Logo
Slogan

Aktualności

Bezpieczny uczeń – policjant – przyjaciel w mundurze / 2020-10-01

Dnia 1 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat: „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Marzeny Radeckiej i mgr Anatolii Benduch. Na spotkanie zostali zaproszeni policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach – sierżant Paweł Kuban i Bogumił Trejtowicz. Podczas spotkania uczniowie oraz pan Dzielnicowy sierżant Paweł Kuban zapoznali klasy pierwsze z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów oraz przypomnieli o przepisach noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się o zmierzchu i w nocy.

Pani dyrektor Anika Wasil apelowała do wszystkich uczniów o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa na terenie szkoły i poza nią.

Więcej ...

Rocznica powstania Szarych Szeregów / 2020-09-30

Rocznica powstania Szarych Szeregów

W niedzielę 27 września minęła 81 rocznica powstania Szarych Szeregów. Ten kospiracyjny kryptonim przyjął Związek Harcestwa Polskiego w 1939 roku. Współpracując z Delegaturą Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Kraj oraz Komendą Główną Armii Krajowej młodzież harcerska wypełniała swoją służbę dla Ojczyzy podczas całej II wojny światowej. Dzisiaj my, będąc spadkobiercami tej tradycji, nie zapominamy o naszej historii. Gromady zuchowe i drużyny harcerskie wchodzące w skład III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego, uczciły pamięć bohaterów w harcerskich mundurach podczas okolicznościowych zbiórek.

Więcej ...

SŁONECZKO ŚWIECI, DLA WSZYSTKICH DZIECI / 2020-09-30

25 września 2020r. świętowaliśmy w edukacji wczesnoszkolnej „Dzień żółty, jak słońce”. Pomysłodawcą tegoż wydarzenia byli członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego, który powstał w tym roku szkolnym.

W inicjatywę dzieci zaangażowali się uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wraz z wychowawcami:

Więcej ...

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI / 2020-09-30

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. T. KOŚCIUSZKI W MSTOWIE

W dniu 18 września 2020 roku odbyło pierwsze spotkanie Małego Samorządu Uczniowskiego - MSU

Spośród trójek lasowych zostali wyłonieni przedstawiciele – liderzy MSU – Małego Samorządu Uczniowskiego, którzy będą nadzorować działania Samorządu w roku szkolnym 2020/2021

Więcej ...

Obiady - październik / 2020-09-25

Koszt obiadów:

PAŹDZIERNIK 2020: 76,00

05.10.2020r. – 30.10.2020r.

(4,00 zł x 19 dni)

 

w cenie jest wliczona 1 herbata do obiadu!

 

Istnieje opcja wykupienia dodatkowej herbaty (poza obiadem) dla wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej

– informacja w sekretariacie.

(uczniowie kl. 0-III deklarujący zamiar korzystania z herbaty do śniadania powinni opłacić jej koszt za cały I semestr w kwocie 10,65 zł)

Opłat należy dokonywać na podany niżej nr konta bankowego SP w Mstowie

pomiędzy 24 a 30 września 2020.

 

Bank Spółdzielczy w Mstowie:

52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

Dzień Spadającego Liścia. / 2020-09-24

Dzień Spadającego Liścia.

Dnia 23.09.2020r. uczniowie kl. 1a, 1b, 3a i 3c wraz z wychowawczyniami: p. A. Benduch, p. M. Radecka, p. A. Kowalczyk i p. B. Szklarzy obchodzili

Dzień Spadającego Liścia.

Pomysłodawcą tego dnia jest Jerzy Szewczyk, który słusznie zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt, jak choćby wiosną. 23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku. Dlatego uczniowie uczcili uroczyście ten dzień oglądając film pt. „Dlaczego liście spadają?”, wysłuchali utworu muzycznego Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku. Jesień”. Wykonali też ciekawe prace plastyczne. Było bardzo radośnie.

Więcej ...

Międzynarodowy Dzień Pokoju / 2020-09-24

Międzynarodowy Dzień Pokoju

W poniedziałek 21 września 2020 roku w naszej Szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Pokoju. Uczniowie klas 0-3 ubrali się tego dnia na biało.

Międzynarodowy Dzień pokoju to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1981r. Jego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na potrzebę przestrzegania pokoju, globalnego zawieszenia broni i niestosowania przemocy.

W klasach pod opieką wychowawczyń dzieci wykonały plakat pt: „ NIE dla wojny, TAK dla pokoju”. Uczniowie zrobili też z papieru gołębie pokoju. Ponadto wszyscy wysłuchali opowiadania Joanny Papuzińskiej „Asiunia” oraz wykonali piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej „Dłonie”.

Na koniec uczciliśmy minutą ciszy pamięć tych, którzy oddali życie za pokój.

Więcej ...

Harcerze oddają hołd rozstrzelanym w listopadzie 1939 r. / 2020-09-23

Harcerze oddają hołd rozstrzelanym w listopadzie 1939 r.

W poniedziałek 21 września na cmentarzu w Mstowie odbył się pogrzeb osób cywilnych, rozstrzelanych przez niemieckich żandarmów w listopadzie 1939 r. w lesie jaskrowskim. W uroczystości wzięli udział przedstawieciele naszego środowiska harcerskiego - zuchy i harcerze z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała” z Mstowa i Jaskrowa. Było to możliwe dzięki pracom o charakterze ekshumacyjnym, przeprowadzonym wcześniej z inicjatywy Stowarzyszenia Historycznego „Reduta” w Częstochowie, zleconym przez Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Katowicach. W ich wyniku znaleziono i wydobyto nieliczne szczątki co najmniej pięciu osób, z zamiarem pochowania ich na cmentarzu w Mstowie. Przy szczątkach ludzkich odkryto różne przedmioty i wyposażenie, m.in. kilka medalików, szkaplerz, guziki, łuski z amunicji karabinowej, a także spłaszczony pocisk z pistoletu typu browning. 

Więcej ...
^ do góry