Logo
Slogan

Aktualności

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł z języka angielskiego” / 2021-06-25

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł z języka angielskiego”- 27 kwietnia 2021. W konkursie wzięło udział 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Szkolni koordynatorzy konkursu: p. Małgorzata Jaksender, p. Anna Kluźniak, p. Gabriela Wysocka-Rozenberg

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ”Panda” / 2021-06-25

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ”Panda”- 21 kwietnia 2021. W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Szkolni koordynatorzy konkursu: p. Małgorzata Jaksender, p. Anna Kluźniak, p. Gabriela Wysocka-Rozenberg

Więcej ...

Pokonkursowe reminiscencje / 2021-06-25

Pokonkursowe reminiscencje

Rok szkolny 2020/21 powoli przechodzi do historii. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej i nauczania zdalnego, wielu uczniów Szkoły Podstawowej w Mstowie chętnie, i z dużym zaangażowaniem brało udział w licznych konkursach przedmiotowych z języka polskiego. Najwyższą rangę posiadał Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2020/21, w którym uczeń klasy 8a – Alan Bajor, zdobył tytuł Finalisty i tym samym „otworzył sobie drzwi” do wszystkich szkół średnich. Alan brał udział również w VIII Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, w którym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Natomiast w II Gminnym Konkursie Ortograficznym „ Mistrz Ortografii 2021” Alan zajął II miejsce.

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Albus" / 2021-06-25

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Igor Żak, uczeń klasy IV b został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Albus, zajmując III miejsce w klasyfikacji w kraju. Opiekun Wioletta Derda.

Dyplom uznania: Jan Derda i Patryk Liberda- opiekun Małgorzata Knysak oraz Adrian Pardela, Maja Nowak, Jakub Pardela , Szymon Bryła i Kacper Boral-opiekun Piotr Całusiński.

XI POWIATOWY KONKURS ORNITOLOGICZNY „Ptaki rejonu kłobuckiego” / 2021-06-25

Znamy już wyniki XI Powiatowego Konkursu Ornitologicznego „Ptaki rejonu kłobuckiego”. Konkurs, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku, skierowany był do uczniów szkół podstawowych zainteresowanych ornitologią. Konkurs objęli patronatem Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w Białymstoku. Tegoroczna edycja została przeprowadzona w trzech kategoriach wiekowych: kl. 1-3, kl. 4-6 oraz kl. 7-8. Naszą szkołę reprezentowały Wolontariuszki: Wiktoria Bartelak, Julia Kowalczyk, Maja Maciaszczyk i Nadia Mazurek. Opiekunem grupy była Justyna Klimczak.

Więcej ...

Atrakcje Ogrodzieńca / 2021-06-23

Atrakcje Ogrodzieńca

Klasa 4 A wybrała się do Ogrodzieńca, aby sprawdzić, jakie atrakcje czekają tam małych turystów.

Okazało się, że było ich wiele, stąd wiele również było radości. Na początek Park Miniatur z rekonstrukcjami zamków jurajskich, potem Dom Legend i Strachów, w którym strachu, ale i śmiechu była moc. Następnie zjazd na torze saneczkowym i wspaniały czas zabawy, a także nauki w Parku Doświadczeń Fizycznych. Najbardziej atrakcyjne stały się symulatory dla astronautów i kierowców, do których ustawiały się kolejki. Bardzo dużo schodów zostało pokonanych przy zwiedzaniu ruin zamku w Ogrodzieńcu. Zobaczyliśmy, gdzie była biblioteka, sypialnia z toaletą i skarbiec. Mieliśmy również czas na lody, hamburgery i pamiątki.

Uczniowie oraz opiekunowie: Magdalena Marszałek, Adriana Olech i ks. Piotr Szydełko wrócili opaleni, szczęśliwi, z wieloma przeżyciami.

Więcej ...

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2021-06-23

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie

Pragniemy poinformować, iż zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w przydzielonych dla klas salach lekcyjnych w dniu 25.06. 2021r. o godz. 9.00. Po uroczystości rozdania świadectw odwozy zaplanowane są na godziny:

- autobus MPK , kierunek Siedlec linii nr 30 godz. 10. 11 ( z Rynku)

- autobus PKS, kierunek Kuchary i Jaźwiny godz. 10.11 ( ze szkoły)

- autobus PKS, kierunek Kobyłczyce godz. 11.13 ( ze szkoły)

W czwartek 24.06.2021r. o godz. 18.00 odbędzie się Msza Św. na zakończenie roku szkolnego.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy obsługi życzą naszym uczniom i ich rodzinom udanego i bezpiecznego wypoczynku, naszym absolwentom życzymy realizacji zamierzonych celów i planów a w okresie letnim zasłużonego wypoczynku.

 

Orzeł Matematyczny / 2021-06-23

Orzeł Matematyczny

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORZEŁ MATEMATYCZNY

Właśnie otrzymaliśmy dyplomy pamiątkowe i nagrodę dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”. Konkurs odbył się w naszej szkole 13 kwietnia 2021r w wersji online.

Laureaci z naszej szkoły:

III miejsce w kraju: Alan Bajor klasa 8,

V miejsce w kraju: Adam Łapucha klasa 5,

VI miejsce w kraju: Adam Kaplan klasa 4, Jan Karczewski klasa 4, Maja Gajda klasa 6,

VII miejsce w kraju: Nadia Mazurek klasa 4,

VIII miejsce w kraju: Maria Choryłek klasa 4, Łucja Mochol klasa 7.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

^ do góry