Cemex Cup 2018 / 2018-12-20

17 grudnia 2018w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie odbyła się IV edycja dorocznego turnieju Cemex Cup. Jest to impreza składająca się z zawodów sportowych dla młodzieży szkolnej z gmin Mstów, Rędziny i Kłomnice. Projekt organizowany jest przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Mstowiak, dzięki środkom finansowanym uzyskanym z Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”. W klasyfikacji łącznej zwyciężyła reprezentacja gminy Mstów przed gminą Rędziny i gminą Kłomnice. Zawody rozegrano w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, siatkówce dziewcząt i chłopców oraz tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W turnieju wzięły udział reprezentacje gmin: Rędziny ( uczniowie szkół z Rędzin i Rudniki), Kłomnice ( uczniowie z Konar, Zawady, Kłomnic i Witkowic) oraz szkoły w Mstowie. Impreza rozpoczęła się wspólnym odtańczeniem „Belgijki”, co wprowadziło miłą i przyjacielską atmosferę wśród wszystkich uczestników. Jako pierwsi rywalizowali na zmianę piłkarze i piłkarki ręczne. Po rozegraniu wszystkich spotkań zwycięzcami w kategorii chłopców okazali się zawodnicy z Mstowa przed Kłomnicami i Rędzinami. Wśród dziewcząt również najlepsze były „Mstowianki” przed Rędzinami i Kłomnicami. Następnie do rywalizacji stanęli siatkarze i siatkarki, równolegle z tenisistami stołowymi. Mistrzem celuloidowej piłeczki okazał się reprezentant Mstowa przed tenisistami z Rędzin i Kłomnic. W kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentantka Rędzin przed Mstowem i Kłomnicami. W rywalizacji siatkarek najlepsze okazały się dziewczęta z Mstowa przed Rędzinami i Kłomnicami. Najwięcej emocji i wyrównanej walki przyniosły mecze siatkówki chłopców, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było liczenie małych punktów. Ostatecznie zwyciężyły Rędziny przed Mstowem i Kłomnicami. Projekt przygotowali i zrealizowali nauczyciele szkoły w Mstowie: Magdalena Zgardzińska, Paweł Derda i Piotr Ujma.