Logo
Slogan

Aktualności

Finał Igrzysk Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego W Piłce Nożnej Dziewcząt / 2015-10-06

W dniu 02.10.2015r. w Kruszynie odbył się turniej finałowy w którym udział wzięło pięć reprezentacji: Mstów, Kruszyna, Lgota Mała, Kusięta, Borowno.
Grano systemem każdy z każdym. Mecze były bardzo zacięte i stały na wyrównanym poziomie.
Nasza drużyna wykazała się wielką wolą walki, lecz niestety szczęście sportowe w tym turnieju całkowicie nas opuściło, gdyż w dwóch meczach prowadząc straciliśmy bramki w ostatnich sekundach gry a co za tym idzie, punkty za zwycięstwo co spowodowało, że ostatecznie turniej zakończyliśmy na 5 miejscu.

Więcej ...

Harcerski biwak jurajski / 2015-10-05

Harcerski biwak jurajski

Złota polska jesień to wymarzony czas na harcerskie wędrówki. Dlatego 2 i 3  października zuchy, harcerze i kadra instruktorska z naszego III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego oraz zaproszeni goście spędzili czas na jurajskich szlakach. Nasza wędrówka zaczęłą się w Złotym Potoku, gdzie zatrzymaliśmy się nad stawem "Amerykan", potem zajrzeliśmy do "Jaskini Niedźwiedziej" a następnie oddaliśmy hołd żołnierzom września zatrzymując się przy symbolicznej mogile mjr. Wrzoska. Po krótkim odpoczynku, nasza liczna bo ponad 50 osobowa grupa, udała się w dalszą wędrówkę do "Bramy Twardowskiego" i ruin zamku Ostrężnik.

Więcej ...

Nowe "Pioruny" w drużynie / 2015-10-05

Nowe

Dwudniowy biwak na Jurze stanowił doskonałą okazję do przetestowania kandydatów do 25 MDSH "Piorun". Pięcioosobowa grupa harcerzy (Estera Wójcikiewicz, Amelia Cierpiałowska, Bianka Cierpiałowska, Nikola Rubik, Bartosz Dawid), którzy zmienili "barwy" i z niebieskich "Amonitów" przeszli pełnić służbę w  czerwono-czarnych "Piorunach" pomyślnie zdała testy. Dzielnie znieśli też próbę jaką poddali ich członkowie drużyny i oficjalnie już mogą nosić emblematy drużyny i obszyć czarną lamówką swoje chusty. Gratulujemy. Czuwaj 

Więcej ...

Piłkarze wygrali Gimnazjadę! / 2015-10-04

Piłkarze wygrali Gimnazjadę!

Piłkarska reprezentacja Gimnazjum w Mstowie wygrała Gimnazjadę Powiatu Częstochowskiego! W turnieju finałowym rozegranym 30.09.2015 w Mstowie nasi chłopcy pewnie pokonali Gimnazjum w Starczy 4-1, a następnie w meczu decydującym o mistrzostwie nie dali szans Gimnazjum w Konopiskach i wygrali 4-0. Łącznie w całych rozgrywkach nasza drużyna odniosła sześć kolejnych zwycięstw, aplikując przeciwnikom 25 bramek a tracąc tylko 2. Wielkie brawa dla całego zespołu za bardzo skuteczną i dojrzałą grę. W kolejnym etapie rozgrywek zagramy z mistrzem Częstochowy i mistrzem powiatu kłobuckiego, a stawką będzie awans do finału wojewódzkiego.

 

Więcej ...

Poetyckie Krajobrazy / 2015-10-02

Poetyckie Krajobrazy

1 października 2015r. w Gimnazjum im. A.Kubickiego w Mstowie odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Poetyckie Krajobrazy’’ poświęconego poezji Haliny Poświatowskiej, którego organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN ,,WOM’’ w Częstochowie.

 

Więcej ...

"Gdzie Ci mężczyźni ....." / 2015-10-01

Zgodnie z tradycją pierwszy miesiąc nauki w nowym roku szkolnym zakończyliśmy bardzo radośnie, świętując Dzień Chłopaka. We środę, 30 września 2015 r., uczniowie naszej Szkoły postanowili sprawdzić, że ci mężczyźni „wspaniali tacy” istnieją naprawdę. Każda klasa wytypowała jednego przedstawiciela i kandydaci na misterów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Mstowie spotkali się w hali sportowej, by zawalczyć o to ważne odznaczenie.
Uczestnicy konkursu zostali poddani trzem próbom: wytrzymałości, kobiecości i wiedzy. 

Więcej ...

Lekcja w terenie / 2015-09-29

Lekcja w terenie

W poniedziałek 28.09.2015r. odbył się rajd pierwszoklasisty. Uczniowie klas I Gimnazjum pod opieką swoich wychowawców p. Aleksandry Bekus, p. Darii Wójcikiewicz, p. Ewy Kowalik -Zagórskiej, p. Magdaleny Zgardzińskiej oraz p. Wioletty Kołodziejskiej pokonali pieszo trasę z Mstowa do nieczynnego kamieniołomu ,, Lipówka '' w Rudnikach.Trasa ścieżki edukacyjnej kopalni ,,Lipówka'' liczy ok. 2 km długości i  prowadzi przez teren wyrobiska wykorzystywanego do 1989 r. przez cementownię Rudniki jako źródło wapieni jurajskich, które są podstawowym surowcem w procesie produkcji cementu. Ścieżka edukacyjna charakteryzuje się wyjątkowymi walorami widokowymi oraz bogactwem i różnorodnością przyrody.

Więcej ...

Harcerska lekcja historii / 2015-09-29

Harcerska lekcja historii

27 września to bardzo ważna dla wszystkich harcerzy. Tego dnia 1939 roku zostało powołane Państwo Podziemne oraz tajna organizacja harcerska "Szare Szeregi". Z tej okazji III Środowiskowy Szczep Harcerski zorganizował uroczysty apel w Zespole Szkół w Mstowie. Zuchy i harcerze przedstawili krótko historię działalności harcerzy w czasie II wojny światowej, ich bohaterstwa i poświęcenia dla Ojczyzny. 

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry