Logo
Slogan

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" / 2016-02-28

Narodowy Dzień Pamięci

Już po raz szósty decyzją Sejmu RP obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Inicjatorem tego sposobu  uczczenia pamięci bohaterów drugiej konspiracji był śp. Prezydent RP Lech Kaczyński.
Przez prawie 20 lat od zakończenia II wojny światowej Polacy bronili się przed siłą narzuconym z Moskwy reżimem komunistycznym, płacąc za to najwyższą cenę -  wieloletnie więzienie, tortury, a nawet śmierć. Sowieckie NKWD wspierane przez rodzimą bezpiekę polowało na nich jak na samotne wilki. Pamięć o  nich miała zaginąć wraz z ich śmiercią - ale przetrwała. Jak co roku mstowskie środowisko harcerskie  włącza się w obchody tego święta.
W tym roku zuchy, harcerze i instruktorzy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego oraz Proboszcz Parafii Mstów ks. Paweł Greń CRL, mają zaszczyt zaprosić władze gminy Mstów, Radę Gminy, radnych, sołtysów i wszystkich mieszkańców, na Mszę Świętą w intencji bohaterów walk z komunizmem. Odbędzie się ona 1 marca 2016 roku o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Mstowie.

Więcej ...

Mstowskie Złote Pióro 2016 / 2016-02-18

Finał konkursu literackiego  „Mstowskie  Złote Pióro 2016 ‘’ należał do uczniów Zespołu Szkół w Mstowie.

W kategorii gimnazjów i szkół średnich konkursowe „ Złote Pióro ‘’ zdobyła ,zajmując  I miejsce , uczennica klasy II B gimnazjum – Natalia Łapaj ( opiekun – polonistka Justyna Ujma ) ,

II miejsce – Klaudia Nowak, także uczennica klasy II B

III miejsce – Julia Kuban klasa III E ( opiekun – polonistka Katarzyna Błachowicz ).

Wyróżnienia otrzymały:

Julia Gajosek (opiekun J.Ujma)

Weronika Gerke (opiekun M.Marszałek)

Kinga Kowalczyk (opiekun M.Kulińska)

W kategorii szkół podstawowych :

 Anita Stępień z klasy V A zajęła III miejsce (opiekun – polonistka Irena Koza).

Konkurs recytatorski / 2016-02-16

W czwartek 11. lutego 2016 w naszym gimnazjum odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego – XVIII Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” w kategorii gimnazjów.   Szkolna komisja konkursowa wybrała najlepszych recytatorów.  Są to :  

Całusińska Maria         kl. III b               opiekun – mgr Justyna Ujma

Figzał Oliwia                 kl. I b                opiekun – mgr  Magdalena Marszałek

Gajosek  Julia                kl. I d                opiekun – mgr Justyna Ujma

Krzystanek  Julia           kl. I c                 opiekun – mgr Mariola Kulińska

Mikke Marta                 kl. II b                opiekun – mgr Justyna Ujma

Nowak Klaudia             kl. II b               opiekun -  mgr Justyna Ujma

Nowak Weronika         kl. III d              opiekun – mgr Magdalena Marszałek

Świącik Maciej              kl. I b                opiekun – mgr Magdalena Marszałek

Walaszczyk Weronika  kl. II d              opiekun – mgr Mariola Kulińska    

Wymienieni  uczniowie będą reprezentować  mstowskie gimnazjum w eliminacjach gminnych, które odbędą się  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie.     

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa / 2016-02-14

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa

Turniej piłki siatkowej to kolejna z imprez sportowych organizowanych w cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”. W zawodach, które odbyły się 09.02.2016 wzięły udział  drużyny z sześciu szkół podstawowych naszej gminy. Wyniki turnieju: I miejsce – Mstów, II miejsce – Zawada, III miejsce – Brzyszów, IV miejsce – Jaskrów, V miejsce – Mokrzesz, VI miejsce – Małusy Wielkie. 

Więcej ...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego – Tenis stołowy / 2016-02-13

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego – Tenis stołowy

W dniu 03.02.2016r. w Hali Sportowej w Poczesnej odbył się turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn męskich i osiem żeński z powiatu częstochowskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie wykazywali się dużymi umiejętnościami gry, ostatecznie drużyna chłopców zajęła zaszczytne II miejsce, natomiast dziewcząt IV. Indywidualnie chłopcy zajęli: II miejsce Jakub Wiśniewski i III miejsce Piotr Chaładaj. Mstów reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. T.Kościuszki w składzie: chłopcy – Jakub Wiśniewski kl. VIa, Piotr Chaładaj kl. VIa, Oskar Niemczyk kl.VIa i rezerwowy Kuba Kuśmierz kl. VIa, dziewczynki – Emilia Gorzkowska kl.Va, Magdalena Chojnowska  kl. VIa, Sylwia Grabarek kl.VIb. Uczniowie na zawodach byli pod opieką pani Adriany Olech. 

Więcej ...

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE / 2016-02-12

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem.
Niektórzy wyjadą, inni pozostaną w domach. Gdziekolwiek jednak będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Pamiętajcie o naszych radach i przestrogach.
Dnia 12.02.2016r. odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Apel został przygotowany przez uczniów klas II a i II b pod kierunkiem wychowawczyń pani Anatolii Benduch i pani Marzeny Radeckiej.  Uroczystość skierowana była do dzieci z klas 0 – III . Impreza miała na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego.

Więcej ...

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Mstowie w konkursie „Krzyże i kapliczki naszego regionu” / 2016-02-12

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Mstowie w konkursie „Krzyże i kapliczki naszego regionu”

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie 2 lutego rozstrzygnięto 2. edycję konkursu „Krzyże i kapliczki przydrożne naszego regionu – świadkowie przeszłości”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez senatora RP – Ryszarda Majera. Patronat honorowy nad konkursem objął poseł Szymon Giżyński, a medialny – „Gazeta Częstochowska”. Był to konkurs fotograficzny, jednak jego nadrzędnym celem było sprowokowanie młodych ludzi do rozmów z osobami starszymi, docenienie ich wiedzy i nawiązanie relacji.

Więcej ...

Brąz siatkarek / 2016-02-11

Brąz siatkarek

Na początku lutego odbył się finał Gimnazjady Powiatu Częstochowskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Niestety kolejny raz na drodze do zwycięstwa stanęła nam drużyna z Borowna. W klasyfikacji końcowej dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły III miejsce w Powiecie.
Skład drużyny: JULIA MAGDZIARZ-kapitan, ZUZANNA KONDROWSKA, KLAUDIA NOWAK, MARTA MIKKE, MAGDALENA TYRAS, KAROLINA RÓWNIAK, MARTYNA HALBINIAK, ANNA WILCZYŃSKA, ANDŻELIKA URBANIEC, KINGA CHWALBA- opiekun M.Zgardzińska

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry