Logo
Slogan

Aktualności

Święto Edukacji Narodowej / 2014-10-15

Święto Edukacji Narodowej

A kiedy minie czas i miną lata,
I nie wiem, ile lat upłynie nawet (…)
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli…

Data 14 października jest tym dniem, kiedy uczniowie dziękują swoim nauczycielom za dar wiedzy i otwieranie bram do świata. Bowiem praca nauczyciela nie jest niczym innym jak właśnie oswajaniem tego, co dla młodego człowieka wciąż nieznane, pełne przeszkód, trudne. Choć szkolna codzienność wydaje się jednostajna, podzielona na lekcje i przerwy - po latach każdy wraca do niej we wspomnieniach, jak do czasu radości i beztroski. W taki klimat, pełen wspomnień i refleksji nad szkolnymi czasami, wprowadziła zaproszonych Gości oraz Grono Pedagogiczne uroczysta akademia w Zespole Szkół w Mstowie. 

Więcej ...

Noc filmowa z Harrym Potterem / 2014-10-06

Noc filmowa z Harrym Potterem

3 października 2014roku, wychowawca klasy Va – Paweł Orlikowski zorganizował dla swoich podopiecznych nietypowe obchody  Dnia Chłopaka. To były niezwykłe zajęcia. Pora również była niecodzienna. Uczniowie przybyli do szkoły późnym wieczorem. Były gry, zabawy, pizza i oczywiście projekcja filmów.

Więcej ...

Harcerski rajd po jurze / 2014-10-06

Harcerski rajd po jurze

Prawie 30 harcerzy z 25 Mstowskiej Drużyny Harcerskiej  „Piorun” oraz Próbnej Drużyny Harcerskiej „Niebiescy” wzięło udział w dwudniowym rajdzie jurajskim. Nasi uczniowie w mundurach wędrowali turystycznym szlakiem z Olsztyna do Siedlca Janowskiego, poznając uroki i tajemnice naszej ziemi: ruiny zamku  w Olsztynie, ostańce skalne, jaskinie, Sokole Góry i Pustynię Siedlecką. 

Więcej ...

Pieszy rajd uczniów klas pierwszych / 2014-10-01

Pieszy rajd uczniów klas pierwszych

30 września 2014 roku odbył się pieszy rajd uczniów klas pierwszych z swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kołodziejską, p. Marleną Skibińską,  p. Tatianą Całus i p. Tomaszem Łukasiewiczem. Uczniowie pokonali kilka kilometrów do mety, która znajdowała się na terenie rezerwatu ,,Zielona Góra'' . Głównymi atrakcjami rezerwatu są: ostaniec skalny ,, Diabelskie Kowadło'' i jaskinia W Zielonej Górze. 

Więcej ...

Lepsza szkoła - projekt edukacyjny / 2014-09-26

Lepsza szkoła - projekt edukacyjny

Niemal wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Mstowie uczestniczą już od kilku lat w programie „Lepsza Szkoła”.
Program pomaga  w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych. Dzięki programowi sprawdzamy wiedzę uczniów za pomocą specjalistycznych testów oraz mamy możliwość porównania  ich osiągnięć z wynikami klas z całej Polski.W programie uczestniczą   wszyscy nauczyciele matematyki. Trzy razy w roku sprawdzamy wiedze naszych uczniów w ramach Sesji z Plusem. Ponadto uczniowie piszą Sprawdzian  i Egzamin Próbny.

Wyniki Małej Olimpiady 2013-2014 / 2014-09-05

I edycja Małej Olimpiady odbyła się w poprzednim roku szkolnym. Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy rywalizowały w 6 dyscyplinach sportu najczęściej z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Terminarz imprez rozłożony był na cały rok szkolny. Udział szkół w tych zawodach pokazał, że była to inicjatywa bardzo potrzebna i trafiona.

pdf Wyniki_Małej_Olimpiady_2013-2014.pdf

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry