Logo
Slogan

Aktualności

Parafialny konkurs plastyczny – „ Różańcowa Pani Nieba Ziemi” / 2018-11-01

Parafialny konkurs plastyczny – „ Różańcowa Pani Nieba Ziemi”

Październik to miesiąc, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej.

Św. Jan Paweł II wyznał kiedyś: „Różaniec to moja najpiękniejsza modlitwa! Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam was do jej odmawiania”.

Na lekcjach religii najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali modlitwę różańcową oraz budowę różańca. Natomiast starsi uczniowie mieli okazję powtórzyć poznane tajemnice różańcowe – wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, Maryi.

Więcej ...

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA NA WAWEL / 2018-10-31

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA NA WAWEL

       Dnia 29 października 2018 uczniowie naszej szkoły z klas : IV C i IV D pod opieką nauczycieli W. Derdy, B. Wosik, M.Marszałek i  M.Błachowicz zwiedzili królewski Wawel. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w multimedialnym Muzeum pod Rynkiem Głównym w Krakowie. Atrakcją tego wyjazdu były bicie monet, smocza jama, krakowskie gołębie i koncert ulicznej skrzypaczki. Były to wspaniałe chwile poznania naszej historii oraz integracji klasowej w przepięknym słońcu złotej jesieni.

Więcej ...

Wszystkich Świętych Chwila Zadumy / 2018-10-31

Wszystkich Świętych  Chwila Zadumy

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy IB i IIIA pod opieką Pani Beaty Sieradzkiej i Patrycji Ciastko wybrali się na cmentarz parafialny, aby odwiedzić Groby Nieznanego Żołnierza. Celem spaceru było uporządkowanie mogił, zapalenie zniczy i oddanie hołdu żołnierzom, którzy polegli w obronie Polski w 1939r. i zostali pochowani na naszym cmentarzu.

Więcej ...

Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię” / 2018-10-26

Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię”

Dnia 23.10.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie odbył się XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię”. Naszą szkołę godnie reprezentowały: uczennica z klasy I c Blanka Choryłek przygotowana przez mgr Barbarę Szklarzy zajmując II miejsce oraz Nadia Mazurek z klasy II b przygotowana przez mgr Marzenę Radecką zajmując I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej ...

ZAJĘCIA EDUKACYJNE pt. Specjalne potrzeby uczniów w ramach PROGRAMU POWER / 2018-10-25

ZAJĘCIA EDUKACYJNE  pt. Specjalne  potrzeby uczniów w ramach  PROGRAMU POWER

Dnia 23 października 2018 odbyły się zajęcia edukacyjne dla rodziców z kl. IV D oraz lekcje z udziałem uczniów klas IV D i VII B  w ramach programu Power Erasmus Drogą do Sukcesu. Celem spotkań było wykorzystanie innowacyjnych metod pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zajęciach zastosowano techniki motywowania uczniów zaprezentowane wcześniej na międzynarodowym szkoleniu pt. Special Education Needs, którego prowadzącymi były panie Marie Delaney i Sally Farley. Prowadzącymi zajęcia w szkole w Mstowie, w ramach tego zadania w projekcie Power były mgr Wioletta Derda i mgr Aneta Pałczynska.

Więcej ...

Wpis do KRONIKI DLA NIEPODLEGŁEJ / 2018-10-23

Wpis do KRONIKI DLA NIEPODLEGŁEJ

W ramach projektu NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE wpisaliśmy się do specjalnej Kroniki. Powstała ona z inicjatywy organizatorów projektu i Kuratorium Oświaty w Częstochowie. ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ składają uczniowie że wszystkich szkół z regionu. W Szkole Podstawowej w Mstowie wpisu dokonali uczniowie pod kierunkiem mgr Piotra Kosińskiego. Kolejnym zadaniem projektu jest udział uczniów w zajęciach o Odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz w obchodach 100 rocznicy tego wydarzenia. Koordynatorem projektu jest mgr W. Derda.

Więcej ...

STRAŻAK SAM / 2018-10-22

STRAŻAK SAM

19 października 2018 uczniowie klasy IB i IIA Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Mstowie byli na wycieczce w Szkole Pożarniczej w Częstochowie. Na miejscu uczniowie zapoznali się z obiektem, w którym uczą się i pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Więcej ...

"W krainie słodyczy" / 2018-10-22

19 października 2018r. klasy Oa i Ob pod opieką mgr Eweliny Dąbrowskiej i mgr Jolanty Bekus odwiedziły magiczne miejsce - Manufakturę Słodyczy Hokus Pokuss w Żarkach. Dzieci mogly obserwować poszczególne etapy produkcji cukierków, skosztować powstałych słodyczy, a także zrobic własnego lizaczka o smaku coca coli. Kolejnym punktem w programie wycieczki była wizyta w restauracji Przystań Leśniów, gdzie dla dzieci zorganizowano warsztaty robienia pizzy. Każdy z uczestników mógł poczuć się przez chwilę jak prawdziwy kucharz. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po ogrodach przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry