Logo
Slogan

Z życia szkoły

Nastrojowo, andrzejkowo………….. / 2018-12-01

Nastrojowo, andrzejkowo…………..

Ostatnie dni listopada kojarzą nam się z andrzejkami. W naszej szkole z inicjatywy SU we wtorek 27 listopada został zorganizowany "Dzień z wróżbami". Podczas długiej przerwy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału we wróżbach. Uczniowie, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie akcji to: Anita Stępień, Julia Dąbrowska, Oliwia Lojtek, Kacper Gawron, Julia Jędras, Oliwia Cygan, Katarzyna Kluźniak, Roksana Sobieraj, Paulina Jaksender, Amelia Błaszkiewicz, Paulina Kapral, Zuzanna Kabaj, Magdalena Chojnowska, Julia Sieradzka i Dominika Franciszkiewicz. Następnego dnia odbyła się dyskoteka, na której w świetnej atmosferze bawiły się klasy 4-6, a następnie klasy 7-8 i 3 gimnazjum.

Więcej ...

ANDRZEJKI DLA MALUCHÓW / 2018-11-30

ANDRZEJKI DLA MALUCHÓW

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej ...

Dzień patrona / 2018-11-28

Dzień patrona

27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się uroczysty sejmik z okazji Patrona. Sejmik przygotowali uczniowie klas IV A, B, C, D pod kierunkiem wychowawczyń : p. Darią Wójcikiewicz ,p. Ewą Kowalik –Zagórską, p. Beatą Wosik, p. Wiolettą Derdą. Podczas występu przypomniano życiorys Tadeusza Kościuszki, podkreślając jego zasługi dla Polski i narodu polskiego. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone naszemu bohaterowi narodowemu oraz jego przysięgę. Gościnnie wystąpili uczniowie klas II A i II B przygotowani przez panie Marzenę Radecką i Anatolię Benduch. W pięknych strojach krakowskich zatańczyli krakowiaka.

Więcej ...

Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną w Języku Angielskim. / 2018-11-26

I miejsce - Karolina Purgal, klasa 7b Szkoła Podstawowa w Mstowie
II miejsce - Paulina Chmielarz,klasa 8 ZSP Jaskrów
III miejsce - Julia Puczyńska, klasa 7b Szkoła Podstawowa w Mstowie
Wyróżnienia
Amelia Palarz, klasa 8 ZSP Jaskrów
Wiktoria Grabara, klasa 8 ZSP Jaskrów
Gratulujemy!
Organizatorem konkursu była mgr M.Porębińska-Niesmaczny

WYCIECZKA DO SEJMU. SPOTKANIE Z PANIĄ POSEŁ RP LIDIĄ BURZYŃSKĄ / 2018-11-24

WYCIECZKA DO SEJMU. SPOTKANIE Z PANIĄ POSEŁ RP LIDIĄ BURZYŃSKĄ

Dnia 23.11.2018 r uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie: Jan Gloc, Aleksandra Kasztelan i Wiktoria Glinka, korzystając z zaproszenia pani poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Uczniowie zapoznani zostali z codzienną pracą posłów, mieli możliwość obserwowania obrad Sejmu jak również poczuć atmosferę sejmową spacerując po zawiłych korytarzach Sejmu.
Punktem kończącym wizytę w stolicy była lekcja historii w Muzeum Katyńskim, która wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry