Logo
Slogan

Gimnazjaliści mistrzami powiatu częstochowskiego w lekkiej atletyce / 2016-05-09

Po raz drugi z rzędu chłopcy z gimnazjum w Mstowie zwyciężyli w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego w  Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się 5 maja na stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie, gdzie nasi reprezentanci zdobywając 1149 punktów pokonali Olsztyn (1095 pkt), Blachownię (995 pkt) i pozostałe drużyny z powiatu. W tych samych zawodach w kategorii  dziewcząt nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce. Poza sukcesem drużynowym nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacjach indywidualnych: Bruno Waszkiewicz – 100 m, Karol Sowa – 300 m, Michał Bajor – skok wzwyż, Miłosz Michalak – rzut dyskiem. Najlepsze wyniki indywidualne dziewcząt to II miejsce Julii Magdziarz i III pozycja Zuzanny Kondrowskiej w skoku wzwyż.

Dzięki zwycięstwu chłopcy zapewnili sobie udział w zawodach rejonowych, w których spotkają się najlepsze szkoły z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego. Wyniki naszych reprezentantów:

-100 m – Bruno Waszkiewicz – I miejsce, Mateusz Nowak – XI miejsce, Dawid Bekus  - 13 miejsce

- 300 m – Karol Sowa- I miejsce, Kacper Wojna – II miejsce, Brian Tyras – III miejsce,

- 1000 m – Dawid Kwasek – IV miejsce,

- skok wzwyż – Michał Bajor – I miejsce,

- pchnięcie kulą – Kacper Choryłek – II miejsce, Jakub Sikora – 8 miejsce, Jan Więcław -12 miejsce,

- rzut dyskiem – Miłosz Michalak – I miejsce, Dominik Figzał – II miejsce, Łukasz Całus – IV miejsce,

- sztafeta 4x100 m – Bruno Waszkiewicz, Kacper Wojna, Mateusz Nowak, Karol Sowa – II miejsce.