Logo
Slogan

Aktualności

Lekcja otwarta w Oddziale Przedszkolnym / 2021-02-15

Dnia 12.02.2021r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w troszkę „innej” niż zwykle lekcji. Lekcję tą zorganizowała dla nich Pani Urszula Zagrzewska. Z okazji zbliżających się Walentynek przedszkolaki zapoznały się z ideą Dnia Świętego Walentego, umacniały wieź koleżeństwa i przyjaźni, potrafiły współpracować z rówieśnikami oraz przeżywały radość zabawy z kolegami i koleżankami. W czasie lekcji dzieciaki wykonywały różne zadania o tematyce walentynkowej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, została przeprowadzona pogadanka z dziećmi na temat przyjaźni i koleżeństwa. Przedszkolaki odpowiedziały na kilka pytań i zagadek, wesoło bawiły się podczas wykonywania piosenki „ Mam serduszko, wielkie serce” oraz piosenki „ Serduszko przyjaźni.” Dzień w oddziale przedszkolnym upłynął w kolorach czerwieni oraz atmosferze przyjaźni. Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

Więcej ...

Walentynki / 2021-02-14

Walentynki

Prace konkursowe należy przesyłać na platformie Microsoft Teams, na chat członków samorządu. Są to: IGOR WAWRZYNIAK 6D, FILIP KOPEL 4A, PAULINA WÓJCIK 7C ew. do opiekunów: mgr Wioletty Derda i mgr Magdaleny Marszałek.

Więcej ...

​​​​​​​Konkurs na logo szkoły / 2021-02-10

Patronem naszej szkoły jest Tadeusz Kościuszko. Dużo wiemy o naszym bohaterze narodowym i w różny sposób upamiętniamy jego postać oraz dokonania. Tym razem zaproponowaliśmy konkurs na logo szkoły z wykorzystaniem wizerunku patrona lub motywu, który się z nim kojarzy.

Oto wyniki konkursu i prace konkursowe:

pdf LOGO_SZKOŁY_KOLAŻ.pdf

I miejsce- Adam Jaksender kl. 4 A


II miejsce - Igor Gonera kl. 8 D
Filip Kopel kl. 4 A
Igor Żak kl. 4 B


III miejsce- Jakub Banaś kl. 7 A
Kacper Białek kl. 7 C
Adam Boral kl. 4 Bwyróżnienia- Anna Grabarek kl. 6 C
Adrian Pardela kl. 8 D
Weronika Szarek kl. 5 B

Komisja:

mgr Anika Wasil

mgr Justyna Nowak

mgr Magdalena Marszałek

 

 

 

„Zwierzęta w obiektywie” / 2021-02-09

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Zwierzęta w obiektywie”

W Szkole Podstawowej w Mstowie został zorganizowany SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „Zwierzęta w obiektywie”. Celem konkursu było zdobycie umiejętności obserwacji zwierząt, promowania przyrody, wyrobienia poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz zachęcenie uczniów do innego, bardziej pomysłowego spojrzenia na otaczającą nas przyrodę.

 

Jury w składzie:

  1. Pani mgr Anika Wasil – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie
  2. Pani mgr Teresa Nowakowska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie

 

przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA I- III

I miejsce: Lena Kaplan klasa 2 a

II miejsce: Hanna Solińska klasa 2 b

III miejsce: Lena Kurkowska klasa 2 a

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Historyczny MULTITEST 2020. / 2021-02-08

Ogólnopolski Konkurs Historyczny MULTITEST 2020.

W ogólnopolskim konkursie z historii organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej, gdzie udział wzięło ponad 300 uczniów, bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli wysokie miejsca i otrzymali dyplom wyróżnienia.

W kat. klas VII – 11 miejsce w Polsce zdobył Bartosz Messyasz,

w kat. klas VIII - 12 miejsce w Polsce zdobył Jakub Pardela a 14 miejsce Szymon Bryła.

Szkolnymi koordynatorami konkursu i opiekunami uczniów są nauczyciele historii SP Mstów Małgorzata Knysak ( uczniowie kl.VII) i Piotr Całusiński.(uczniowie kl.VIII) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

Projekt eTwinnig z języka angielskiego p.Anny Kluźniak i klasy IIIb / 2021-02-08

Projekt eTwinnig z języka angielskiego p.Anny Kluźniak i klasy IIIb

Let's imagine and draw the butterfly Aris!” jest unijnym projektem programu eTwinning, który nauczycielka języka angielskiego, p. Anna Kluźniak, stworzyła wraz ze szkołą z Rumunii. W projekcie bierze udział klasa III b. Do projektu dołączyły również szkoły z Belgii, Estonii, Litwy, Malty, Portugalii, Rumunii i Turcji. Dzieci zostały poproszone o wyobrażenie sobie i stworzenie pięknego motyla o imieniu Aris, który kocha szkołę i chce się dowiedzieć wielu rzeczy o wszystkim, co go otacza. Uczniowie z różnych krajów będą dzielić się różnymi poglądami na temat ożywiania motyla przy użyciu różnych technik. Będą rozwijać swoją wyobraźnię, współpracować, kształtować pozytywne postawy wobec nauki, jak również czerpać radość z dzielenia się swoją pracą z dziećmi z innych krajów. Ważnym aspektem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych uczniów.

Więcej ...

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA / 2021-01-24

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W tym szczególnych dniach dzieci z klas 0 - 3 również pamiętały o Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich wspaniałe upominki i laurki. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną nie mogliśmy zaprosić przemiłych gości na uroczystość szkolną, mimo to dziewczynki i chłopcy przygotowali piosenki i wierszyki, które zaprezentują swoim Babciom i Dziadkom w domach.

Więcej ...
^ do góry