Logo
Slogan

Aktualności

Dzieci uczą rodziców w domu! / 2020-04-16

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania  darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.  
Materiały można pobrać pod adresem:
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Więcej ...

UWAGA - WAŻNA INFORMACJA / 2020-04-10

UWAGA - WAŻNA INFORMACJA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

kształcenie na odległość w szkołach zostało ptrzedłużone do 26 kwietnia 2020roku.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-przedluzone-do-26-kwietnia

 

Rekrutacja - listy przyjętych / 2020-04-06

Doradztwo zawodowe / 2020-04-03

 

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)

https://www.womczest.edu.pl/wybieram-szkole/

 

 

Elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych – pobierz bezpłatnie ze stron wydawców / 2020-04-01

 

Bezpłatne podręczniki w wersji elektronicznej

Wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki zdecydowali o udostępnienia jak największej liczby elektronicznych wersji podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego.

To materiały, które umożliwiają realizowanie podstawy programowej oraz rozwijanie kluczowych kompetencji przy kształceniu na odległość. Poza elektroniczną wersją podręczników wydawcy udostępnili również inne materiały i narzędzia dydaktyczne.

Podręczniki udostępnione przez wydawców:

  • są dopuszczone do użytku szkolnego,
  • umożliwiają realizację edukacji online podczas zawieszenia zajęć w szkołach,
  • zawierają treści, które w pełni realizują podstawę programową,
  • nie zawierają treści niedozwolonych i niebezpiecznych. Więcej ...

Procedury zdalnego kształcenia uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie / 2020-03-29

 

Szanowni Państwo!

Zawieszenie zajęć jest dla nas wszystkich dużym wyzwaniem, dlatego proszę Państwa o wyrozumiałość, systematyczne odczytywanie wiadomości oraz motywowanie dzieci do podejmowania pracy w nauczaniu zdalnym. Przy współpracy nauczycieli z uczniami, uwzględniamy potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów. Nadal obowiązuje przekaz wykonanych zadań oraz informacja zwrotna od nauczyciela drogą e-mail. Poniżej przekazuję Państwu informacje o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania od dnia 25 marca 2020r. w formie wprowadzenia Procedury zdalnego kształcenia uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie – Zarządzeniem Nr 1/2019/2020 z dnia 25 marca 2020r. Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie. Dalsze informacje przekazywane przez MEN dotyczące zdalnego nauczania będą publikowane na stronie internetowej szkoły.

Życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, przede wszystkim zdrowia w tym trudnym czasie.


Dyrektor Szkoły im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie.

Beata Miry.

pdf Procedura_zdalnego_nauczania.pdf

 

KOMUNIKAT DLA NAUCZYCIELI / 2020-03-29

Drodzy Nauczyciele!

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowało, że konieczne jest prowadzenie procesu nauczania zaplanowanego na ten rok szkolny w zmienionych warunkach organizacyjnych, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W obecnych okolicznościach kluczową kwestią jest rozsądna i uwzględniająca aktualną sytuację organizacja przez poszczególnych nauczycieli zdalnego nauczania przedmiotu/przedmiotów. Ważne jest także poprawne metodycznie podejście do udostępnianych uczniom materiałów oraz przekazywanych poleceń i zadań.

Więcej ...

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW / 2020-03-29

Drogi Uczniu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie!

Szkoła, do której uczęszczasz, dostosowując się do sytuacji związanej z ogłoszonym stanem epidemii, wprowadza nauczanie na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii do zdalnego prowadzenia zajęć.

Dyrektor szkoły organizuje cały proces nauczania na odległość, a nauczyciele przygotowują dla Ciebie materiały i aktywności.

To jest czas, gdy umiejętności, które nabyłeś samodzielnie, korzystając np. z serwisów społecznościowych na smartfonie, tablecie, komputerze lub w szkole podczas lekcji informatyki, mogą wprowadzić Cię na wyższy poziom wykorzystania nowoczesnych technologii.

Więcej ...
^ do góry