Logo
Slogan

Aktualności

Pracownia biologiczno-geograficzna „Ciekawi Świata" / 2020-12-14

Pracownia biologiczno-geograficzna „Ciekawi Świata

Na stworzenie ciekawego i ekologicznego miejsca nauki w placówce oświatowej szkoła w Mstowie uzyskała 30.000,00 zł dotacji. Wniosek składała Gmina Mstów jako organ prowadzący. Zakres prac obejmował: zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu audio-video, komputerowego, wyposażenia (stoły, krzesła, tablice szkolne). Wykonanie prac remontowych w sali sfinansowano ze środków budżetu gminy.

Symbolicznego otwarcia pracowni dokonali:

- Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska

- Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz

- Dyrekcja Szkoły: Anika Wasil, Teresa Nowakowska

- Radni z Mstowa: Zbigniew Bigosiński, Justyna Klimczak

Więcej ...

DZIEŃ GÓRNIKA / 2020-12-08

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta.

Z okazji obchodzonego 4 grudnia święta górników „Barbórki” uczniowie edukacji wczesnoszkolnej podczas nauki zdalnej na platformie Teamis zapoznali się trudną i niebezpieczną pracą górnika. Poznali historię powstania węgla, oglądając film edukacyjny „Barbórka, Dzień Górnika” i legendę „Skarbnik, Duch Kopalni”.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca górnika, z czego składa się mundur górniczy (czako górnicze – czapka, kurtka górnicza, białe rękawiczki, czarne spodnie, czarne buty, szpada górnicza), jak wygląda strój roboczy i galowy górników, czym jest Barbórka? (dzień Górnika), kim jest Skarbnik? (Duch kopalni), kto to są Gnomy (krasnale o twarzach podobnych do ludzi). Uczniowie w tym dniu wzięli udział w wirtualnej wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. W ramach edukacji techniczno- plastycznej wykonali prace przedstawiające trudny zawód górnika.

Więcej ...

UCZNIOWIE KLASY 2 B WYGRYWAJĄ / 2020-12-08

Oliwia Gradzik i Alan Kowalik z klasy 2 b zostali laureatami XIII Powiatowego Konkursu Przyrodniczo – Plastyczny na znaczek, pod hasłem - „Rośliny Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej”. Jury podkreśliło, że wszystkie prace prezentowały wysoki poziom merytoryczny, pod względem plastycznym były to arcydzieła sztuki.

Oliwia Gradzik zajęła I miejsce, Alan Kowalik zdobył II miejsce w kategorii klas drugich.

Gratulujemy sukcesu uczniom i wychowawczyni Pani Patrycji Ciastko!!!

Więcej ...

Sukces Blanki Choryłek w konkursie przyrodniczo-plastycznym / 2020-12-03

Sukces Blanki Choryłek w konkursie przyrodniczo-plastycznym

Rośliny Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej” - pod takim hasłem został zorganizowany XIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Plastyczny skierowany do uczniów klas I – III ze Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego. Trzynasta edycja konkursu była poświęcona roślinom Jury, a celem najważniejszym - jak najszersze zdobycie wiedzy na temat roślin występujących terenach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Do konkursu przystąpiło 9 szkół, a nadesłano łącznie 95 prac dzieci. Jury konkursowe oceniało prace pod względem ich estetyki, ujęcia głównego tematu a także formy. Jury doceniło pracę Blanki Choryłek uczennicy klasy IIIc. Blanka w kategorii klas III zajęła I miejsce.

Gratulacje za osiągnięcie w konkursie złożyli uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią mgr Barbarą Szklarzyk.

Więcej ...

Andrzejkowe wróżby / 2020-12-02

Andrzejki w tym roku nieco różniły się od zabaw andrzejkowych z poprzednich lat w naszej szkole. Spowodowane to było sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Uczniowie nie mogli wspólnie się zgromadzić i spędzić tego dnia razem. Ale to nie oznacza, że nie było wróżb i fajnej zabawy. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poznali historię i tradycje andrzejkowe. Najbardziej znanym zwyczajem andrzejkowym jest wróżenie. Kiedyś, w dzień świętego Andrzeja, wróżyły sobie jedynie niezamężne dziewczęta. Wróżby traktowano poważnie, wierzono, że jeśli są dobrze wykonane na pewno się spełnią. Dziś to tylko przyjemny dodatek do andrzejkowej imprezy. Nie są zarezerwowane też jedynie dla dziewcząt – 29 listopada wróżą sobie również chłopcy. I tak też było, uczniowie mogli wróżyć swoją przyszłość za pomocą wróżb online. Były wróżby: kim zostanę w przyszłości, której but na progu stanie-pierwsza panna na wydanie, Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze. Wróżby te pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej ...

,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” / 2020-12-01

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w klasach 0-III w sposób szczególny. W dniu 25.11.2020r. wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne kosze ,szafki, półki i zasiadły wraz z uczniami przed monitorem komputera w czasie nauki zdalnej . Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie w formie prezentacji multimedialnej różnych sylwetek misiów, zachęcanie do poszanowania zabawek.

Więcej ...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA / 2020-11-27

,, Młody człowieku!

To nie zabawa-masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa.

Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą.

Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać.

Możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia

W dniu 20 listopada 2020 roku przypadła kolejna rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dzień ten z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został przez Sejm Rzeczpospolitej Polski uznany za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w ramach edukacji polonistycznej oraz społecznej w klasach 2a, 3b, 5a i 7c zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące życia i działalności Janusza Korczaka, a przede wszystkim jego światopoglądu. To właśnie Januszowi Korczakowi (Henrykowi Goldszmitowi, ponieważ tak brzmiało jego nazwisko) przypisuje się tytuł Obrońcy Praw Dziecka. Całe jego życie wypełniała walka o dobro, sprawiedliwość i ochronę praw dziecka oraz poznanie jego potrzeb. Najważniejszym motywem działalności i twórczości J. Korczaka zawsze były prawa każdego dziecka do życia, godnego poziomu i warunków wychowania. Pisał o konieczności zapewnienia dzieciom odpowiedniej jakości życia w sferze potrzeb fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych i społecznych.

Więcej ...

Szkolna galeria na urodziny Ojczyzny / 2020-11-12

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć naszych uczniów w barwach biało-czerwonych. 

Więcej ...
^ do góry