Logo
Slogan

Aktualności

Międzygminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Rzerzęczycach / 2015-06-10

W dniu 08.06.2015r. w Rzerzęczycach odbył się turniej w piłce nożnej klas drugich szkoły podstawowej. W turnieju udział wzięło pięć drużyn: SP Rudniki, SP. Kruszyna, SP. Mstów, SP Rzerzęczyce, SP. Mykanów. Grano systemem każdy z każdym. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze , a wszystkie drużyny stosowały się do zasad fair play. Każda reprezentacja składała się z pięciu chłopców i dwóch dziewczynek. Nasza reprezentacja walczyła z wielkim poświęceniem. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła IV miejsce, gdyż uzyskaliśmy gorszą różnicę bramek.

Więcej ...

Projekty uczniowskie / 2015-06-08

Projekty uczniowskie

W miesiącu maju odbywała się w Zespole Szkół w Mstowie prezentacja projektów edukacyjnych.
Czas na krótkie podsumowanie.
W projektach uczestniczyli uczniowie klas drugich - łącznie 22 grupy.
Pod czujnym okiem nauczycieli, przygotowywali swoje prace - albumy, plakaty, prezentacje multimedialne. Komisja w skład której wchodziła: wicedyrektor Wioletta Derda, wychowawcy i nauczyciele oceniała efekt końcowy biorąc pod uwagę wkład pracy i zaangażowanie uczniów a także wartość merytoryczną pracy, oryginalność, kompozycję, estetykę, wartość dydaktyczną i wychowawczą. Poziom wykonanych projektów był bardzo wysoki.

Więcej ...

„Romeo i Julia” w krainie absurdu… / 2015-06-08

„Romeo i Julia”  w krainie absurdu…

Rezultatem pracy na warsztatach literacko-teatralnych okazała się sztuka „Czy na pewno „Romeo i Julia”?”. Młodzież zaangażowała się w pisanie scenariusza, w którym wykazała się znajomością lektur, baśni, literatury fantasy i filmów… i tak powstał oryginalny tekst z elementami absurdu.
Aktorzy z wielką swobodą wcielili się w swoje role, dając sobie miejsce na improwizację i niesamowite popisy interpretacyjne.
Brawo za talent i pomysłowość w kostiumach przygotowywanych przez uczestników warsztatów oraz ich... mamy.
Scenariusz: uczestnicy warsztatów i Magdalena Marszałek
Reżyseria: uczestnicy warsztatów i Magdalena Marszałek

Więcej ...

Mali rycerze / 2015-06-03

Mali rycerze

W dniu 01.06.2015r. odbyło się podsumowanie Konkursu Gmin Jurajskich Pod Patronatem Senatora Jarosława Laseckiego „Mali Rycerze na Szlaku Orlich Gniazd”. Uczennica kl. V b  Szkoły Podstawowej Laura Zagórska została Laureatką w/w konkursu w kategorii plastycznej. Jej opiekunembyła Pani Małgorzata Knysak. W konkursie brało udział 86 szkół z gmin jurajskich, napłynęło ponad 360 prac. Podsumowanie konkursu zbiegło się z Dniem Dziecka, z tej okazji uczniowie i goście zwiedzali zamek w Bobolicach.

Więcej ...

FESTYN RODZINNY 2015 / 2015-06-01

FESTYN RODZINNY 2015

Dnia 31.05.2015r. w Zespole Szkół w Mstowie odbył się „Festyn Rodzinny”, przygotowany przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Szkoły, Radę Rodziców Szkoły Pdstawowej, Radę Rodziców Gimnazjum i GOK w Mstowie. Tego dnia nasi uczniowie oraz nauczyciele przygotowali dla wszystkich przybyłych gości szereg atrakcji.

Więcej ...

VIII Mistrzostwa Regionalne W Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych / 2015-05-30

W dniu 27.05.2015r. w Widzowie odbyły się VIII Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców klas czwartych. W turnieju udział wzięły cztery drużyny: SP Widzów, SP. Ostrowy, SP. Mstów, Muks Radomsko. Grano systemem każdy z każdym. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze a chłopcy walczyli z wielkim poświęceniem. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła III miejsce, gdyż uzyskaliśmy gorszą różnicę bramek.

Więcej ...

Złaz zuchowy w Olsztynie / 2015-05-26

Złaz zuchowy w Olsztynie

23 maja odbył się w Olsztynie 29 Złaz Zuchowy, pod hasłem "Śladami Stasia i Nel". Wzięły w nim udział także nasze zuchy z 34 MGZ "Pomarańczowe wilczki" wraz z kadrą dh. Urszulą Derdą i dh Beatą Sieradzką. Wspomagali ich pwd. Tomasz Derda i phm Dariusz Bąk. Również nasi harcerze z "Amonitu" i "Pioruna" z dh Teresą Nowakowską i dh Justyną Klimczak włączyli się w organizację tej imprezy przygotowując jedną z tras.

Więcej ...

POLA NADZIEI / 2015-05-24

POLA NADZIEI

15 maja w Klubie „Politechnik” w Częstochowie miał miejsce XIII finał kampanii „Pola Nadziei”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry