Logo
Slogan

Wydarzenia sportowe

VIII Mistrzostwa Regionalne W Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych / 2015-05-30

W dniu 27.05.2015r. w Widzowie odbyły się VIII Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców klas czwartych. W turnieju udział wzięły cztery drużyny: SP Widzów, SP. Ostrowy, SP. Mstów, Muks Radomsko. Grano systemem każdy z każdym. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze a chłopcy walczyli z wielkim poświęceniem. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła III miejsce, gdyż uzyskaliśmy gorszą różnicę bramek.

Więcej ...

Piłkarze Gimnazjum w Mstowie czołową drużyną śląska / 2015-05-19

Piłkarze Gimnazjum w Mstowie czołową drużyną śląska

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 15 maja 2015 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.

Więcej ...

Piłkarze wicemistrzem rejonu / 2015-05-19

Piłkarze wicemistrzem rejonu

Reprezentacja gimnazjum zajęła drugie miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. W zawodach rozegranych 18 maja w Częstochowie udział wzięli mistrzowie trzech powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i miasta Częstochowa. Nasi chłopcy przegrali z Gimnazjum 22 z Częstochowy 0-5 i wygrali z Gimnazjum w Truskolasach 5-2 (bramki: A.Jura – 4, F. Orlikowski). W ostatnim meczu Gimnazjum 22 z Częstochowy wygrało 12-1 z Truskolasami i uzyskało awans do finału wojewódzkiego.

Nasi chłopcy zakończyli bardzo udany sezon, w którym wywalczyli mistrzostwo powiatu i wicemistrzostwo rejonu. Gratulacje!

Gimnazjum Mstów: Dominik Mermer, Dominik Gołda, Fabian Orlikowski, Kuba Cichór, Michał Sowiński, Krzysztof Motłoch, Adrian Jura, Maksymilian Stanirowski, Klaudiusz Radecki.

Opiekun: Piotr Ujma

Gimnazjaliści Mistrzami Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce / 2015-05-07

Gimnazjaliści Mistrzami Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce

5 maja na stadionie CKS Budowlani Częstochowa odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja chłopców znakomicie spisała się w tych zawodach i pewnie wywalczyła I miejsce zdobywając 1108 punktów. Drugi Olsztyn wywalczył 1074 punkty, a na trzecim miejscu uplasowała się Blachownia – 902 punkty. Ponadto zdobyliśmy osiem medali w klasyfikacjach indywidualnych. Drużyna dziewcząt zajęła V miejsce w klasyfikacji drużynowej i wywalczyła dwa medale indywidualne.

Więcej ...

VII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej O Puchar Wójta Gminy Mstów / 2015-04-30

28 kwietnia 2015r. w Brzyszowie odbył się VII Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta. W turnieju wystąpiło 6 reprezentacji Szkół Podstawowych gminy Mstów. Grano systemem każdy z każdym. Reprezentacje wystąpiły w składach mieszanych. W każdej drużynie musiała być jedna dziewczynka na boisku. Po pięknej sportowej walce nasza reprezentacja pewnie wygrała wszystkie swoje mecze, zajęła I miejsce  i zdobyła puchar.