Logo
Slogan

Aktualności

4 X Światowy Dzień Zwierząt / 2020-10-06

5 października uczniowie klas Ia i IIIc obchodzili Światowy Dzień Zwierząt. Idea tego dnia, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzę to istota żywa i ma swoje prawa.

Więcej ...

„DZIEŃ CHŁOPAKA” / 2020-10-05

„DZIEŃ CHŁOPAKA”

30 września 2020r., pod patronatem Małego Samorządu Uczniowskiego, chłopcy z klas 0 – III obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom drobne upominki, własnoręcznie namalowane portrety lub medale. Strój obowiązkowy w tym dniu to, jak przystało na dżentelmenów, biała koszula i krawat!

Jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy. Lubią piłkę nożną, samochody, wojsko i superbohaterów. Marzą żeby zostać policjantami, strażakami czy żołnierzami! Czasem się wygłupiają i zaczepiają dziewczyny, ale mimo to ich kochamy! Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

Więcej ...

Międzynarodowy Dzień Chłopaka / 2020-10-04

Duży Samorząd Uczniowski klas IV -VIII

Międzynarodowy Dzień Chłopaka-org.Samorząd Uczniowski

Dnia 30 września 2020 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Chłopaka. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najciekawszą dekorację klasy i drzwi w stylu męskim. Walory dekoracyjne, ciekawe pomysły i zaangażowanie wszystkich uczniów z klasy doceniła komisja konkursowa pod przew. pani dyrektor Aniki Wasil. Integracja uczniów, poziom wykonania dekoracji drzwi i przebranie całej klasy pozytywnie zaskoczyła szanowną komisję, nauczycieli i samych uczniów. Organizatorem konkursu i świętowania był Duży Samorząd Uczniowski, klas IV- VIII SP pod opieką mgr Wioli Derdy i mgr Magdaleny Marszałek oraz wychowawcy zaangażowanych klas.

Więcej ...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2020-10-03

Dnia 2 października 2020r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ze względu na ograniczenia święto to nie mogło wyglądać tak jak w latach ubiegłych. Uczniowie wzięli udział w matematycznych zabawach wyłącznie na lekcjach matematyki. Pojawiło się połączenie tabliczki mnożenia, logicznego myślenia i zabawy - tradycyjne gry statki, wisielec oraz tzw. wirusek zaadoptowane do nauki matematyki. Mimo utrudnień Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest zawsze okazją do świetnej zabawy.

Więcej ...

Bezpieczny uczeń – policjant – przyjaciel w mundurze / 2020-10-01

Dnia 1 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat: „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Marzeny Radeckiej i mgr Anatolii Benduch. Na spotkanie zostali zaproszeni policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach – sierżant Paweł Kuban i Bogumił Trejtowicz. Podczas spotkania uczniowie oraz pan Dzielnicowy sierżant Paweł Kuban zapoznali klasy pierwsze z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów oraz przypomnieli o przepisach noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się o zmierzchu i w nocy.

Pani dyrektor Anika Wasil apelowała do wszystkich uczniów o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa na terenie szkoły i poza nią.

Więcej ...

Rocznica powstania Szarych Szeregów / 2020-09-30

Rocznica powstania Szarych Szeregów

W niedzielę 27 września minęła 81 rocznica powstania Szarych Szeregów. Ten kospiracyjny kryptonim przyjął Związek Harcestwa Polskiego w 1939 roku. Współpracując z Delegaturą Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Kraj oraz Komendą Główną Armii Krajowej młodzież harcerska wypełniała swoją służbę dla Ojczyzy podczas całej II wojny światowej. Dzisiaj my, będąc spadkobiercami tej tradycji, nie zapominamy o naszej historii. Gromady zuchowe i drużyny harcerskie wchodzące w skład III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego, uczciły pamięć bohaterów w harcerskich mundurach podczas okolicznościowych zbiórek.

Więcej ...

SŁONECZKO ŚWIECI, DLA WSZYSTKICH DZIECI / 2020-09-30

25 września 2020r. świętowaliśmy w edukacji wczesnoszkolnej „Dzień żółty, jak słońce”. Pomysłodawcą tegoż wydarzenia byli członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego, który powstał w tym roku szkolnym.

W inicjatywę dzieci zaangażowali się uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wraz z wychowawcami:

Więcej ...

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI / 2020-09-30

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. T. KOŚCIUSZKI W MSTOWIE

W dniu 18 września 2020 roku odbyło pierwsze spotkanie Małego Samorządu Uczniowskiego - MSU

Spośród trójek lasowych zostali wyłonieni przedstawiciele – liderzy MSU – Małego Samorządu Uczniowskiego, którzy będą nadzorować działania Samorządu w roku szkolnym 2020/2021

Więcej ...
^ do góry