Logo
Slogan

Wydarzenia sportowe

Medalowy Czwartek Lekkoatletyczny naszych reprezentantów. / 2018-06-11

7 czerwca reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Czwartku Lekkoatletycznym zorganizowanym na stadionie CKS Budowlanych Częstochowa. Tym razem w zawodach brali udział najmłodsi uczniowie z rocznika 2008 i młodsi. Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie: Tymoteusz Mazanek zajął I miejsce w biegu na 60 metrów, Adrian Boryś zwyciężył w biegu na 400 metrów, a Filip Sikora najdalej rzucał piłeczką palantową. W biegu na 60 metrów dziewcząt trzecie miejsce zajęła Emilia Kaim, a na tym samym stopniu podium uplasował się Wiktor Baran w rzucie piłeczką palantową. Opiekunem uczniów był mgr Paweł Derda.

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY / 2018-06-02

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY

W dniu 29.05.2018r. w Widzowie odbyły się XI Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców ,,Memoriał Bogdana Tylikowskiego ”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze zajęli II miejsce. Watro odnotować, że tytuł i statuetkę najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Mateusz Zgrzebny.

Więcej ...

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec / 2018-05-30

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec

Poniedziałkowym przedpołudniem ( dn. 21 maja 2018r.) trzynastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze szkoły partnerskiej Rhönschule Gersfeld zawitała do naszej szkoły, aby wspólnie móc zrealizować program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży JUGENDWERK.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie – Pani mgr Beata Miry powitała serdecznie przybyłych gości uroczystym śniadaniem. Oprócz wspólnych warsztatów polsko-niemieckich oraz posiłków rewizyta uczniów z Niemiec była wypełniona bogatym programem. Przewodnią myślą projektu była wizyta w miejscach pamięci: w muzeum byłego obozu koncentracyjnego Oświęcim- Brzezinka. Koordynator projektu zaplanował również miedzy innymi wycieczkę do Wrocławia zwiedzanie Mstowa i okolic oraz Częstochowy. W programie nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę podczas wspólnego grillowania na stadionie sportowym Warta Mstów oraz podczas dyskoteki z poczęstunkiem w szkole.

Wszystkie punkty programu wpłynęły na świetną integrację uczestników wymiany szkolnej, a wspólnie spędzony tydzień minął przyjemnie , lecz bardzo szybko. I trudno było się rozstać , gdy w niedzielę (27 maja) nadszedł dzień pożegnania naszych gości, a w oczach dzieci można było zauważyć łzy smutku z powodu rozstania.

Więcej ...

Konkurs historyczny „Romuald Traugutt i jego epoka” / 2018-05-30

Konkurs historyczny „Romuald Traugutt i jego epoka”

W dniu 28 maja 2018r. uczennice: Julia Gajosek i Natalia Gradzik z klasy IIID opiekun mgr Małgorzta Knysak oraz Natalia Stępień z klasy IIIB opiekun mgr Wioletta Derda brały udział w VI powiatowym konkursie historycznym „Romuald Traugutt i jego epoka” organizowanym przez II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczennice przygotowały prezentacje multimedialne, a później przystąpiły do testu konkursowego. Konkurs poprzedzony był wizytą w Muzeum Częstochowskim oraz wykładem o powstaniu styczniowym.

Więcej ...

Turniej Piłki Nożnej / 2018-05-20

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry