Logo
Slogan

Aktualności

OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO / 2014-10-20

OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO

Przy Zespole Szkół w Mstowie otwarty został kompleks sportowy. Jest to pierwsza w gminie Mstów profesjonalna infrastruktura  do prowadzenia zajęć z lekkiej atletyki. Na kompleks składają się: bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do soku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz boisko do piłki nożnej.  Boisko do piłki nożnej o wymiarach 40 na 20 metrów ma nawierzchnię z trawy syntetycznej. Wokół boiska wybudowano  3 - torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, a  skocznia  do skoku w dal i trójskoku ma rozbieg także z nawierzchnią poliuretanową.   Budowę boiska sportowego przy Zespole Szkół w Mstowie zrealizowano w ramach projektu „Blisko boisko”. Inwestycja kosztowała 714 tys zł, wkład własny gminy to 323 tys zł, a dofinansowanie pozyskane z Partnerstwa Północnej Jury 394 tys zł.

Więcej ...

Dzień Papieski / 2014-10-15

 

         Dzień Papieski, przypadający na 12 października 2014r. był pod hasłem : „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”.
Nasze serca wypełnia radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i Jego kanonizację.
         W związku z tym, uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny.

Więcej ...

Święto Edukacji Narodowej / 2014-10-15

Święto Edukacji Narodowej

A kiedy minie czas i miną lata,
I nie wiem, ile lat upłynie nawet (…)
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli…

Data 14 października jest tym dniem, kiedy uczniowie dziękują swoim nauczycielom za dar wiedzy i otwieranie bram do świata. Bowiem praca nauczyciela nie jest niczym innym jak właśnie oswajaniem tego, co dla młodego człowieka wciąż nieznane, pełne przeszkód, trudne. Choć szkolna codzienność wydaje się jednostajna, podzielona na lekcje i przerwy - po latach każdy wraca do niej we wspomnieniach, jak do czasu radości i beztroski. W taki klimat, pełen wspomnień i refleksji nad szkolnymi czasami, wprowadziła zaproszonych Gości oraz Grono Pedagogiczne uroczysta akademia w Zespole Szkół w Mstowie. 

Więcej ...

Noc filmowa z Harrym Potterem / 2014-10-06

Noc filmowa z Harrym Potterem

3 października 2014roku, wychowawca klasy Va – Paweł Orlikowski zorganizował dla swoich podopiecznych nietypowe obchody  Dnia Chłopaka. To były niezwykłe zajęcia. Pora również była niecodzienna. Uczniowie przybyli do szkoły późnym wieczorem. Były gry, zabawy, pizza i oczywiście projekcja filmów.

Więcej ...

Harcerski rajd po jurze / 2014-10-06

Harcerski rajd po jurze

Prawie 30 harcerzy z 25 Mstowskiej Drużyny Harcerskiej  „Piorun” oraz Próbnej Drużyny Harcerskiej „Niebiescy” wzięło udział w dwudniowym rajdzie jurajskim. Nasi uczniowie w mundurach wędrowali turystycznym szlakiem z Olsztyna do Siedlca Janowskiego, poznając uroki i tajemnice naszej ziemi: ruiny zamku  w Olsztynie, ostańce skalne, jaskinie, Sokole Góry i Pustynię Siedlecką. 

Więcej ...

Pieszy rajd uczniów klas pierwszych / 2014-10-01

Pieszy rajd uczniów klas pierwszych

30 września 2014 roku odbył się pieszy rajd uczniów klas pierwszych z swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kołodziejską, p. Marleną Skibińską,  p. Tatianą Całus i p. Tomaszem Łukasiewiczem. Uczniowie pokonali kilka kilometrów do mety, która znajdowała się na terenie rezerwatu ,,Zielona Góra'' . Głównymi atrakcjami rezerwatu są: ostaniec skalny ,, Diabelskie Kowadło'' i jaskinia W Zielonej Górze. 

Więcej ...

Lepsza szkoła - projekt edukacyjny / 2014-09-26

Lepsza szkoła - projekt edukacyjny

Niemal wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Mstowie uczestniczą już od kilku lat w programie „Lepsza Szkoła”.
Program pomaga  w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych. Dzięki programowi sprawdzamy wiedzę uczniów za pomocą specjalistycznych testów oraz mamy możliwość porównania  ich osiągnięć z wynikami klas z całej Polski.W programie uczestniczą   wszyscy nauczyciele matematyki. Trzy razy w roku sprawdzamy wiedze naszych uczniów w ramach Sesji z Plusem. Ponadto uczniowie piszą Sprawdzian  i Egzamin Próbny.

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry