Logo
Slogan

Aktualności

II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas szóstych / 2016-05-09

II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas szóstych

Dnia  6 maja 2016r  odbył się II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas szóstych  ,,W lesie”.  Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaskrowie.  

Więcej ...

Ogólnopolski konkurs z języka polskiego - ALBUS 2016 / 2016-05-08

Ogólnopolski konkurs z języka polskiego - ALBUS 2016

6 maja 2016 r. odbył się ogólnopolski konkurs ALBUS 2016 z języka polskiego, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Z klas IV-VI naszej szkoły wzięły w nim udział 22 osoby. W ramach przygotowania do tego wydarzenia uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu nauki o języku, wiedzy i znajomości literatury.
W Szkole Podstawowej w Mstowie organizatorkami ww. przedsięwzięcia były nauczycielki języka polskiego: mgr Justyna Nowak, mgr Dominika Jastrzębska, mgr Irena Koza. 
Tuż przed końcem roku szkolnego potwierdzono, że aż 9 uczestników z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:

Więcej ...

Klasy pierwsze i zdrowe odżywianie / 2016-05-04

Klasy pierwsze i zdrowe odżywianie

Dnia 19.04.2016 r. klasa Ib i Ic szkoły podstawowej w ramach programu "Warzywa i owoce  w szkole" pod opieką wychowawów pani Beaty Sieradzkiej i Eweliny Dąbrowskiej uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowe odżywianie.

Więcej ...

Rajd z biało-czerwoną / 2016-05-04

Rajd z biało-czerwoną

W dniu 2 maja czyli w Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zuchy i harcerze III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "SKAŁA" pod opieką drużynowych, udali się na wędrówkę z barwami narodowymi. Trasa "Rajdu z biało-czerwoną" przebiegała malowniczymi jurajskimi ścieżkami okolic Olsztyna. Z Gór Towarnych, gdzie poszukiwaliśmy niedźwiedzia jaskiniowego (w tej roli dh. Glocu), przeszliśmy na cmentarz upamiętniający ofiary II wojny światowej.  Tam uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli za naszą wolność. Zuchy z 34 GZ "Pomarańczowe wilczki" otrzymały gwiazdki zuchowe, a  trzy druhny z"Amonitów" złożyły Przyrzeczenie Harcerskie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, udaliśmy się na olsztyńki rynek, aby rozwinąć naszą flagę narodową.

Więcej ...

PUCHAR WÓJTA ZDOBYTY !!! / 2016-05-01

PUCHAR  WÓJTA  ZDOBYTY !!!

W dniu 26.04.2016r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mstów. W turnieju wystąpiło siedem drużyn: Jaskrów, Mokrzesz, Brzyszów, Zawada, Małusy Wielkie, Mstów i Krasice.
Grano systemem każdy z każdym. Mecze były bardzo zacięte i stały na wyrównanym poziomie.
Dekoracji zwycięzców dokonał w-ce Wójt pan Adam Markowski i dyrektor Szkoły w Brzyszowie mgr Ireneusz Celoch.

Więcej ...

I love maths / 2016-04-30

I love maths
27 kwietnia odbył się Sejmik Gimnazjalny klas IIA i IIB.
 Klasa IIA pod opieką wychowawcy Tomasza Łukasiewicza zaprezentowała zagadnienie cyberprzemocy.  Zebrani uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc,  jakie są jej przyczyny oraz jak wystrzegać się w sieci sytuacji, które mogą spowodować bolesne dla nas konsekwencje.  Padło też wiele praktycznych rad  jak korzystać z różnych form komunikacji elektronicznej oraz funkcjonować  w wirtualnej przestrzeni w sposób zapewniający nam pełne bezpieczeństwo i dający gwarancję poszanowanie naszej godności . Wysnuto  istotny wniosek, że prawdziwą radość dają nam bezpośrednie kontakty z ludźmi i nie da się ich niczym zastąpić.
Więcej ...

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla klas I - III " BYSTRY UMYSŁ" / 2016-04-28

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla klas I - III

Dnia 28.04.16r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla uczniów klas I – III Bystry Umysł. Uczniowie Zespołu Szkół w Mstowie Dawid Bananak z klasy Ia , Jan Derda z klasy IIb i Alan Bajor z klasy IIIb zajęli w nim IV miejsce.                                             

Opiekunem uczniów była Pani Patrycja Ciastko. Gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.  

Piłkarze w finale wojewódzkim !!! / 2016-04-27

Piłkarze w finale wojewódzkim !!!

Piłkarska reprezentacja Gimnazjum w Mstowie wywalczyła awans do finału Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej! W rozegranym 25.04.2016 w Mstowie turnieju półfinałowym nasi piłkarze pokonali Gimnazjum nr 22 z Częstochowy 4-1 i Gimnazjum Opatów 6-3.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry