Logo
Slogan

Aktualności

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH / 2015-10-29

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

29 października spotkaniem na hali sortowej, zakończyliśmy obchody międzynarodowego święta bibliotek szkolnych.
Spotkanie przygotował p. Iwona Sowa – bibliotekarka naszej szkoły oraz zaprzyjaźniona z biblioteką szkolną p. Olga Wiewióra – nauczyciel języka polskiego.

Więcej ...

Turniej Szachowy / 2015-10-29

Turniej Szachowy

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY W WIDZOWIE

W dniu 29.10.2015r. w Widzowie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochoweie i Wójta Gminy Kruszyna. W turnieju znakomicie zaprezentowali się szachiści z naszej szkoły.

Więcej ...

Warsztaty Teatralne / 2015-10-26

Warsztaty Teatralne

Uczniowie Zespołu Szkół w Mstowie na zajęciach teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie.
26 października 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbyły się warsztaty teatralne, w których wzięli udział harcerze 23 MDH AMONIT oraz uczniowie Gimnazjum.

Więcej ...

Goście z Kirgizji / 2015-10-24

Goście z Kirgizji

W środę 21.10.2015r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Fundacji Przyroda i Człowiek oraz przedstawiciele kirgiskiej organizacji w Polsce. Projekt ,, Aktywizacja społeczna wokół zasobów przyrodniczych i kulturowych Public Fund „Min Kiyal”, Kirgistan,przygotowany przez Fundację Przyroda i Człowiek, dofinansowany jest w ramach wymiany E-Motive współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, a koordynowanej w Polsce przez Stowarzyszenie "Jeden Świat" z Poznania.

Więcej ...

III Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego / 2015-10-23

III Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego

19 października piłkarki i piłkarze ręczni z naszego gimnazjum uczestniczyli w III Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego w zaprzyjaźniony gimnazjum w Lelowie. Dziewczęta zajęły II miejsce przegrywając z drużyną gospodarzy, a na trzecim stopniu podium znalazły się zawodniczki z Dąbrowy Zielonej. Chłopcy również wywalczyli II miejsca za Lelowem, na trzeciej pozycji uplasował się Przyrów. Indywidualne wyróżnienie „Króla Strzelców” turnieju dziewcząt zdobyła Martyna Halbiniak, zdobywczyni 10 bramek. 

Więcej ...

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH / 2015-10-22

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

"Zamiar biblioteki nie inny być powinien nad użyteczność.
Jeżeli więc tego się zakładający trzymać zechce,
trzeba iżby czytelników oświeceńszymi i lepszymi czyniła."
Ignacy Krasicki

Kto wymyślił takie święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Więcej ...

RÓŻANIEC TO SKARB / 2015-10-22

RÓŻANIEC TO SKARB

„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”


         Październik to miesiąc,  który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej, a także modlitwie zwanej Różańcem.
Św. Jan Paweł II wyznał kiedyś: „Różaniec to moja najpiękniejsza modlitwa! Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam was do jej odmawiania”.

Więcej ...

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU / 2015-10-21

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

W dniu 20.10.2015r. odbył się XVI edycja Turnieju w której udział wzięła reprezentacja naszej szkoły dziewcząt w kat. U-12. W stawce ośmiu drużyn nasza drużyna zajęła IV miejsce. 

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry