Logo
Slogan

Z życia szkoły

BOSKI MASTERCHEF JUNIOR. NIEBIAŃSKA KUCHNIA W ZIEMSKIM WYDANIU / 2019-06-14

BOSKI MASTERCHEF JUNIOR. NIEBIAŃSKA KUCHNIA W ZIEMSKIM WYDANIU

 

Na przestrzeni wieków Biblia były inspiracją dla wielu ludzi w dziedzinie literatury, sztuki, przewodnikiem na drogach życia. Jednak po raz pierwszy w historii naszej szkoły, ta Święta Księga stała się okazją do wejścia w kulinarny świat zapachów i smaków boskiej kuchni.

Uczniowie klasy 5B wraz ze swoim katechetą ks. Piotrem Szydełko CRL oraz wychowawcą klasy Adą Olech, przenieśli się w odległe czasy monarchii Króla Dawida, aby w Jerozolimie odbyć najbardziej prestiżowe rozgrywki kulinarne: I EDYCJI BOSKIEGO MASTERCHEF JUNIOR.

Więcej ...

WIELKI SUKCES MŁODEGO HISTORYKA / 2019-06-13

WIELKI SUKCES MŁODEGO HISTORYKA

W dniu 18 marca 2019r. 15 uczniów naszej szkoły brało udział w VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” PLUS „Walki zbrojne Polaków na przestrzeni wieków – Wojny polsko-krzyżackie”. Olbrzymi sukces odniósł uczeń kl.V b Bartosz Messyasz, który zajął II miejsce w skali kraju.

Więcej ...

SUKCES MŁODEJ PASJONATKI HISTORII / 2019-06-13

SUKCES MŁODEJ PASJONATKI HISTORII

W dniu 29 maja 2019r. sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie wzieło udział w drugim etapie VII edycji konkursu historycznego "Romuald Traugutt i jego epoka". Był to konkurs o randze powiatowej poświęconą przywódcy Powstania Styczniowego, który co roku organizuje II Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie, noszące imię tego właśnie bohatera.

Więcej ...

Niwelujemy bariery – rozwijamy możliwości / 2019-06-12

Niwelujemy bariery – rozwijamy możliwości

Poznawanie bawarskich zabytków , obyczajów panujących w Hesji, jak również niezapomniane wrażenia w turyndzkiej kopalni soli, ponadto nawiązywanie nowych kontaktów, a przede wszystkim rozwijanie kompetencji językowych poprzez wspólną zabawę to tylko niektóre wśród wielu założonych celów szkolnej wymiany młodzieży wspieranej przez PNWN JUGENDWERK
W dniu 3 czerwca 2019 r. rozpoczęła się kolejna, tygodniowa przygoda u naszych zachodnich sąsiadów. W projekcie polsko-niemieckiej wymiany szkolnej uczestniczyło 24 uczniów z naszej szkoły. Pod okiem opiekunów; Aleksandry Bekus, Gabrieli Wysockiej Rozenberg i Małgorzaty Porębińskiej Niesmaczny nasza młodzież , wpólnie ze szkołą partnerską Rhönschule Gersfeld, realizowała program wpółpracy polsko-niemieckiej. Oprócz zwiedzania Würzburga , zabytkowego frankońskiego miasta oraz barokowego klimatu Fuldy organizator zaplanował również zwiedzanie kopalni soli w Merkers, wędrówke pieszą na Wasserkuppe wraz z przejażdzką na torze saneczkowym. Ponadto wspólne grillowanie, gra w minigolfa, dyskoteka, poznanie obyczajów naszych sąsiadów oraz wspólne spędzanie czasu z niemiecką rodziną ułatwiły uczestnikom obalić barierę językową i mentalną. I tak oto tydzień spędzony w gronie niemieckiej społeczności zaowocował w nawiązaniu głębszej więzi między młodzieżą obu państw.

Koordynator projektu: mgr Aleksandra Bekus

Więcej ...

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY / 2019-06-11

      

  Ze względu na prognozowane upały, lekcje w Szkole Podstawowej w Mstowie w dniach 12, 13, 14 czerwca 2019 roku ( środa, czwartek i piątek ) odbywać się będą do godziny 11.00.

Dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo –wychowawcze.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry