Slogan

Aktualności

Szachiści z Mstowa w Mistrzostwach Powiatu i Zawodach Rejonowych / 2015-03-18

Szachiści z Mstowa w Mistrzostwach Powiatu i Zawodach Rejonowych

Kontynuacją  zmagań szachowych w Mistrzostwach Gimnazjum i w Małej Olimpiadzie Gminy Mstów był udział naszych reprezentantów w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego i Igrzyskach Szkół Podstawowych w Szachach. Turnieje te odbyły się 16 marca w Konopiskach i przyniosły sukcesy naszych zawodników. Najlepszy wynik osiągnął Artur Resakowski zajmując II miejsce w kategorii chłopców Szkół Podstawowych. Na 7 partii nasz szachista wygrał 6, a uległ tylko mistrzowi powiatu. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej zajęli II miejsce drużynowo i wywalczyli prawo gry w zawodach rejonowych. Udało się to również osiągnąć dziewczętom  z Gimnazjum, które zajęły III miejsce w swojej kategorii.

Więcej ...

Szczepowy biwak Żarecki / 2015-03-18

Szczepowy biwak Żarecki

13-14 marca 2015 roku zuchy i harcerze III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego wraz ze swoimi drużynowymi i instruktorami, spędziły na biwaku w Żarkach. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wyprawa była ze wszech miar udana (jak zwykle zresztą!). W programie same atrakcje: wizyta w fabryce cukierków, questing ulicami Żarek, warsztaty wielkanocne w agrogospodarstwie, zwiedzanie klasztoru paulinów w Leśniowie i na deser zakupy na targu żareckim. Wieczorem oczywiście tradycyjne śpiewy i harce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne biwaki. Czuwaj!

Więcej ...

I Miejsce Naszych Siatkarek / 2015-03-15

I Miejsce Naszych Siatkarek

13.03.2015r.w VIII Samorządowym Liceum w Częstochowie odbyły się XVII Dni Olimpijczyka 2015 ,,Fair Play jest ok.’’. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy ,,Szpak’’ w Częstochowie. Mecze były niezwykle zacięte i stały na niezłym poziomie. Nasze zawodniczki okazały się jednak najlepsze, wygrywając z wice mistrzyniami Częstochowy. Najlepszą zawodniczką z naszej drużyny została Klaudia Nowak, natomiast bezkonkurencyjna wśród wszystkich grających była Julia Magdziarz. Opiekun drużyny: Elżbieta Knysak

Więcej ...

Najmłodsi w Małej Oplimpiadzie / 2015-03-13

Najmłodsi w Małej Oplimpiadzie

W piątek 13.03.2015r. odbyły się zawody z cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”.  Tym razem były to „wyścigi rzędów”. Zawody były przygotowane dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje sześciu szkół z terenu gminy: Brzyszów, Mokrzesz, Krasice, Zawada, Jaskrów i Mstów. Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach, w których musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością, siła i precyzją rzutów. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła Mokrzesz. Na koniec zostały wręczone dyplomy i słodkie "co nieco" dla każdego uczestnika. Zawody przygotowała i przeprowadziła mrg Adriana Olech nauczyciel Zespołu Szkół w Mstowie.

Więcej ...

Mała Olimpiada – turniej szachowy / 2015-03-13

Mała Olimpiada – turniej szachowy

W turnieju szachowym w dniu 13 marca 2015 roku wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn chłopców i 5 duetów dziewcząt. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarski na dystansie 7 rund z czasem gry 10 minut na zawodnika.  Partie przebiegały na dobrym poziomie choć zdarzyły się i „szewczyki”. Wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom za ambitną ale sportową walkę (sędzia nie odgwizdał ani jednego faulu). Indywidualnie zwyciężyli reprezentanci Mstowa Emilia Resakowska i Artur Resakowski. Drużynowe zwycięstwa w obu kategoriach również przypadły w udziale ekipie z  Mstowa. Przygotowanie i przeprowadzenie zawodów – mgr Paweł Derda.

Więcej ...

Brąz Siatkarzy w Złotym Potoku / 2015-03-13

Brąz Siatkarzy  w  Złotym Potoku

11. 03.2015r. w Zespole Szkół im. W. Szafera w  Złotym Potoku rozegrano Powiatowy Turniej w Piłkę Siatkową Chłopców. Organizatorem turnieju był Samorządowy Ośrodek Kultury  i Sportu w Janowie. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół z Rudnik, Witkowic, Janowa , Zrębic i Mstowa. Po zaciętej walce z rywalami  nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal.  Najlepszym zawodnikiem z naszej drużyny okazał się Fabian Orlikowski. Opiekun drużyny: Elżbieta Knysak

Więcej ...

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego / 2015-03-12

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Problem uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym jest stale aktualny. W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły  w ramach zajęć technicznych pod kierunkiem nauczyciela Pawła Orlikowskiego odbyło się szereg lekcji , podczas których uczniowie przypominali sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drodze do szkoły oraz poznali podstawowe przepisy ruch drogowego.

Więcej ...

Tropem wilczym / 2015-03-03

Tropem wilczym

Już od kilku lat 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnieży Wyklętych. Również zuchy i harcerze z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego  włączyli się w ogólnopolskie obchody tego święta. W tym roku przeprowadzony został przez nas gimnazjalny konkurs na plakat o tematyce Żołnieży Wyklętych. Na konkurs wpłynęło 14 prac. Wszystkie są prezentowane na wystawie na szkolnym korytarzu.Zapraszamy do oglądania.

Z tematyką Żołnieży Wyklętych związany był również nasz biwak  "Tropem wilczym", który odbył 13-14 marca. Jego dwa główne elementy do obietnica zuchowa 34 Mstowskiej Gromady Zuchowej "Pomarańczowe wilczki" i "nocne lądowisko" czyli imitacja miejsca zrzutu zaopatrzenia dla partyzantów.