Slogan

Aktualności

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Tenisie Stołowym / 2015-02-27

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Tenisie Stołowym

Dnia 27.02.2015 roku w Zespole Szkół w Mstowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Gościliśmy młodzież przybyłą z Poczesnej, Dąbrowy Zielonej, Lelowa, Konar, Starego Cykarzewa, Widzowa, Witkowic, Rudnik. Reprezentantami naszej szkoły byli: dziewczęta: Martyna Halbiniak, Wiktoria Bednarek, Katarzyna Olesiak i chłopcy: Kacper Gurtman, Damian Knysak, Kamil Włodarski.

Więcej ...

Sukces w Dniu Myśli Braterskiej / 2015-02-24

Sukces w Dniu Myśli Braterskiej

Harcerze z naszej szkoły w niedzielę 22 lutego wzięli udział w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej – święta upamiętniającego  urodziny twórcy światowego ruchu skautowego generała Roberta Baden-Powella. Harcerze z 25 MDSH „Piorun”  oraz 23 MDH „Amonit” uczestniczyli w biegu patrolowym w Częstochowie,  zatytułowanym „Kropla historii”, odnajdując punkty na terenie miasta i realizując poszczególne zadania. Z pośród wielu startujących ekip,  bezkonkurencyjni okazali się nasi harcerze starsi, którzy wygrali bieg patrolowy uzyskując największą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymali nagrody i gratulacje z rąk przedstawicieli komendy Chorągwi Śląskiem i komendantki hufca Częstochowa hm. Marii Kotkiewicz.

Więcej ...

IV Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym Chłopców / 2015-02-24

24 lutego odbył się turniej finałowy IV Mistrzostw Gimnazjum w Tenisie Stołowym Chłopców. Było to zakończenie trwających od grudnia zmagań w których wzięli udział prawie wszyscy uczniowie Gimnazjum w Mstowie. Najpierw rozgrywano turnieje klasowe, z których po 3 najlepszych zawodników z każdej klasy awansowało do kolejnej rundy. Drugim etapem były turnieje reprezentantów klas I, klas II i klas III, z których po czterech awansowało do finału. W finale o tytuł Mistrza Gimnazjum walczyło 12 graczy. Po wspaniałej walce zwyciężył pierwszoklasista Kacper Gurtman. 3 najlepszych tenisistów reprezentować będzie Gimnazjum w mistrzostwach powiatu częstochowskiego. Przygotowanie i przeprowadzenie zawodów - mgr Paweł Derda.

Więcej ...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych – Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców / 2015-02-20

W dniu 20.02.2015r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców powiatu częstochowskiego. W kategorii dziewcząt zgłosiło się osiem drużyn, w kategorii chłopców jedenaście drużyn. Każda drużyna liczyła trzech reprezentantów, zawody rozegrane zostały systemem rosyjskim – wygrany awansował , zawodnik który przegrał dwa mecze kończył dalsze rozgrywki. Najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły został Jakub Wiśniewski z kl. Va, który zajął wysokie czwarte miejsce, Piotr Chaładaj z kl. Va  i Emilia Gorzkowska z kl. IVa zakończyli rywalizację na miejscu dziewiątym.Drużynowo chłopcy zajęli piąte miejsce a dziewczęta siódme miejsce.

Więcej ...

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa / 2015-02-19

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa

W dniu 19.02.2015 odbył się turniej piłki siatkowej. To trzecia impreza sportowa organizowana w cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”. W zawodach wzięły udział  drużyny z szkół podstawowych w  Zawadzie, Mokrzeszy, Jaskrowa, Brzyszowa, Małusy Wielkich i Mstowa. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, set do 15pkt. Każda drużyna zdobywała punkty suma, których decydowała o kolejności miejsc.

Więcej ...

Konkurs Historyczny "Klio 2014" / 2015-02-16

Konkurs Historyczny

W dniu 27.11.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,, Klio 2014” – Polskie Symbole Narodowe

Więcej ...

Mamy dofinansowanie projektu Erasmus+ !!! / 2015-01-31

Mamy dofinansowanie projektu Erasmus+ !!!

Projekt Zespołu Szkół w Mstowie ,,Nasza droga do Europy’’ został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – program Erasmus + „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”. Kwota dofinansowania wynosi 143 961,72 PLN. W ramach projektu 12 nauczycieli Zespołu Szkół w Mstowie wyjedzie na 2-tygodniowe kursy językowe i metodyczne do Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Dzień Babci i Dziadka / 2015-01-30

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Mstowie

W dniu 29.01.2015r. odbyła się w Zespole Szkół w Mstowie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie artystycznym przygotowanym przez  wychowawców klas 0-III zaprezentowali się  najmłodsi uczniowie, deklamując wiersze i piosenki.