Slogan

Wydarzenia sportowe

Kibicowaliśmy reprezentacji na „Śląskim” / 2017-10-11

Kibicowaliśmy reprezentacji na „Śląskim”

7 października grupa młodzieży z naszej szkoły miała okazję kibicować reprezentacji Polski U-19 (złożonej z zawodników do 19 roku życia) walczącej w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Nasza drużyna rozgrywała mecz z Białorusią na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie i zapewne również dzięki naszemu dopingowi odniosła wspaniałe zwycięstwo 3:0. Po meczu piłkarze podeszli do naszych sektorów, dawali autografy i „przybijali piątki” z kibicami co było bardzo miłym gestem i podziękowaniem za wspaniały doping. Dziękujemy panu Wojciechowi Kubikowi za umożliwienie bezpłatnego wyjazdu na mecz grupie około 40 osób z naszej szkoły. Podziękowania również dla nauczycieli: pani Magdaleny Zgardzińskiej, pani Aleksandry Bekus i pana Pawła Derdy, którzy poświęcili sobotni wieczór na opiekę nad młodzieżą w czasie wyjazdu. Zdjęcia: Zbigniew Derda

Więcej ...

Udana jesień biegaczy / 2017-10-03

Udana jesień biegaczy

Rok szkolny 2017/18 rozpoczął się udanie dla sportowców z naszej szkoły. Drużyna chłopców zajęła II miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego, które odbyły się 19.09.2017 w Konopiskach. W tych samych zawodach drużyna dziewcząt uplasowała się na V miejscu. Chłopcy zdobyli również II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego, które miały miejsce 27.10.2017 również w Konopiskach. Reprezentacja dziewcząt zajęła VII miejsce. W Biegach Sztafetowych w kategorii młodzsej (rocznik 2005 i młodsi) reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła III miejsce.

Więcej ...

Mistrzostwa w biegach przełajowych. / 2017-09-23

Mistrzostwa w biegach przełajowych.

W dniu 19.09.2017r odbyły się w Konopiskach Mistrzostwa PZ LZS w Częstochowie w biegach przełajowych. W zawodach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w składzie: dziewczynki – Patrycja Zwolska V b, Oliwia Izdebska VI b, Maja Olech V a, Wiktoria Skibińska VI a, Marta Derda V b, chłopcy – Michał Całus VII b, Szymon Kowalczyk VII c, Tymoteusz Mazanek IV b, Jakub Paluszkiewicz V a, Bartłomiej Paluszkiewicz VI a, Emil Baryś V a. Drużynowo chłopcy zajęli I miejsce, dziewczynki V miejsce, indywidualnie wśród chłopców Szymon Kowalczyk był IV, Jakub Paluszkiewicz VI, natomiast wśród dziewcząt Patrycja Zwolska była II.

Więcej ...

Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Mstowie. / 2017-06-01

Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Dnia 01.06.2017r. odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Mstowie. W turnieju wzięło udział 27 uczniów. Każdy z zawodników rozegrał po sześć partii wg zasad zalecanych przez Międzynarodową Federację Szachową FIDE. Turniej był rozgrywany z wykorzystaniem zegarów szachowych, przy czym każdy z zawodników na rozegranie jednej partii dysponował czasem 10 min. W turnieju zwyciężył faworyt - Artur Resakowski, który w tym roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał tytuł wicemistrza naszego powiatu.

Organizatorem turnieju był opiekun sekcji szachowej mgr Jacek Syguła.

Więcej ...

ZWYCIĘSTWO MŁODYCH PIŁKARZY!!! / 2017-05-27

ZWYCIĘSTWO MŁODYCH PIŁKARZY!!!

W DNIU 27.05.2017R. W RZERZĘCZYCACH ROZEGRANY ZOSTAŁ MIĘDZYGMINNY TURNIEJ PIŁKI O PUCHAR WÓJTA GMINY KŁOMNICE W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. DRUŻYNY UCZESTNICZĄCE W TURNIEJU: RZERZĘCZYCE, DĄBROWA ZIELONA, KRUSZYNA, MSTÓW, RUDNIKI. GRANO SYSTEMEM KAŻDY Z KAŻDYM. NASZA REPREZENTACJA ODNIOSŁA DUŻY SUKCES ZAJMUJĄC I MIEJSCE PEWNIE WYGRYWAJĄC TURNIEJ.