Logo
Slogan

Wydarzenia sportowe

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH / 2018-10-06

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH

Dnia 01.10.2018r. w Konopiskach odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w Szachach. Każdy z zawodników rozegrał siedem partii systemem szwajcarskim wg zasad zalecanych przez Polski Związek Szachowy. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I - VI Szkoły Podstawowej nasi szachiści uzyskali I miejsce i zdobyli tytuł mistrza Powiatu Częstochowskiego.

Więcej ...

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19 / 2018-09-26

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19

Tradycyjnie biegami przełajowymi sportowcy z naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Były to zawody indywidualne i drużynowe, które odbyły się 20.09.2018 w Konopiskach. Największymi sukcesami były indywidualne zwycięstwa dziewcząt: Patrycja Zwolska wygrała kategorię dziewcząt młodszych, a Marta Kowalczyk była najszybsza wśród dziewcząt starszych. Wśród chłopców Jakub Paluszkiewicz był piąty w kategorii młodszej, a Jakub Klyta szósty w kategorii starszej.

Więcej ...

Medalowy Czwartek Lekkoatletyczny naszych reprezentantów. / 2018-06-11

7 czerwca reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Czwartku Lekkoatletycznym zorganizowanym na stadionie CKS Budowlanych Częstochowa. Tym razem w zawodach brali udział najmłodsi uczniowie z rocznika 2008 i młodsi. Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie: Tymoteusz Mazanek zajął I miejsce w biegu na 60 metrów, Adrian Boryś zwyciężył w biegu na 400 metrów, a Filip Sikora najdalej rzucał piłeczką palantową. W biegu na 60 metrów dziewcząt trzecie miejsce zajęła Emilia Kaim, a na tym samym stopniu podium uplasował się Wiktor Baran w rzucie piłeczką palantową. Opiekunem uczniów był mgr Paweł Derda.

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY / 2018-06-02

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY

W dniu 29.05.2018r. w Widzowie odbyły się XI Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców ,,Memoriał Bogdana Tylikowskiego ”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze zajęli II miejsce. Watro odnotować, że tytuł i statuetkę najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Mateusz Zgrzebny.

Więcej ...

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec / 2018-05-30

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Niemiec

Poniedziałkowym przedpołudniem ( dn. 21 maja 2018r.) trzynastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze szkoły partnerskiej Rhönschule Gersfeld zawitała do naszej szkoły, aby wspólnie móc zrealizować program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży JUGENDWERK.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie – Pani mgr Beata Miry powitała serdecznie przybyłych gości uroczystym śniadaniem. Oprócz wspólnych warsztatów polsko-niemieckich oraz posiłków rewizyta uczniów z Niemiec była wypełniona bogatym programem. Przewodnią myślą projektu była wizyta w miejscach pamięci: w muzeum byłego obozu koncentracyjnego Oświęcim- Brzezinka. Koordynator projektu zaplanował również miedzy innymi wycieczkę do Wrocławia zwiedzanie Mstowa i okolic oraz Częstochowy. W programie nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę podczas wspólnego grillowania na stadionie sportowym Warta Mstów oraz podczas dyskoteki z poczęstunkiem w szkole.

Wszystkie punkty programu wpłynęły na świetną integrację uczestników wymiany szkolnej, a wspólnie spędzony tydzień minął przyjemnie , lecz bardzo szybko. I trudno było się rozstać , gdy w niedzielę (27 maja) nadszedł dzień pożegnania naszych gości, a w oczach dzieci można było zauważyć łzy smutku z powodu rozstania.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry