Logo
Slogan

Aktualności

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI / 2016-01-28

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
W piątek, 22 stycznia 2016 r., odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs ten jest jednocześnie I etapem XXVIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowanego przez Rejonowy Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Więcej ...

IV Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach / 2016-01-27

IV Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach

IV edycja Mistrzostw Gimnazjum Szachach odbyła się 22 stycznia 2016 roku. W szkolnym turnieju "królewskiej gry" wzięło udział 24 uczestników reprezentujących 9 klas naszego gimnazjum. Zwyciężył uczeń klasy I A Mikołaj Mizgała wygrywając wszystkie swoje partie, drugi był Grzegorz Kuban z II B a trzeci Maciej Jakubczak z I A. Najlepszą z dziewcząt okazała się zdobywczyni IV miejsca Natalia Łapaj z klasy II B a drużynowo zwyciężyła klasa II B. 

Więcej ...

Zapraszamy na bajkę! / 2016-01-22

plakat-bajka-prev.jpg

OGŁOSZENIE / 2016-01-22

Dyrektor Zespołu Szkół w Mstowie informuje, że dnia 26 stycznia 2016r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Kolejny sukces gimnazjalistki w konkursie literackim / 2016-01-13

Kolejny sukces gimnazjalistki w konkursie literackim

Natalia Łapaj, uczennica klasy II B mstowskiego gimnazjum, kolejny raz w bieżącym roku szkolnym odniosła sukces pisarski – zajęła bowiem III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Literackim ,, Świąteczne pragnienia…” zorganizowanym przez GOK w Rędzinach.

Konkurs polegał na przygotowaniu pisemnej pracy w literackiej formie – kartki z pamiętnika.

Natalia przygotowała pracę pod kierunkiem mgr Justyny Ujmy. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach 10 stycznia 2016r. o godz. 16.

„Deutsche Gedichte” / 2016-01-09

„Deutsche Gedichte”

III Międzyszkolny  Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego o Tematyce  Bożonarodzeniowej „Deutsche Gedichte”

W dniu 7 stycznia 2016r. w Zespole Szkół  w Mstowie odbył się III Międzyszkolny  Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego o Tematyce  Bożonarodzeniowej „Deutsche Gedichte”. Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego mgr Aleksandra Bekus i mgr Mariola Całus,  skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
Do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich w języku obcym zgłosiło się  20 miłośników poezji niemieckojęzycznej. 
Wśród uczestników konkursu Zespół Szkół w Mstowie  miał zaszczyt gościć   uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Jaskrowie , z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Zawadzie  i  Szkoły Podstawowej  im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie.
Wszyscy uczniowie wykazali się nie tylko talentem recytatorskim, ale także bardzo dobrą znajomością wiersza. 

Więcej ...

Rodzinne Spotkanie Opłatkowe / 2015-12-30

Rodzinne Spotkanie Opłatkowe
Rodzinne Spotkania Opłatkowe, tak ciepło przyjęte przez społeczność Mstowa, na stałe zagościły w kalendarzu wydarzeń, które pozwalają mieszkańcom Gminy Mstów w przeddzień świąt Bożego Narodzenia odczuwać radość ze wspólnego kolędowania. 
Uroczystość - zapoczątkowana z inspiracji mstowskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP, Urzędu Gminy Mstów, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Szkół w Mstowie - ma niezwykle podniosły charakter, także ze względu na gości, którzy corocznie zaszczycają nas swoją obecnością. 
W tym roku, dn. 17 grudnia, przybyli na nasze zaproszenie m.in. abp Stanisław Nowak, ks. Marian Szczecina CRL, a także wójt Gminy Mstów - p. Tomasz Gęsiarz wraz z przedstawicielami Rady Gminy Mstów oraz instytucji publicznych tj. policja, służba zdrowa, straż pożarna. Wśród gości znalazły się również osoby reprezentujące inne instytucje państwowe na szczeblu powiatu i województwa oraz przedsiębiorcy działający na terenie Gminy.

KONKURS STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH / 2015-12-24

KONKURS STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

Konkurs stroików świątecznych
           Z okazji Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany w naszej szkole „Międzyszkolny konkurs na najładniejszy stroik świąteczny”.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry