Logo
Slogan

Aktualności

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego / 2014-10-27

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego

W dniu 24. 10. 2014r. w Zespole Szkół w Mstowie przeprowadzono
ogólnopolski konkurs języka angielskiego Archimedes.Plus Lingua.Plus.
Organizatorem konkursu w Szkole Podstawowej była  pani Gabriela Wysocka-Rozenberg.

Więcej ...

Niezwykła lekcja historii / 2014-10-24

Poruszającym przeżyciem dla klas trzecich (III A, III B, III D) naszego gimnazjum była wycieczka edukacyjna do Wadowic i Auschwitz, która odbyła się 24.10.2014 roku. W muzeum wadowickim, świetnie unowocześnionym i rozbudowanym, czekało młodzież wiele wzruszeń związanych z postacią Jana Pawła II. Dzięki pomysłowi organizatorów to multimedialne muzeum stanowi dla wszystkich odwiedzających źródło wiedzy o życiu prywatnym Karola Wojtyły podane w sposób niezwykle atrakcyjny i ciekawy dla współczesnego nastolatka.

Więcej ...

Rajd w Góry Sokole / 2014-10-20

Rajd w Góry Sokole

W dniu 13 października uczniowie klasy 5b, wraz z wychowawczynią panią Gabrielą Wysocką-Rozenberg, wybrali się na rajd w Góry Sokole. 

Więcej ...

OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO / 2014-10-20

OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO

Przy Zespole Szkół w Mstowie otwarty został kompleks sportowy. Jest to pierwsza w gminie Mstów profesjonalna infrastruktura  do prowadzenia zajęć z lekkiej atletyki. Na kompleks składają się: bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do soku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz boisko do piłki nożnej.  Boisko do piłki nożnej o wymiarach 40 na 20 metrów ma nawierzchnię z trawy syntetycznej. Wokół boiska wybudowano  3 - torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, a  skocznia  do skoku w dal i trójskoku ma rozbieg także z nawierzchnią poliuretanową.   Budowę boiska sportowego przy Zespole Szkół w Mstowie zrealizowano w ramach projektu „Blisko boisko”. Inwestycja kosztowała 714 tys zł, wkład własny gminy to 323 tys zł, a dofinansowanie pozyskane z Partnerstwa Północnej Jury 394 tys zł.

Więcej ...

Wielobój Lekkoatletyczny w MO Gminy Mstów 2014-2015 / 2014-10-20

W programie uroczystości związanych z otwarciem nowego obiektu sportowego przy Zespole Szkół w Mstowie znalazło się miejsce na zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Mstów. Zawody odbyły się w formie wieloboju lekkoatletycznego złożonego z 4 konkurencji: bieg na 30 metrów, pchnięcie kulą, skok w dal i bieg na 300 metrów. Każdą szkołę z gminy reprezentowały drużyny złożone z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Dzieci miały okazję wystartować z prawdziwych bloków startowych i biegać po bieżni tartanowej.

Więcej ...

Dzień Papieski / 2014-10-15

 

         Dzień Papieski, przypadający na 12 października 2014r. był pod hasłem : „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”.
Nasze serca wypełnia radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i Jego kanonizację.
         W związku z tym, uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny.

Więcej ...

Święto Edukacji Narodowej / 2014-10-15

Święto Edukacji Narodowej

A kiedy minie czas i miną lata,
I nie wiem, ile lat upłynie nawet (…)
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli…

Data 14 października jest tym dniem, kiedy uczniowie dziękują swoim nauczycielom za dar wiedzy i otwieranie bram do świata. Bowiem praca nauczyciela nie jest niczym innym jak właśnie oswajaniem tego, co dla młodego człowieka wciąż nieznane, pełne przeszkód, trudne. Choć szkolna codzienność wydaje się jednostajna, podzielona na lekcje i przerwy - po latach każdy wraca do niej we wspomnieniach, jak do czasu radości i beztroski. W taki klimat, pełen wspomnień i refleksji nad szkolnymi czasami, wprowadziła zaproszonych Gości oraz Grono Pedagogiczne uroczysta akademia w Zespole Szkół w Mstowie. 

Więcej ...

Noc filmowa z Harrym Potterem / 2014-10-06

Noc filmowa z Harrym Potterem

3 października 2014roku, wychowawca klasy Va – Paweł Orlikowski zorganizował dla swoich podopiecznych nietypowe obchody  Dnia Chłopaka. To były niezwykłe zajęcia. Pora również była niecodzienna. Uczniowie przybyli do szkoły późnym wieczorem. Były gry, zabawy, pizza i oczywiście projekcja filmów.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry