Logo
Slogan

Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH I TRZECICH GIMNAZJUM / 2019-06-19

Czerwiec, upalna pogoda i koniec roku szkolnego to upragniony, długo oczekiwany moment przez wszystkich uczniów.

Dla absolwentów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych to chwila szczególna. Opuszczają oni na zawsze mury naszej szkoły. Mają za sobą ostatni w tej szkole egzamin, ostatnią wspólną wycieczkę, pożegnalny bal… Wreszcie 19 czerwca - ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019. Czas podsumowania całorocznej pracy, uroczyste rozdanie świadectw i nagród, ostatnie wspólne chwile i pożegnania, radość i łzy wzruszenia jednocześnie.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 i odejściem ostatnich klas, Gimnazjum im. Andrzeja Kubickiego w Mstowie przechodzi do historii. Warto przypomnieć, że gimnazja zostały utworzone na mocy reformy oświaty w 1999r. a więc równe dwadzieścia lat temu. Obecnie wraz z wejściem w życie kolejnych zmian w prawie oświatowym, wracamy do poprzedniego systemu czyli ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowanie pracy i osiągnięć naszych absolwentów w mijającym roku szkolnym. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, za cenzurkę z samymi piątkami i szóstkami nasi absolwenci zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.

Nagrody i wyróżnienia wręczyła Pani Dyrektor Beata Miry, Pani Wicedyrektor Monika Jackowska, Pan Wicedyrektor Piotr Ujma i wychowawcy poszczególnych klas. Gratulacje złożył również zaproszeni goście Pan Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz i Pani Wice Wójt Pani Małgorzata Grabowska.

Więcej ...

Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 / 2019-06-19

Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas 0 –VII odbyła się w szkole dniu 19 czerwca 2019r. Obecni na niej goście to: Wójt Gminy Mstów p. Tomasz Gęsiarz , Radni Gminy Mstów oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Prowadzącymi byli uczniowie kl. VIIa : Alicja Pałczyńska i Karol Adamusiński. Występy artystyczne, które towarzyszyły tej uroczystości przygotowały nauczycielki muzyki p. Monika Błachowicz i p. Beata Górecka- Grabara oraz p. Teresa Nowakowska – trenerka grupy cheerleaderek. Oprawa plastyczna była dziełem p. Piotra Kosińskiego. Organizacją uroczystości zajmowali się wychowawcy kl. VI p. Gabriela Wysocka- Rozenberg, p. Paweł Orlikowski oraz p. Olga Wiewióra. Autorką scenariusz była p. Mariola Całus. Główną częścią uroczystości było oficjalne uhonorowanie uczniów , którzy wyróżnili się w tym roku szkolnym wysokimi ocenami w nauce, zdobywali wyróżnienia w licznych konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych i wręczenie im świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i dyplomów. W formie podziękowań i dyplomów uhonorowani zostali również rodzice, którzy szczególnie angażowali się w tym roku szkolnym w życie klasy i szkoły.

Więcej ...

Poloneza czas zacząć… / 2019-06-15

13 czerwca 2019 r. odbył się komers uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. Punktualnie o godz. 17.00 pojawili się uczniowie oraz ich rodzice, którzy pragnęli zobaczyć swoje pociechy w tej jakże ważnej chwili. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyr. Beaty Miry, po którym rozbrzmiały dźwięki poloneza i uczniowie ruszyli do tańca. Najpierw zaprezentowali się ósmoklasiści, po nich na parkiecie pojawili się gimnazjaliści. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a w oczach rodziców i wychowawców pojawiły się łzy wzruszenia i dumy. Nad całością występu czuwała pani Teresa Nowakowska. Po części oficjalnej wszyscy udali się przed szkołę, gdzie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, po których nastąpił czas szaleństwa i zabawy. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że był to wyjątkowy wieczór, który na zawsze pozostanie w ich pamięci.

BOSKI MASTERCHEF JUNIOR. NIEBIAŃSKA KUCHNIA W ZIEMSKIM WYDANIU / 2019-06-14

BOSKI MASTERCHEF JUNIOR. NIEBIAŃSKA KUCHNIA W ZIEMSKIM WYDANIU

 

Na przestrzeni wieków Biblia były inspiracją dla wielu ludzi w dziedzinie literatury, sztuki, przewodnikiem na drogach życia. Jednak po raz pierwszy w historii naszej szkoły, ta Święta Księga stała się okazją do wejścia w kulinarny świat zapachów i smaków boskiej kuchni.

Uczniowie klasy 5B wraz ze swoim katechetą ks. Piotrem Szydełko CRL oraz wychowawcą klasy Adą Olech, przenieśli się w odległe czasy monarchii Króla Dawida, aby w Jerozolimie odbyć najbardziej prestiżowe rozgrywki kulinarne: I EDYCJI BOSKIEGO MASTERCHEF JUNIOR.

Więcej ...

WIELKI SUKCES MŁODEGO HISTORYKA / 2019-06-13

WIELKI SUKCES MŁODEGO HISTORYKA

W dniu 18 marca 2019r. 15 uczniów naszej szkoły brało udział w VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” PLUS „Walki zbrojne Polaków na przestrzeni wieków – Wojny polsko-krzyżackie”. Olbrzymi sukces odniósł uczeń kl.V b Bartosz Messyasz, który zajął II miejsce w skali kraju.

Więcej ...

SUKCES MŁODEJ PASJONATKI HISTORII / 2019-06-13

SUKCES MŁODEJ PASJONATKI HISTORII

W dniu 29 maja 2019r. sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie wzieło udział w drugim etapie VII edycji konkursu historycznego "Romuald Traugutt i jego epoka". Był to konkurs o randze powiatowej poświęconą przywódcy Powstania Styczniowego, który co roku organizuje II Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie, noszące imię tego właśnie bohatera.

Więcej ...

Niwelujemy bariery – rozwijamy możliwości / 2019-06-12

Niwelujemy bariery – rozwijamy możliwości

Poznawanie bawarskich zabytków , obyczajów panujących w Hesji, jak również niezapomniane wrażenia w turyndzkiej kopalni soli, ponadto nawiązywanie nowych kontaktów, a przede wszystkim rozwijanie kompetencji językowych poprzez wspólną zabawę to tylko niektóre wśród wielu założonych celów szkolnej wymiany młodzieży wspieranej przez PNWN JUGENDWERK
W dniu 3 czerwca 2019 r. rozpoczęła się kolejna, tygodniowa przygoda u naszych zachodnich sąsiadów. W projekcie polsko-niemieckiej wymiany szkolnej uczestniczyło 24 uczniów z naszej szkoły. Pod okiem opiekunów; Aleksandry Bekus, Gabrieli Wysockiej Rozenberg i Małgorzaty Porębińskiej Niesmaczny nasza młodzież , wpólnie ze szkołą partnerską Rhönschule Gersfeld, realizowała program wpółpracy polsko-niemieckiej. Oprócz zwiedzania Würzburga , zabytkowego frankońskiego miasta oraz barokowego klimatu Fuldy organizator zaplanował również zwiedzanie kopalni soli w Merkers, wędrówke pieszą na Wasserkuppe wraz z przejażdzką na torze saneczkowym. Ponadto wspólne grillowanie, gra w minigolfa, dyskoteka, poznanie obyczajów naszych sąsiadów oraz wspólne spędzanie czasu z niemiecką rodziną ułatwiły uczestnikom obalić barierę językową i mentalną. I tak oto tydzień spędzony w gronie niemieckiej społeczności zaowocował w nawiązaniu głębszej więzi między młodzieżą obu państw.

Koordynator projektu: mgr Aleksandra Bekus

Więcej ...

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY / 2019-06-11

      

  Ze względu na prognozowane upały, lekcje w Szkole Podstawowej w Mstowie w dniach 12, 13, 14 czerwca 2019 roku ( środa, czwartek i piątek ) odbywać się będą do godziny 11.00.

Dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo –wychowawcze.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry