Logo
Slogan

Aktualności

Przekaż 1% podatku na rzecz naszej szkoły! / 2015-03-27

Misyjny Konkurs Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach / 2015-03-25

Misyjny Konkurs Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Bury wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na kartę świąteczną pt. „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach”. Konkurs misyjny poświęcony był Papieskim Dziełom Misyjnym.

Więcej ...

Harcerska służba / 2015-03-24

Harcerska służba

Zuchy i harcerze naszych drużyn pełniły służbę podczas niezwykłej maszy świętej, która odbyła się 22 marca w naszym kościele parafialnym. Choć Światowe Dni Młodzieży odbędą się dopiero za rok w Krakowie, to ich atmosferę mogliśmy już poczuć w Mstowie. Peregrynujące po Polsce ich symbole, czyli Krzyż i Ikona Matki Bożej trafiły do naszej parafii. Zuchy i harcerze oprócz uczestnictwa w oprawie mszy świętej, asystowali podczas procesyjnego przemarszu ulicami Mstowa do ośrodka "Betania". Czuwaj

Więcej ...

Zajęcia techniczne - konkurs "Ptaki naszej okolicy" / 2015-03-24

Zajęcia techniczne - konkurs

     W styczniu 2015r. został zorganizowany Szkolny Konkurs Technik Plastycznych „Ptaki naszych okolic” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Konkurs zorganizował nauczyciel zajęć technicznych - Paweł Orlikowski. 

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2015” / 2015-03-24

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2015”

W dn. 18.03.2015r. o godz. 13.00 w Zespole Szkół w Mstowie odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2015” organizowany przez Łowców Talentów – Jersz. Już od kilku lat konkurs cieszy się dużym zaangażowaniem  wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku  brało  udział  49 uczniów: 15 uczniów  ze  Szkoły  Podstawowej  i 34 gimnazjalistów. Za organizację i przeprowadzenie konkursu w  Zespole Szkół w Mstowie odpowiedzialne były panie uczące języka niemieckiego: mgr Aleksandra Bekus, mgr Mariola Całus  i mgr Iwona Sieradzka.
Z niecierpliwością  czekamy  na wyniki konkursu!

XIII TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O ,, PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO” / 2015-03-22

XIII TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O ,, PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO”

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju o Puchar Starosty, który odbył się 16 marca 2015r. w szkole w Przyrowie. W turnieju wystąpiły cztery reprezentacje z gmin powiatu częstochowskiego. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym. Nasza reprezentacja wygrała w pierwszym meczu z gospodarzami druzyną z Przyrowa 6:1.

Więcej ...

Wiosennie Kolorowa WIELKANOC / 2015-03-20

Wiosennie Kolorowa WIELKANOC

 19 marca w Zespole Szkół w Mstowie zorganizowane zostały po raz drugi warsztaty rękodzieła Wiosennie Kolorowa WIELKANOC. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, który zapewnił potrzebne uczestnikom materiały. Spotkanie, uroczyście otwarte przez  Dyrektor Zespołu Szkół w Mstowie Beatę Miry, rozpoczęło się od przedstawienia przypominającego tradycje i obrzędy polskiej Wielkanocy.  Twórcze spotkanie  zgromadziło młodzież gimnazjalną z powiatu częstochowskiego ( z Borowna, Bogumiłka i Rzerzęczyc) oraz uczniów szkół podstawowych z Gminy Mstów.  W spotkaniu uczestniczyły także panie Halina Szymańska, Bożena Piwowarczyk i Ewa Banduła prezentujące swoje prace oparte na wzornictwie ludowym. Warsztaty zapoznające uczniów z tradycyjnymi ludowymi oraz nowoczesnymi technikami rękodzielniczymi i zdobniczymi stały się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji różnorodnych technik wykonywania ozdób o tematyce wielkanocnej. 

Więcej ...

Lekcja historii z grupą "Rekonstrukto" / 2015-03-20

Lekcja historii z grupą

Dzięki życzliwości i pomocy finansowej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  dnia  18.03. 2015 roku mogliśmy być świadkami podróży w czasie. Grupa artystyczna ,,Rekonstrukto”  przybliżyła nam życie i kulturę w Średniowieczu. Program zawierał:  żywą lekcję historii, interesujące opowieści i legendy, przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, próbę siły- tak zwaną ‘’ próbę ciężkiego miecza,, prawo średniowieczne- zakuwanie w dyby, pasowanie na rycerza.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry