Młodzi koszykarze wicemistrzami powiatu częstochowskiego. / 2020-02-23

Dnia 21 lutego w Kamienicy Polskiej odbył się turniej o mistrzostwo powiatu częstochowskiego w koszykówce. Chłopcy z Mstowa mają powody do zadowolenia, ponieważ zajęli drugie miejsce w tych zawodach. Myślę, że nauczyciele nie będą mieli za złe graczom nieobecności na wszystkich lekcjach, bo osiągnęli duży sukces w skali szkoły.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej we Mstowie tworzyli :

Bartek Baryś, Oliwier Zgrzebny, Oliwier Podsiedlik, Bartosz Walkowiak, Bartosz Skibiński, Jakub Kosmala, Igor Wawrzyniak, Krystian Kempa, Dawid Banasiak, Adam Kościański , Alan Rozpędek i Jan Derda pod batutą pana Pawła Derdy.

Trud włożony w mecze opłacił się, był to ich pierwszy turniej w tej dyscyplinie sportu , a więc to pokazało, że młodzi zawodnicy mają duży potencjał aby grać jeszcze lepiej.

Mecz z Rudnikami okazał się najciekawszym pojedynkiem całego tego turnieju. Po trzech kwartach nic nie wskazywało na to, że nasza drużyna wygra, ponieważ przegrywaliśmy już ośmioma punktami. Jednak dzięki determinacji i woli walki wyrównaliśmy ,aby wygrać po dogrywce 16:13.

Niestety, drugi mecz z Kamienicą Polską pokazał, że drużyna ze Mstowa ma jeszcze wiele do poprawy. Mecz zakończył się wynikiem 30:4 dla Kamienicy, która zdobyła tytuł mistrzowski wygrywając z Rudnikami 28:2.

Możemy być pewni, że chłopcy wrócą silniejsi i będą walczyć o najwyższe cele. Mamy nadzieje, że młodzi koszykarze będą się rozwijać i godnie reprezentować naszą szkołę.

Relację przygotował Jan Derda z klasy VI B.