Logo
Slogan

Aktualności

Jurajska wycieczka / 2015-05-18

Jurajska wycieczka

W dniu 15 maja 2015r uczniowie klasy III C i I D uczestniczyli w wycieczce po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pod opieką pań Wioletty Kołodziejskiej i Małgorzaty Knysak oraz księdza Dawida Kovera uczniowie wędrowali zielonym szlakiem z Rzędkowic do Podlesic . W Podlesicach zwiedzali Jaskinię Głęboką , jedyną jaskinię udostępnioną do ruchu turystycznego w województwie śląskim, a później wędrowali od ruin zamku w Mirowie do odbudowanego zamku w Bobolicach. Uwieńczeniem był spacer wokół źródeł Zygmunta w Złotym Potoku.

Więcej ...

„Konkurs powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej” / 2015-05-15

W dniu 14.05.2015 w Kłomnicach  odbył się powiatowy konkurs „ Mistrz Wiedzy Rolniczej” . Obejmował on zakres wiedzy z produkcji roślinnej i zwierzęcej, rolnictwa ekologicznego, ochrony środowiska w rolnictwie, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczennice gimnazjum w składzie Julia Adamek, Natalia Notońska i Paulina Jaksender pod kierunkiem pani Aldony Sosneckiej  zajęły III miejsce.  Otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

„Autorytet w szkole i w rodzinie” – sejmik klasy II C / 2015-05-15

„Autorytet w szkole i w rodzinie” – sejmik klasy II C

W dniu 04. 05. 2015 roku uczniowie klasy II C gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Beatą Jurą przygotowali sejmik na temat „ Autorytet w szkole i w rodzinie”.    W sejmiku uczestniczyli uczniowie klas II gimnazjum wraz wychowawcami oraz pani dyrektor Wioletta Derda.

Więcej ...

Gimnazjaliści na warsztatach wiklinowych / 2015-05-10

Gimnazjaliści na warsztatach wiklinowych

Dniu 8.05.15r. od godz. 9.00 uczniowie naszego gimnazjum  z kl. IA, IIB, IIC i IIE pod opieką nauczycieli: Ewy  Kowalik Zagórskiej i Piotra Kosińskiego  oraz K. Błachowicz, M. Błachowicz , T.Nowakowskiej, P.Derdy i W.Derdy wzięli udział w warsztatach wyplatania wikliny.  Zajęcia te miały miejsce na terenach rekreacyjnych „nad Wartą” za Urzędem Gminy w Mstowie. Pod  kierunkiem instruktorów ze Stowarzyszenia Serfenta uczestnicy wyplatali swoje pierwsze dzieła – wierzbowe kule.

Spotkanie z podróżnikiem / 2015-05-08

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 6 maja 2015r. uczniowie klas II A i  II B wraz ze swoimi opiekunkami mgr Wiolettą Kołodziejską i mgr Aldoną Sosnecką spotkali się z podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Prelekcja odbyła się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, a tematem spotkania była Islandia, państwo o surowym klimacie jednoczące w swoim  krajobrazie góry, lodowce, gejzery i wulkany.

Więcej ...

Wycieczka do Żarek / 2015-05-07

Wycieczka do Żarek

W dniu 5 maja 2015r. uczniowie klasy III A i III D brali udział w wycieczce do Żarek. Opiekunkami były panie Małgorzata Knysak, Monika Łukasiewicz oraz Wioletta Kołodziejska, która jest także przewodnikiem jurajskim. Uczniowie swoją wędrówkę rozpoczęli od zwiedzania cmentarza żydowskiego w Żarkach, dawnej synagogi, zespołu zabytkowych stodół z XIX i XX wieku. Później trasa wiodła od Sanktuarium Matki Boskiej w Leśniowie, obok ruin strażnicy jurajskiej w Przewodziszowicach, przez rezerwat leśny ,,Ostrężnik" z jaskinią Ostrężnicką, a meta pieszego rajdu znajdowała się w Złotym Potoku.

Więcej ...

Gimnazjaliści Mistrzami Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce / 2015-05-07

Gimnazjaliści Mistrzami Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce

5 maja na stadionie CKS Budowlani Częstochowa odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja chłopców znakomicie spisała się w tych zawodach i pewnie wywalczyła I miejsce zdobywając 1108 punktów. Drugi Olsztyn wywalczył 1074 punkty, a na trzecim miejscu uplasowała się Blachownia – 902 punkty. Ponadto zdobyliśmy osiem medali w klasyfikacjach indywidualnych. Drużyna dziewcząt zajęła V miejsce w klasyfikacji drużynowej i wywalczyła dwa medale indywidualne. 

Więcej ...

"Pomogę niepełnosprawnemu" sejmik klasy Vb / 2015-05-05

W dniu 30. 04 2015 uczniowie klasy V b wraz z wychowawczynią Gabrielą Wysocką-Rozenberg przygotowali sejmik  „Pomogę niepełnosprawnemu”.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry