Logo
Slogan

Aktualności

GIMNAZJALNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO / 2015-02-28

GIMNAZJALNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Dnia 27.02.2015 odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap XXVII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów. Do następnego etapu awansowali następujący uczniowie:

  1. Całusińska Maria  II B
  2. Gajda Anita  II B
  3. Grabara Oskar  III C
  4. Jaksender Paulina  III B
  5. Łapaj Natalia  I B
  6. Nowak Klaudia   I B
  7. Walaszczyk Weronika  I D

 

Opiekunowie: Mariola Kulińska, Magdalena Marszałek i Justyna Ujma.

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Tenisie Stołowym / 2015-02-27

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Tenisie Stołowym

Dnia 27.02.2015 roku w Zespole Szkół w Mstowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Gościliśmy młodzież przybyłą z Poczesnej, Dąbrowy Zielonej, Lelowa, Konar, Starego Cykarzewa, Widzowa, Witkowic, Rudnik. Reprezentantami naszej szkoły byli: dziewczęta: Martyna Halbiniak, Wiktoria Bednarek, Katarzyna Olesiak i chłopcy: Kacper Gurtman, Damian Knysak, Kamil Włodarski. 

Więcej ...

Sukces w Dniu Myśli Braterskiej / 2015-02-24

Sukces w Dniu Myśli Braterskiej

Harcerze z naszej szkoły w niedzielę 22 lutego wzięli udział w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej – święta upamiętniającego  urodziny twórcy światowego ruchu skautowego generała Roberta Baden-Powella. Harcerze z 25 MDSH „Piorun”  oraz 23 MDH „Amonit” uczestniczyli w biegu patrolowym w Częstochowie,  zatytułowanym „Kropla historii”, odnajdując punkty na terenie miasta i realizując poszczególne zadania. Z pośród wielu startujących ekip,  bezkonkurencyjni okazali się nasi harcerze starsi, którzy wygrali bieg patrolowy uzyskując największą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymali nagrody i gratulacje z rąk przedstawicieli komendy Chorągwi Śląskiem i komendantki hufca Częstochowa hm. Marii Kotkiewicz.

Więcej ...

IV Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym Chłopców / 2015-02-24

24 lutego odbył się turniej finałowy IV Mistrzostw Gimnazjum w Tenisie Stołowym Chłopców. Było to zakończenie trwających od grudnia zmagań w których wzięli udział prawie wszyscy uczniowie Gimnazjum w Mstowie. Najpierw rozgrywano turnieje klasowe, z których po 3 najlepszych zawodników z każdej klasy awansowało do kolejnej rundy. Drugim etapem były turnieje reprezentantów klas I, klas II i klas III, z których po czterech awansowało do finału. W finale o tytuł Mistrza Gimnazjum walczyło 12 graczy. Po wspaniałej walce zwyciężył pierwszoklasista Kacper Gurtman. 3 najlepszych tenisistów reprezentować będzie Gimnazjum w mistrzostwach powiatu częstochowskiego. Przygotowanie i przeprowadzenie zawodów - mgr Paweł Derda. 

Więcej ...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych – Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców / 2015-02-20

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych – Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców

W dniu 20.02.2015r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców powiatu częstochowskiego. W kategorii dziewcząt zgłosiło się osiem drużyn, w kategorii chłopców jedenaście drużyn. Każda drużyna liczyła trzech reprezentantów, zawody rozegrane zostały systemem rosyjskim – wygrany awansował , zawodnik który przegrał dwa mecze kończył dalsze rozgrywki. Najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły został Jakub Wiśniewski z kl. Va, który zajął wysokie czwarte miejsce, Piotr Chaładaj z kl. Va  i Emilia Gorzkowska z kl. IVa zakończyli rywalizację na miejscu dziewiątym.Drużynowo chłopcy zajęli piąte miejsce a dziewczęta siódme miejsce.

Więcej ...

Konkurs Historyczny "Klio 2014" / 2015-02-16

Konkurs Historyczny

W dniu 27.11.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,, Klio 2014” – Polskie Symbole Narodowe

Więcej ...

Mamy dofinansowanie projektu Erasmus+ !!! / 2015-01-31

Mamy dofinansowanie projektu Erasmus+ !!!

Projekt Zespołu Szkół w Mstowie ,,Nasza droga do Europy’’ został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – program Erasmus + „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”. Kwota dofinansowania wynosi 143 961,72 PLN. W ramach projektu 12 nauczycieli Zespołu Szkół w Mstowie wyjedzie na 2-tygodniowe kursy językowe i metodyczne do Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Dzień Babci i Dziadka / 2015-01-30

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Mstowie

                W dniu 29.01.2015r. odbyła się w Zespole Szkół w Mstowie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie artystycznym przygotowanym przez  wychowawców klas 0-III zaprezentowali się  najmłodsi uczniowie, deklamując wiersze i piosenki.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry