Logo
Slogan

Aktualności

Zuchowy bal karnawałowy / 2015-01-26

Zuchowy bal karnawałowy

34 Mstowska Gromada Zuchowa „Pomarańczowe wilczki”, pod opieką drużynowej druhny Urszuli Derdy i harcerzy z „Pioruna”, uczestniczyła w hufcowym maskowym balu karnawałowym dla zuchów.  Zabawa w tym roku odbyła się w szkole w Mirowie. Podczas balu, oprócz tańców odbywały się rozmaite zabawy i konkursy. Zuchy miały też słodki poczęstunek.  Nasi harcerze pełnili z powodzeniem funkcję „wodzirejów”. Następny bal już za rok być może w Mstowie. 

Więcej ...

Telewizja w naszej szkole / 2015-01-26

W czwartek 22.01.2015 gościła w naszej szkole telewizja NTL. Celem wizyty było nakręcenie krótkiego materiału na temat nowego kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół w Mstowie.
Zobacz materiał ►

Mstowskie kolędowanie / 2015-01-25

Mstowskie kolędowanie

W niedzielę 25 stycznia 2015 roku dzieci i młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli brały czynny udział w koncercie kolęd imienia ks. Stanisława Boreckiego, który każdego roku odbywa się w mstowskim sanktuarium.  Na wieczór kolęd zaproszono gości: Księdza Seniora Arcybiskupa i Metropolitę Częstochowskiego Stanisława Nowaka, Wizytatora Polskiej Prowincji CRL  ks. Mariana Szczecinę, Wójta Gminy Mstów pana Tomasza Gęsiarza.

Więcej ...

Wystawa "MAMO TATO NIE PAL" / 2015-01-21

Wystawa

Dnia 19 stycznia 2015r. w głównym holu szkoły odbyła się wystawa najciekawszych prac biorących udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat "MAMO, TATO, NIE PAL". Autorami prac byli uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z naszej gminy. Wystawa miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, w którym nie ma miejsca na takie używki jak papierosy. 

Więcej ...

Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski / 2015-01-20

Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski


W dniu 16 stycznia 2014 r. odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski.
Jest on jednocześnie I etapem XXVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego
dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowanego przez Rejonowy Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Więcej ...

Sparing siatkarzy i siatkarek / 2015-01-16

Sparing siatkarzy i siatkarek

Siatkarze i siatkarki z naszego Gimnazjum byli gospodarzami meczu towarzyskiego, który odbył się 16.01.2015 w hali Zespołu w Mstowie. Drużyną przeciwną była ekipa Zespołu Szkół z Rudnik. Po zaciętej walce Mstowianie i Mstowianki pokonali przeciwników.

Więcej ...

Boże Narodzenie po niemiecku / 2015-01-08

Boże Narodzenie po niemiecku

 W dniu 8 stycznia 2015r. w Zespole Szkół  w Mstowie odbył się II Międzyszkolny  Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego o Tematyce  Bożonarodzeniowej „Deutsche Gedichte”. Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego mgr Aleksandra Bekus i mgr Mariola Całus,  skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich w języku obcym zgłosiło się  aż 16 miłośników poezji niemieckojęzycznej. 

Więcej ...

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową / 2014-12-26

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową
„Do Betlejem nie jest tak daleko…” 2014r.


         Święta Bożego Narodzenia bogate są w zwyczaje i tradycje.
Jednym ze zwyczajów jest szopka – Pan Jezus w żłóbku, obok Józef i Maryja, pasterze, trzej Królowie, zwierzęta – to główni jej bohaterowie.
Czy to maleńkie, nieruchome szopki tworzone rękami dziecka, czy też ogromne, naturalnych rozmiarów figury – szopki bożonarodzeniowe od zawsze przykuwają nasze spojrzenia, budząc tym samym ciepłe i miłe reakcje.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry