Logo
Slogan

Aktualności

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego – Tenis stołowy / 2016-02-13

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego – Tenis stołowy

W dniu 03.02.2016r. w Hali Sportowej w Poczesnej odbył się turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn męskich i osiem żeński z powiatu częstochowskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie wykazywali się dużymi umiejętnościami gry, ostatecznie drużyna chłopców zajęła zaszczytne II miejsce, natomiast dziewcząt IV. Indywidualnie chłopcy zajęli: II miejsce Jakub Wiśniewski i III miejsce Piotr Chaładaj. Mstów reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. T.Kościuszki w składzie: chłopcy – Jakub Wiśniewski kl. VIa, Piotr Chaładaj kl. VIa, Oskar Niemczyk kl.VIa i rezerwowy Kuba Kuśmierz kl. VIa, dziewczynki – Emilia Gorzkowska kl.Va, Magdalena Chojnowska  kl. VIa, Sylwia Grabarek kl.VIb. Uczniowie na zawodach byli pod opieką pani Adriany Olech. 

Więcej ...

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE / 2016-02-12

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem.
Niektórzy wyjadą, inni pozostaną w domach. Gdziekolwiek jednak będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Pamiętajcie o naszych radach i przestrogach.
Dnia 12.02.2016r. odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Apel został przygotowany przez uczniów klas II a i II b pod kierunkiem wychowawczyń pani Anatolii Benduch i pani Marzeny Radeckiej.  Uroczystość skierowana była do dzieci z klas 0 – III . Impreza miała na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego.

Więcej ...

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Mstowie w konkursie „Krzyże i kapliczki naszego regionu” / 2016-02-12

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Mstowie w konkursie „Krzyże i kapliczki naszego regionu”

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie 2 lutego rozstrzygnięto 2. edycję konkursu „Krzyże i kapliczki przydrożne naszego regionu – świadkowie przeszłości”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez senatora RP – Ryszarda Majera. Patronat honorowy nad konkursem objął poseł Szymon Giżyński, a medialny – „Gazeta Częstochowska”. Był to konkurs fotograficzny, jednak jego nadrzędnym celem było sprowokowanie młodych ludzi do rozmów z osobami starszymi, docenienie ich wiedzy i nawiązanie relacji.

Więcej ...

Brąz siatkarek / 2016-02-11

Brąz siatkarek

Na początku lutego odbył się finał Gimnazjady Powiatu Częstochowskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Niestety kolejny raz na drodze do zwycięstwa stanęła nam drużyna z Borowna. W klasyfikacji końcowej dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły III miejsce w Powiecie.
Skład drużyny: JULIA MAGDZIARZ-kapitan, ZUZANNA KONDROWSKA, KLAUDIA NOWAK, MARTA MIKKE, MAGDALENA TYRAS, KAROLINA RÓWNIAK, MARTYNA HALBINIAK, ANNA WILCZYŃSKA, ANDŻELIKA URBANIEC, KINGA CHWALBA- opiekun M.Zgardzińska

Więcej ...

Bajkowy karnawał w naszej szkole / 2016-02-11

Bajkowy karnawał w naszej szkole

W środę 3.02.2016 w Zespole Szkół w Mstowie odbyło się prawdziwie karnawałowe szaleństwo. Dzieci ze szkół z całej gminy oraz mieszkańcy Mstowa i okolic mogli obejrzeć efekt współpracy Rady Rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Mstowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Była nim kolorowa, pełna rozmachu bajka ,, Książę szuka żony’’, w której wszystkie role były obsadzone przez rodziców i nauczycieli.

Więcej ...

Rekrutacja / 2016-02-11

Dyrekcja Zespołu Szkół w Mstowie informuje, że zgodnie z zarządzeniem 11/2016 Wójta Gminy Mstów z dnia 29 stycznia 2016r. rozpoczyna się rekrutacja do Zespołu Szkół w Mstowie.

 

Więcej ...

Powiatowy Turniej Szachowy / 2016-02-10

Powiatowy Turniej Szachowy

        W dniu 08.02.2016r. w Konopiskach odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego, oraz Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Szachach. W turnieju znakomicie zaprezentowali się szachiści z naszej szkoły.
       W Igrzyskach Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w kategorii dziewcząt Emilia Resakowska z kl.Vb wywalczyła drugie miejsce ulegając jedynie zawodniczce z Lelowa. Czwarte miejsce uzyskała Daria Mendak z kl. VIa. W klasyfikacji zespołowej nasze dziewczęta ze szkoły podstawowej zdobyły drugie miejsce.

Więcej ...

Paintball / 2016-02-07

Paintball.jpg

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry