Logo
Slogan

Aktualności

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych – Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców / 2015-02-20

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych – Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców

W dniu 20.02.2015r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców powiatu częstochowskiego. W kategorii dziewcząt zgłosiło się osiem drużyn, w kategorii chłopców jedenaście drużyn. Każda drużyna liczyła trzech reprezentantów, zawody rozegrane zostały systemem rosyjskim – wygrany awansował , zawodnik który przegrał dwa mecze kończył dalsze rozgrywki. Najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły został Jakub Wiśniewski z kl. Va, który zajął wysokie czwarte miejsce, Piotr Chaładaj z kl. Va  i Emilia Gorzkowska z kl. IVa zakończyli rywalizację na miejscu dziewiątym.Drużynowo chłopcy zajęli piąte miejsce a dziewczęta siódme miejsce.

Więcej ...

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa / 2015-02-19

Mała Olimpiada Gminy Mstów – Piłka siatkowa

W dniu 19.02.2015 odbył się turniej piłki siatkowej. To trzecia impreza sportowa organizowana w cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”. W zawodach wzięły udział  drużyny z szkół podstawowych w  Zawadzie, Mokrzeszy, Jaskrowa, Brzyszowa, Małusy Wielkich i Mstowa. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, set do 15pkt. Każda drużyna zdobywała punkty suma, których decydowała o kolejności miejsc. 

Więcej ...

Konkurs Historyczny "Klio 2014" / 2015-02-16

Konkurs Historyczny

W dniu 27.11.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,, Klio 2014” – Polskie Symbole Narodowe

Więcej ...

Mamy dofinansowanie projektu Erasmus+ !!! / 2015-01-31

Mamy dofinansowanie projektu Erasmus+ !!!

Projekt Zespołu Szkół w Mstowie ,,Nasza droga do Europy’’ został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – program Erasmus + „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”. Kwota dofinansowania wynosi 143 961,72 PLN. W ramach projektu 12 nauczycieli Zespołu Szkół w Mstowie wyjedzie na 2-tygodniowe kursy językowe i metodyczne do Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Dzień Babci i Dziadka / 2015-01-30

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Mstowie

                W dniu 29.01.2015r. odbyła się w Zespole Szkół w Mstowie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie artystycznym przygotowanym przez  wychowawców klas 0-III zaprezentowali się  najmłodsi uczniowie, deklamując wiersze i piosenki.

Więcej ...

III Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach / 2015-01-30

III Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach

Ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi był tradycyjnie dniem rozgrywania Mistrzostw Gimnazjum w Szachach. W turnieju, który odbył się 30 stycznia wzięło udział 15 chłopców i 1 dziewczyna. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa III A, która miała aż 7 przedstawicieli w turnieju. Po rozegraniu sześciu rund systemem szwajcarskim - każdy z uczestników rozegrał 6 partii - wyłoniono najlepszych szachistów, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum w zawodach powiatowych. Mistrzem Gimnazjum w szachach został Grzegorz Kuban z klasy I B. Gratulacje.Przygotowanie i przeprowadzenie turnieju mgr Paweł Derda. 

Więcej ...

Akcja "Bezpieczni w drodze do szkoły" / 2015-01-29

Akcja

                                  

W środę 28 stycznia 2015 roku Dyrektor ARIMR Stanisław Gmitruk spotkał się- w ramach programu pt.„Bezpieczna droga do szkoły” – z uczniami Zespołu Szkół w Mstowie.
W spotkaniu uczestniczyli też: główny specjalista w BZZL śląskiego OR sierżant sztabowy policji miejskiej Robert Tame , rzecznik prasowy policji miejskiej Joanna Lozar i radny Patryk Woźnica.

Więcej ...

Siatkarki jedną nogą w finale / 2015-01-27

Siatkarki jedną nogą w finale

Reprezentacja Gimnazjum w Mstowie zajęła piąte miejsce w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego w piłce siatkowej dziewcząt, która odbyła się 27.01.2015. Rywalizowało ze sobą 12 gimnazjów. Nasze zawodniczki najpierw pewnie przeszły eliminacje, ale później trafiły na dużo silniejsze rywalki. Mimo ogromnego zaangażowania i zaciętej walki uległy w walce o finał. Postawa naszych zawodniczek i ich potencjał zapowiadają duże emocje w kolejnych rozgrywkach siatkarskich. Skład drużyny: Wiktoria Więcław, Klaudia Nowak, Kornelia Zgrzebna, Zuzanna Kondrowska, Julia Magdziarz, Julia Jaksender, Magda Tyras, Martyna Halbiniak, Kinga Chwalba, Karolina Równiak. Opiekun: Elżbieta Knysak

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry