października w naszej szkole uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej obchodzili Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Japończycy uważają, że origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Niemal każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat zwierząt i innych postaci czy przedmiotów. Nasi uczniowie podczas zajęć edukacji technicznej i plastycznej poznawali sekrety tej techniki. Składając arkusze papieru tworzyli rozmaite figurki zwierząt w swoich ulubionych kolorach.

Więcej ...

Ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta" / 2020-11-03

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji pt. Szkoła pamięta, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jednak w tym roku pod opieką rodziców. W naszej szkole , w projekcie udział wzięli : Igor Żak -4B, Julia Radecka -4B, Anita Nowakowska-6d, Roksana Wójcik -6C, Oliwier Podsiedlik-6D, Alan Walencki -6D, Krystian Kempa-6D i Wiktoria Cierpiałowska -6D . Koordynatorami akcji są Kuratorium Oświaty w Częstochowie, a w naszej szkole- dyrektor szkoły pani Anika Wasil. Program ten prowadzi nauczyciel historii mgr Wioletta Derda.

Więcej ...

„Pod biało-czerwoną”. / 2020-11-03

„Pod biało-czerwoną”.

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo!

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie

„Pod biało-czerwoną”

Projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce, która spełni określone w Regulaminie warunki.

Projekt "Pod biało-czerwoną" ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu.

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. wejść na stronę internetową https://www.gov.pl/web/bialoczerwona
  2. dołączyć do projektu
  3. oddać swój głos poparcia wypełniając krótki formularz

Internetowe zbieranie głosów trwa do 11 listopada 2020 roku.

Organizatorami projektu są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Inicjatywa realizowana będzie pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

Zapraszamy do udziału! Dołącz do nas! Wesprzyj lokalną inicjatywę!

Gminny lider projektu: mgr Tomasz Derda

 

 

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-02

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie informuje, że w dniach 02.11.2020r. – 06.11.2020r. wydawanie obiadów zostało odwołane.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Mała książka – wielki człowiek / 2020-11-01

W dniu 30 października 2020 odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie pierwszoklasistów naszej szkoły w bibliotece szkolnej. Uczniów przywitała p. I. Sowa – bibliotekarka. Po krótkim zapoznaniu uczniów z Regulaminem biblioteki rozmawiano o potrzebie czytania, o właściwym doborze książki, o konieczności rozwoju czytelnictwa wśród dzieci od najmłodszych lat.

Spotkanie było okazją do przekazania uczniom Wyprawek Czytelniczych, które otrzymaliśmy w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej ...

Komunikat - obiady / 2020-10-27

KOMUNIKAT

Rodzice uczniów klas IV – VIII proszeni są

o wstrzymanie wpłat na obiady za miesiąc listopad,

ze względu na wprowadzone w dniach 26 października 2020r.

do dnia 08 listopada 2020r. zdalne nauczanie.

O nowym terminie i kwocie wpłat poinformujemy w osobnym komunikacie. 

 

uczniowie klas 0-III

LISTOPAD  2020: 72,00

(4,00 zł x 18 dni)

w cenie  jest wliczona 1 herbata do obiadu!

Istnieje opcja wykupienia dodatkowej herbaty (poza obiadem) dla wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej

– informacja w sekretariacie.

(uczniowie kl. 0-III deklarujący zamiar korzystania z herbaty do śniadania powinni opłacić jej koszt za cały I semestr w kwocie 10,65 zł)

Opłat należy dokonywać na podany niżej nr konta bankowego SP w Mstowie

pomiędzy 20 a 31 października 2020.

Bank Spółdzielczy w Mstowie:

52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-10-25

Ogłoszenie dla rodziców - nauczanie zdalne

pdf ogłoszenie_dla_rodziców.pdf

„Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”. / 2020-10-23

Eliminacje szkolne XX Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”.

Dnia 23 października 2020, w wyniku eliminacji szkolnych uczennice klasy 6d : Nikola Magdziarz, Emilka Nowakowska i Antonina Wyrzykowska zakwalifikowały się do II etapu XX Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”, organizowanego przez SP nr 42 i SP nr 15 w Częstochowie , pod patronatem Starosty Częstochowskiego, wójtów gmin, Kuratorium Oświaty i Archiwum Państwowe w Częstochowie.

Wyniku pogratulowała dziewczętom pani Dyrektor Anika Wasil, życząc sukcesów w dalszych etapach tego konkursu wiedzy historycznej. Szkolnym organizatorem konkursu i nauczycielem, który przygotował uczniów do konkursu jest mgr Wioletta Derda.

Więcej ...
^ do góry