Logo
Slogan

Z życia szkoły

„, Co by było gdyby...” / 2019-06-08

„, Co by było gdyby...”

Aktorskie pasje w naszej szkole nie słabną. W tym roku uczestniczki warsztatów teatralnych postawiły na zabawę w odwróconą rzeczywistość i stworzyły niezwykle żartobliwy scenariusz pt., „ Co by było gdyby…?”. Twórczy zespół w składzie: Zosia Bochenkiewicz, Oliwia Cygan, Agata Jastrzębska, Julia Jędras, Martyna Kubik, Daria Mendak, Kinga Nowakowska, Maja Piechowska, Klaudia Sypuła, Laura Zagórska pod opieką Magdaleny Marszałek przez cały pierwszy semestr w pocie czoła pracowały nad nową wersją literacką znanych postaci. Najmłodszą uczestniczką warsztatów była Matylda Figzał z klasy VI.

Nasze uzdolnione literatki zaprosiły do współpracy uczniów z klas III i VIII, a niezawodni absolwenci: Natalia Całusińska, Amelia Cierpiałowska, Estera Wójcikiewicz, Zuzanna Rospondek, Nikola Rubik, Adrianna Sieradzka, Agata Bulska i Adam Gołkowski sami zgłosili się do współpracy. Spotkania odbywały się na 8 godzinie lekcyjnej w piątki lub po południu we wtorki. Były to nie tylko próby, ale wspaniałe spotkania towarzyskie.

Spektakl okazał się wielkim sukcesem, aktorzy z niebywałą swobodą wcielili się w swoje role i stworzyli satyryczne wcielenia znanych postaci. Całość miała formułę programu telewizyjnego prowadzonego przez profesjonalnego redaktora Wołoszańskiego, który zaprosił do programu znane osobowości z historii i literatury, którym nieco w życiu się zmieniło. Opowiadali swoje historie często z emocjami i oburzeniem, ale przede wszystkim dobrze bawili się przed wejściem do studia telewizyjnego.

Oprawą muzyczną zajęła się p. Monika Błachowicz, która oprócz solistów przygotowała debiutujący zespół „ The Sopels” . Scenografię teatralną przygotowali p. Ewelina Dąbrowska i p. Piotr Kosiński.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i współpracę, a gratulacje uczniów oraz nauczycieli dodały skrzydeł, a także zmobilizowały do kolejnego twórczego przedsięwzięcia.

Więcej ...

KLASY SZÓSTE W KOLTLINIE KŁODZKIEJ I PRADZE / 2019-06-07

KLASY SZÓSTE W KOLTLINIE KŁODZKIEJ I PRADZE

        W poniedziałek 27 maja, rano ropoczęliśmy wycieczkę pod opieką wychowawców pani G. Wysockiej - Rozenberg oraz pana Pawła Orlikowskiego oraz opiekunów pani Olgi Wiewióry i pani Ewy Wójcikiewicz. Dojazd to Twierdzy Kłodzko zajął nam kilka godzin. Przewodnik oprowadził nas po twierdzy i opowiadał o tym, jak dawniej żyli żołnierze.
Potem pojechaliśmy do Polanicy Zdrój i szliśmy przez park zdrojowy w stronę źródełka z wodą mineralizowaną, która smakowała jak gazowana.

Więcej ...

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA 2019 / 2019-05-31

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA 2019

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym poświęconym Maryi. Edycja 2019 odbywała sie pod hasłem " Dziękuję Ci, Mamo!".

Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką zgodną z hasłem. 26 maja 2019r. na uroczystej Gali Festiwalu w Auli Ojca Świętego Jana Pawła II na Jasnej Górze nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród.

Więcej ...

ogłoszenie / 2019-05-30

OBIADY - CZERWIEC 2019r.

Obiady będą wydawane w dniach 1-17 czerwca

KOSZT OBIADÓW : 38,50

w cenie obiadu jest 1 herbata do obiadu!

KOSZT HERBATY: 1,65 zł

opcja dodatkowej herbaty (poza obiadem) dla wszystkich chętnych uczniów SP i G (uczniowie kl. 0-III deklarujący zamiar korzystania z herbaty do śniadania mają opłacony jej koszt za cały II semestr w kwocie 10,05 zł)

 

 

Opłat należy dokonywać na podany niżej

nr konta bankowego Szkoły Podstawowej

w Mstowie

od 1 do 5 CZERWCA 2019 r.

Bank Spółdzielczy w Mstowie:

 

52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

VI WIECZÓR POEZJI I MUZYKI ,,Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć…” / 2019-05-29

VI WIECZÓR POEZJI I MUZYKI ,,Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć…”odbył się 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie. Poświęcony był tematyce patriotycznej. W widowisku poetycko-muzycznym zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły, stworzyli wspaniały, niezapomniany spektakl, który pozwolił widzom przeżyć chwile wzruszenia i refleksji.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry