Logo
Slogan

Aktualności

Zajęcia techniczne - konkurs "Ptaki naszej okolicy" / 2015-03-24

Zajęcia techniczne - konkurs

     W styczniu 2015r. został zorganizowany Szkolny Konkurs Technik Plastycznych „Ptaki naszych okolic” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Konkurs zorganizował nauczyciel zajęć technicznych - Paweł Orlikowski. 

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2015” / 2015-03-24

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2015”

W dn. 18.03.2015r. o godz. 13.00 w Zespole Szkół w Mstowie odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2015” organizowany przez Łowców Talentów – Jersz. Już od kilku lat konkurs cieszy się dużym zaangażowaniem  wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku  brało  udział  49 uczniów: 15 uczniów  ze  Szkoły  Podstawowej  i 34 gimnazjalistów. Za organizację i przeprowadzenie konkursu w  Zespole Szkół w Mstowie odpowiedzialne były panie uczące języka niemieckiego: mgr Aleksandra Bekus, mgr Mariola Całus  i mgr Iwona Sieradzka.
Z niecierpliwością  czekamy  na wyniki konkursu!

XIII TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O ,, PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO” / 2015-03-22

XIII TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O ,, PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO”

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju o Puchar Starosty, który odbył się 16 marca 2015r. w szkole w Przyrowie. W turnieju wystąpiły cztery reprezentacje z gmin powiatu częstochowskiego. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym. Nasza reprezentacja wygrała w pierwszym meczu z gospodarzami druzyną z Przyrowa 6:1.

Więcej ...

Wiosennie Kolorowa WIELKANOC / 2015-03-20

Wiosennie Kolorowa WIELKANOC

 19 marca w Zespole Szkół w Mstowie zorganizowane zostały po raz drugi warsztaty rękodzieła Wiosennie Kolorowa WIELKANOC. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, który zapewnił potrzebne uczestnikom materiały. Spotkanie, uroczyście otwarte przez  Dyrektor Zespołu Szkół w Mstowie Beatę Miry, rozpoczęło się od przedstawienia przypominającego tradycje i obrzędy polskiej Wielkanocy.  Twórcze spotkanie  zgromadziło młodzież gimnazjalną z powiatu częstochowskiego ( z Borowna, Bogumiłka i Rzerzęczyc) oraz uczniów szkół podstawowych z Gminy Mstów.  W spotkaniu uczestniczyły także panie Halina Szymańska, Bożena Piwowarczyk i Ewa Banduła prezentujące swoje prace oparte na wzornictwie ludowym. Warsztaty zapoznające uczniów z tradycyjnymi ludowymi oraz nowoczesnymi technikami rękodzielniczymi i zdobniczymi stały się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji różnorodnych technik wykonywania ozdób o tematyce wielkanocnej. 

Więcej ...

Lekcja historii z grupą "Rekonstrukto" / 2015-03-20

Lekcja historii z grupą

Dzięki życzliwości i pomocy finansowej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  dnia  18.03. 2015 roku mogliśmy być świadkami podróży w czasie. Grupa artystyczna ,,Rekonstrukto”  przybliżyła nam życie i kulturę w Średniowieczu. Program zawierał:  żywą lekcję historii, interesujące opowieści i legendy, przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, próbę siły- tak zwaną ‘’ próbę ciężkiego miecza,, prawo średniowieczne- zakuwanie w dyby, pasowanie na rycerza.

Więcej ...

Szachiści z Mstowa w Mistrzostwach Powiatu i Zawodach Rejonowych / 2015-03-18

Szachiści z Mstowa w Mistrzostwach Powiatu i Zawodach Rejonowych

Kontynuacją  zmagań szachowych w Mistrzostwach Gimnazjum i w Małej Olimpiadzie Gminy Mstów był udział naszych reprezentantów w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego i Igrzyskach Szkół Podstawowych w Szachach. Turnieje te odbyły się 16 marca w Konopiskach i przyniosły sukcesy naszych zawodników. Najlepszy wynik osiągnął Artur Resakowski zajmując II miejsce w kategorii chłopców Szkół Podstawowych. Na 7 partii nasz szachista wygrał 6, a uległ tylko mistrzowi powiatu. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej zajęli II miejsce drużynowo i wywalczyli prawo gry w zawodach rejonowych. Udało się to również osiągnąć dziewczętom  z Gimnazjum, które zajęły III miejsce w swojej kategorii. 

Więcej ...

Szczepowy biwak Żarecki / 2015-03-18

Szczepowy biwak Żarecki

13-14 marca 2015 roku zuchy i harcerze III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego wraz ze swoimi drużynowymi i instruktorami, spędziły na biwaku w Żarkach. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wyprawa była ze wszech miar udana (jak zwykle zresztą!). W programie same atrakcje: wizyta w fabryce cukierków, questing ulicami Żarek, warsztaty wielkanocne w agrogospodarstwie, zwiedzanie klasztoru paulinów w Leśniowie i na deser zakupy na targu żareckim. Wieczorem oczywiście tradycyjne śpiewy i harce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne biwaki. Czuwaj!

Więcej ...

I Miejsce Naszych Siatkarek / 2015-03-15

I Miejsce Naszych Siatkarek

13.03.2015r.w VIII Samorządowym Liceum w Częstochowie odbyły się XVII Dni Olimpijczyka 2015 ,,Fair Play jest ok.’’. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy ,,Szpak’’ w Częstochowie. Mecze były niezwykle zacięte i stały na niezłym poziomie. Nasze zawodniczki okazały się jednak najlepsze, wygrywając z wice mistrzyniami Częstochowy. Najlepszą zawodniczką z naszej drużyny została Klaudia Nowak, natomiast bezkonkurencyjna wśród wszystkich grających była Julia Magdziarz. Opiekun drużyny: Elżbieta Knysak

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry