Logo
Slogan

Aktualności

MÓWIMY STOP PRZEMOCY I CYBERPRZEMOCY / 2016-05-10

Dnia 09 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Mstowie pod takim właśnie hasłem odbyło się kolejne spotkanie z Funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Kłomnicach. W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Więcej ...

Gimnazjaliści mistrzami powiatu częstochowskiego w lekkiej atletyce / 2016-05-09

Gimnazjaliści mistrzami powiatu częstochowskiego w lekkiej atletyce

Po raz drugi z rzędu chłopcy z gimnazjum w Mstowie zwyciężyli w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego w  Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się 5 maja na stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie, gdzie nasi reprezentanci zdobywając 1149 punktów pokonali Olsztyn (1095 pkt), Blachownię (995 pkt) i pozostałe drużyny z powiatu. W tych samych zawodach w kategorii  dziewcząt nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce. Poza sukcesem drużynowym nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacjach indywidualnych: Bruno Waszkiewicz – 100 m, Karol Sowa – 300 m, Michał Bajor – skok wzwyż, Miłosz Michalak – rzut dyskiem. Najlepsze wyniki indywidualne dziewcząt to II miejsce Julii Magdziarz i III pozycja Zuzanny Kondrowskiej w skoku wzwyż. 

Więcej ...

SEJMIK KLAS SZÓSTYCH "STOP CYBERPRZEMOCY", "POMÓŻ NIEPEŁNOSPRAWNEMU KOLEDZE" / 2016-05-09

SEJMIK KLAS SZÓSTYCH

W dniu 9 maja 2016roku,  odbył się w naszej szkole sejmik zorganizowany przez klasy szóste pod opieką wychowawców: pani Gabrieli Wysockiej Rozenberg oraz pana Pawła Orlikowskiego. 

Więcej ...

II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas szóstych / 2016-05-09

II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas szóstych

Dnia  6 maja 2016r  odbył się II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas szóstych  ,,W lesie”.  Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaskrowie.  

Więcej ...

Ogólnopolski konkurs z języka polskiego - ALBUS 2016 / 2016-05-08

Ogólnopolski konkurs z języka polskiego - ALBUS 2016

6 maja 2016 r. odbył się ogólnopolski konkurs ALBUS 2016 z języka polskiego, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Z klas IV-VI naszej szkoły wzięły w nim udział 22 osoby. W ramach przygotowania do tego wydarzenia uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu nauki o języku, wiedzy i znajomości literatury.
W Szkole Podstawowej w Mstowie organizatorkami ww. przedsięwzięcia były nauczycielki języka polskiego: mgr Justyna Nowak, mgr Dominika Jastrzębska, mgr Irena Koza. 
Tuż przed końcem roku szkolnego potwierdzono, że aż 9 uczestników z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:

Więcej ...

Klasy pierwsze i zdrowe odżywianie / 2016-05-04

Klasy pierwsze i zdrowe odżywianie

Dnia 19.04.2016 r. klasa Ib i Ic szkoły podstawowej w ramach programu "Warzywa i owoce  w szkole" pod opieką wychowawów pani Beaty Sieradzkiej i Eweliny Dąbrowskiej uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowe odżywianie.

Więcej ...

Rajd z biało-czerwoną / 2016-05-04

Rajd z biało-czerwoną

W dniu 2 maja czyli w Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zuchy i harcerze III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "SKAŁA" pod opieką drużynowych, udali się na wędrówkę z barwami narodowymi. Trasa "Rajdu z biało-czerwoną" przebiegała malowniczymi jurajskimi ścieżkami okolic Olsztyna. Z Gór Towarnych, gdzie poszukiwaliśmy niedźwiedzia jaskiniowego (w tej roli dh. Glocu), przeszliśmy na cmentarz upamiętniający ofiary II wojny światowej.  Tam uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli za naszą wolność. Zuchy z 34 GZ "Pomarańczowe wilczki" otrzymały gwiazdki zuchowe, a  trzy druhny z"Amonitów" złożyły Przyrzeczenie Harcerskie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, udaliśmy się na olsztyńki rynek, aby rozwinąć naszą flagę narodową.

Więcej ...

PUCHAR WÓJTA ZDOBYTY !!! / 2016-05-01

PUCHAR  WÓJTA  ZDOBYTY !!!

W dniu 26.04.2016r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mstów. W turnieju wystąpiło siedem drużyn: Jaskrów, Mokrzesz, Brzyszów, Zawada, Małusy Wielkie, Mstów i Krasice.
Grano systemem każdy z każdym. Mecze były bardzo zacięte i stały na wyrównanym poziomie.
Dekoracji zwycięzców dokonał w-ce Wójt pan Adam Markowski i dyrektor Szkoły w Brzyszowie mgr Ireneusz Celoch.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry