Logo
Slogan

Aktualności

konkurs na zdrowie / 2014-11-25

W dniu 25.11.2014r w naszym gimnazjum odbyło się podsumowanie kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Głównym punktem uroczystości było rozdanie nagród  uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym  „Teraz twój czas”. Plakat do konkursu wykonało 26 uczniów, spośród nich wyłoniono 9 najlepszych prac, które zostały nagrodzone.

Więcej ...

V Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej / 2014-11-21

Drużyna piłki ręcznej chłopców wzięła udział w kolejnym turnieju towarzyskim. Tym razem gościliśmy w Przyrowie na V Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego, który odbył się 21 listopada. Dwa zwycięstwa i jedna porażka dały nam II miejsce w zawodach. Nasi zawodnicy rozegrali trzy mecze:

Więcej ...

PUCHAR TYMBARKU / 2014-11-14

Reprezentacja naszej szkoły U-12 – wzięła udział w turnieju eliminacyjnym o puchar Tymbarku, który odbył się 14 listopada 2014r. na orliku w Nieznanicach. W naszej grupie znalazły się: Widzów, Czarny Las i Rybna.

Więcej ...

II Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty / 2014-11-14

Listopad corocznie obfituje w wydarzenia sportowe związane z piłką ręczną. Jednym z nich  w tym roku był udział naszych drużyn dziewcząt i chłopców w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Powiatu Częstochowskiego, który odbył się 14.11.2014 w Lelowie. Był to kolejny cenny sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami powiatu częstochowskiego  w piłce ręcznej. Nasze dziewczęta zmierzyły się z drużynami Lelowa i Widzowa, a chłopcy   z gospodarzami i Gimnazjum nr. 9 w Częstochowie.

Więcej ...

Przyrzeczenie Harcerskie / 2014-11-12

Przyrzeczenie Harcerskie

10 listopada, w ramach obchodów Święta Niepodległości, odbył się harcerski biwak zakończony uroczystą zbiórką. Podczas niej, w obecności zaproszonych gości i rodziców, harcerki i  harcerze 25 Mstowskiej Drużyny Harcerskiej "Piorun" oraz Próbnej Drużyny Harcerskiej złóżyli Przyrzeczenie Harcerskie. 

Więcej ...

Dzień Niepodległości / 2014-11-11

Dzień Niepodległości

Jak co roku, w przygotowanie  uroczystych obchodów Dnia Niepodległości zaangażowali się harcerze i zuchy działających w szkole drużyn. Wspólnie przygotowaliśmy widowisko „Polskie korzenie”, które 7 listopada, obejrzała cała społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi. Wzięliśmy też udział w gminnych obchodach 11 listopada, prowadząc uroczysty apel na mstowskim rynku i uczestnicząc w patriotycznej manifestacji i mszy za Ojczyznę. 

Więcej ...

Drużynowe Mistrzostwa Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie w Tenisie Stołowym / 2014-11-08

W sobotę 9 listopada hala Zespołu Szkół w Mstowie stała się areną zmagań tenisistów stołowych w bardzo różnym wieku. Stało się tak za sprawą zorganizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Częstochowie Drużynowych Mistrzostw w Tenisie Stołowym. Reprezentacje kilku gmin z terenu powiatu częstochowskiego rywalizowały w pięciu kategoriach wiekowych kobiet i pięciu mężczyzn. W każdej kategorii gminy miały prawo wystawić po dwie osoby. Na zawodach tych nie mogło zabraknąć gospodarzy, czyli reprezentacji Gminy Mstów.

Więcej ...

Wyjazd na mecz Legia Warszawa - Metalist Charków / 2014-11-06

Wyjazdy w celu bezpośredniego podziwiania widowisk sportowych stały się już tradycją w naszej szkole. W ubiegłym roku szkolnym nasza młodzież była w Warszawie na meczu Legii, w Kielcach na meczu piłki ręcznej Vive Targi – Wisła Płock i w Częstochowie na meczu Reprezentacji Polski Kobiet w piłce ręcznej z Czarnogórą. Tej jesieni przyszła znowu kolej na Legię Warszawa, która rozgrywała swój mecz w Lidze Europejskiej z Metalistem Charków. Byliśmy tam 6 listopada i siedząc na trybunach Pepsi Arena mogliśmy uczestniczyć w tym widowisku. Wszystko się udało:  Legia wygrała, pogoda jak na listopad wspaniała, zobaczyliśmy znakomity, kulturalny doping na pięknym, bezpiecznym stadionie.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry