Logo
Slogan

Aktualności

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze / 2017-12-18

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Częstochowy 17 grudnia 2017 r. W wieczornej uroczystości w jasnogórskim klasztorze uczestniczyła  25 Mstowska Drużyna Starszoharcerska  "Piorun". Spotkanie rozpoczęło się w Sali o. Kordeckiego. Tam nasi harcerze wystąpili z programem kolędowym. Nasz śpiew towarzyszył życzeniom przekazywanym przez władze ZHP i był częścią uroczystego programu zatytułowanego tak jak tegoroczna akcja -  „W Tobie jest światło”. Uroczyste przekazanie Światła Pokoju miało miejsce podczas Mszy św, w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Oprawę muzyczną tej mszy także przygotowali nasi harcerze. Czuwaj

Więcej ...

Konkurs stroików świątecznych / 2017-12-18

Konkurs stroików świątecznych

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany w naszej szkole „Międzyszkolny konkurs na najładniejszy stroik świąteczny”. Celem konkursu było podtrzymywanie polskich tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zdolności artystycznych, uczenie dokładności i staranności oraz wpajanie zasad pozytywnej rywalizacji. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Na konkurs wpłynęło 69 prac, które dn.15.12.2017r. oceniła powołana przez organizatorów komisja konkursowa. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych.

Więcej ...

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, PILICA - / 2017-12-17

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego            ,, PILICA -

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie w piłce nożnej chłopców odniosła duży sukces, zajmując II miejsce w turnieju o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Pilica – Cup” rozegrany 8.12.2017r. w Koniecpolu. W turnieju wzięło udział pięć drużyn naszego powiatu i jedna z woj. łódzkiego, więc sukces jest tym cenniejszy. Wielkie brawa dla całej naszej drużyny. Wyniki naszych spotkań: Mstów – Koniecpol I 3:0, Mstów – Borzykowa 1:0, Mstów – Rudniki 4:1, Mstów – Podlesie 3:0, Mstów – Koniecpol II 0:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Tymoteusz Mazanek – 6, Jan Knysak -2, Jakub Paluszkiewicz – 2, Łukasz Lipiński – 1. Skład naszej drużyny: Jan Knysak, Jakub Paluszkiewicz, Łukasz Lipiński, Emil Baryś, Tymoteusz Mazanek, Jakub Cierpiałowski, Adrian Pardela, Kacper Boral, Emil Koza, Mateusz Sadowski.
Opiekun Piotr Całusiński.

Więcej ...

Mała Olimpiada – tenis stołowy / 2017-12-14

Mała Olimpiada – tenis stołowy

Drugim turniejem Małej Olimpiady 2017-18 były zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, które odbyły się 11 grudnia w hali sportowej w Mstowie. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu gminy Mstów. W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z Mokrzeszy, przed Jaskrowem i Małusami Wielkimi, a wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci Jaskrowa przed Mokrzeszą i Krasicami. Indywidualnie najlepiej spisała się Zofia Plucińska z Mokrzeszy, a wśród chłopców zwyciężył Jakub Dąbrowski z Jaskrowa. Przygotowanie zawodów: mgr Adriana Olech i mgr Paweł Derda.

Więcej ...

Wyniki I Szkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego Christmas at my home / 2017-12-13

Wyniki I Szkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego Christmas at my home

Przedmiotem konkursu było przygotowanie plakatu pt. Christmas at my home.

Plakat miał zawierać ilustracje przedstawiające sposób spędzania świąt Bożego Narodzenia przez uczestnika konkursu i krótkie opisy tych ilustracji w języku angielskim. Spośród 20 prac komisja nagrodziła następujących uczniów:

Więcej ...

Konkursy przedmiotowe / 2017-12-12

W dniach 3-23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie uczestniczyli w etapie szkolnym Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Do II etapu zakwalifikowali się:

1) Agata Bulska klasa IIIA - j. angielski  - opiekun mgr Tomasz Łukasiewicz

2) Natalia Stepień klasa IIIB - WOS - opiekun mgr Katarzyna Błachowicz

3) Bartosz Dawid klasa IIIC - fizyka - opiekun mgr Tomasz Derda

Życzymy powodzenia w II etapie konkursów przedmiotowych

Bolku, Lolku, Maju….przybywajcie! – Mikołajki 2017 / 2017-12-11

Bolku, Lolku, Maju….przybywajcie! – Mikołajki 2017

 

Jak co roku 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Św. Mikołaj. Każda klasa z osobna i z Samorządem Uczniowskim świętowała jego pojawienie się, a wszyscy uczniowie otrzymali tradycyjny już prezent od rodziców i nauczycieli w postaci barwnego przedstawienia „Bajkowe dzieciństwo”.

Więcej ...

IX POWIATOWY KONKURS LOGOPEDYCZNY / 2017-12-11

IX  POWIATOWY KONKURS LOGOPEDYCZNY

IX POWIATOWY KONKURS LOGOPEDYCZNY

„ Chcę mówić poprawnie”

27 listopada 2017r. po raz pierwszy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie skierowanym do dzieci , które uczęszczają bądź uczęszczały na terapię logopedyczną.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry