Slogan

Wydarzenia sportowe

Mstowiak Cup 2017 / 2017-04-05

Mstowiak Cup 2017

Mstowiak Cup 2017 to już V edycja turnieju piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, który corocznie odbywa się w hali sportowej Zespołu Szkół w Mstowie. 31 marca stanęły do rywalizacji drużyny reprezentujące gospodarzy oraz zaproszone ekipy z Lelowa i Przyrowa. W kategorii dziewcząt najlepsze okazało się gimnazjum z Lelowa przed Przyrowem i Mstowem, a wśród chłopców zwyciężył również Lelów przed Mstowem i Przyrowem. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy. W klasyfikacji strzelców najlepsza wśród dziewcząt była Aneta Mysłaek z 8 bramkami, a wśród chłopców wspólnie koronę „Króla Strzelców” zdobyli Paweł Wójcik i Jakub Minkowski z 10 trafieniami każdy.

Więcej ...

Piłkarze wygrali turniej halowy / 2016-12-11

Piłkarska reprezentacja gimnazjum wygrała halowy turniej piłki nożnej o puchar LZS. Turniej z udziałem czterech drużyn – Mstowa, Kłomnic, Rędzin i Kruszyny -  został rozegrany 9.12.2016 w Mstowie, a uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum.

Więcej ...

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, PILICA - CUP” / 2016-12-10

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie w piłce nożnej chłopców odniosła bardzo duży sukces, wygrywając turniej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Pilica – Cup” rozegrany 8.12.2016r. w Koniecpolu. W turnieju wzięło udział sześć drużyn naszego powiatu, więc sukces jest tym cenniejszy. Wielkie brawa dla całej naszej drużyny. Ponadto nasz zawodnik Miłosz Kowalczyk został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Więcej ...

Czy dzieci były grzeczne??? Ho, ho, ho / 2016-12-09

Czy dzieci były grzeczne???   Ho, ho, ho

Z wielką radością wszystkie dzieci z klasy IA z panią Patrycją Ciastko i klasy II B z panią Beatą Sieradzką szykowały się do tego spotkania. Wspólnie przygotowaliśmy klasę , ubraliśmy choinkę w własnoręcznie zrobione ozdoby: były kolorowe aniołki, czerwone mikołajki, renifery, śnieżynki i długie kolorowe łańcuchy.  W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na czerwono. Czekając na gościa śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy opowiadania o świętym Mikołaju i przygotowaliśmy mikołajkowy okrzyk. Po długim wyczekiwaniu przyszedł do dzieci Święty Mikołaj i trzy śliczne śnieżynki, króre oprócz worków pełnych prezentów przyniosły ze sobą dużo radości, uśmiechu i wiele mikołajkowych zabaw.

Więcej ...

Cemex Cup 2016 / 2016-12-07

Cemex Cup 2016

2 grudnia 2016 w hali sportowej Zespołu Szkół w Mstowie odbyła się II edycja turnieju sportowego dla młodzieży gimnazjalnej Cemex Cup 2016. Podobnie jak w roku ubiegłym wzięły w nim udział reprezentacje trzech gmin powiatu częstochowskiego: Kłomnice, Rędziny i gospodarz Mstów. Impreza organizowana jest dzięki środkom finansowym pozyskanym przez ULKS Mstowiak z Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”. Turnieje rozegrano w siatkówce dziewcząt i chłopców oraz w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Mstów przed Kłomnicami i Rędzinami.