Logo
Slogan

Aktualności

Wycieczka do Wilna / 2016-05-25

Wycieczka do Wilna

 

Niezwykłą lekcję patriotyzmu odbyło kilkoro uczniów Zespołu Szkół w Mstowie.W ramach kontynuacji akcji „Pomoc Polakom na Wileńszczyźnie”, w dniach 17-21 maja 2016 roku wychowankowie naszej szkoły, pod opieką p. Ireny Kozy, zwiedzali Wilno, wędrowali śladami sławnych Polaków, a także spotykali się z rodakami mieszkającymiza granicą.

Więcej ...

Rewizyta gości z Niemiec / 2016-05-25

Rewizyta gości z Niemiec

W dniach 16.-22. maja 2016r . odbyła się szkolna wymiana młodzieży polsko-niemieckiej wspierana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży ((Deutsch -Polnisches Jugendwerk). Mury  Zespołu Szkół  w Mstowie gościły 22 uczniów szkoły partnerskiej Rhönschule Gersfeld z wraz z opiekunami. 

Główne cele projektu to poznanie przez uczestników niemieckich zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce; kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci; uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony wizerunek ludzi umierających bez prawa do godności; budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej. Ponadto rezultatami rewizyty były: kontakt z żywym językiem; poznanie  historii, kultury, kuchni i obyczajów  , zabytków regionu oraz Polski oraz  kontynuowanie nawiązanych rok temu  znajomości młodzieży polskiej i niemieckiej.

Więcej ...

FESTYN RODZINNY 2016 / 2016-05-24

FESTYN RODZINNY 2016

W dniu 22 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole „Festyn Rodzinny“, na którym z przyjemnością gościliśmy wiele osób z całej okolicy.
Impreza przygotowana była przez Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów Zespołu Szkół w Mstowie, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Radę Rodziców Gimnazjum, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie.

Więcej ...

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II A / 2016-05-24

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II A

Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więzi między dzieckiem a rodzicami. Z tej okazji 24 maja 2016 roku w klasie II „a” odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi – dyrekcją szkoły i nauczycielami. 

Więcej ...

Gimnazjaliści w Ojcowie / 2016-05-23

Gimnazjaliści w Ojcowie

W dniu 20 maja  uczniowie klasy III E wraz z wychowawczynią-  Katarzyną Błachowicz oraz panią Wiolettą Kołodziejską- nauczycielką geografii, udali się na wycieczkę do Ojcowa. W planie wycieczki była wizyta w  zamku w Pieskowej Skale, spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Groty Łokietka, z której pomaszerowali do Źródełka Milości, mijając po drodze Bramę Krakowską. Natępnym punktem eskapady była wizyta w Jaskini Ciemnej, gdzie mogli podziwiać charakterystyczne nacieki - stalaktyty rurkowe, tzw. makarony. Wycieczkowiczów zachwyciły  ostańce skalne,  charakterystyczne dla Jury białe skałki wapienne o fantastycznych kształtach i nazwach, np. Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Rękawica. Urokliwe miejsca, a do tego wspaniała, wiosenna pogoda sprawiły, że atmosfera wycieczki była przednia, aż żal było wracać!

Więcej ...

Zwycięstwo lekkoatletów w zawodach rejonowych. / 2016-05-23

Zwycięstwo lekkoatletów w zawodach rejonowych.

Lekkoatletyczna reprezentacja chłopców z naszego gimnazjum nie zwalnia tempa i po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu zanotowała kolejny sukces  zwyciężając w zawodach rejonowych w których rywalizowały najlepsze szkoły z powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i miasta Częstochowy. Nasza drużyna wygrała osiągając  wynik 1133 punkty, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 18 w Częstochowie (1126 pkt.) a trzecie Olsztyn (1112 pkt.). Dzięki wygranej wywalczyliśmy miejsce w finale wojewódzkim w którym spotka się 16 najlepszych szkół z województwa śląskiego.

Więcej ...

Sukces Cheerleaderek. / 2016-05-23

Sukces Cheerleaderek.

W dniu 28.04.2016 roku młodzież żeńska reprezentowała naszą szkołę na I Powiatowym Turnieju Tańca Zespołów Cheerleaders Szkół Gimnazjalnych. Miejscem powyższego konkursu był Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Szkolny Zespół ,,SPARKS” zajął pierwsze miejsce! Dziewczęta ,,dały z siebie wszystko”- entuzjazm, radość, siłę tańca i pełen profesjonalizm. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Więcej ...

Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym / 2016-05-23

Ogólnopolskiego  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

26 kwietnia 2006 roku w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie odbył się etap powiatowy „Ogólnopolskiego  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Konkurs organizowany został pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego, Komendy Miejskiej w Częstochowie, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry