Logo
Slogan

Z życia szkoły

Wycieczka do Warszawy klas Vb i Vc / 2018-11-21

Wycieczka do Warszawy klas Vb i Vc

Dnia 20 listopada klasy Vb i Vc pod opieką pani Anny Kluźniak, pani Adriany Olech i pani Ewy Wójcikiewicz wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie PGE Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadzał nas trasą „Piłkarskie Emocje”. Choć na jeden dzień zamieniliśmy się miejscami z Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem czy Arkadiuszem Milikiem. Podczas trasy zobaczyliśmy m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Weszliśmy równie na punkt widokowy stadionu.

Więcej ...

Widowisko historyczne „825-lecia Mstowa” na podsumowaniu Międzypowiatowego Konkursu Literackiego / 2018-11-17

Widowisko historyczne „825-lecia Mstowa” na  podsumowaniu Międzypowiatowego Konkursu Literackiego

Dnia 16 listopada 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie zostało po raz drugi zaprezentowane widowisko historyczne „825-lecia Mstowa”. Tym razem stało się ono głównym punktem podsumowania Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „100 lat Niepodległości”. Organizatorem konkursu dla uczniów szkół z powiatów częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego była poseł na Sejm RP –pani Lidia Burzyńska.

Więcej ...

ZAPROSZENIE / 2018-11-14

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ, RODZICÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW MSTOWA NA UROCZYSTY FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI" ZORGANIZOWANEGO PRZEZ PANIĄ POSEŁ RP LIDIĘ BURZYŃSKĄ. W CZASIE UROCZYSTOŚCI ZOBACZYMY INSCENIZACJĘ PRZYGOTOWANĄ Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

UROCZYSTOŚĆ ODBĘDZIE SIE 16 LISTOPADA - PIĄTEK O GODZINIE 14.00 W HALI SPORTOWEJ SP W MSTOWIE.

konkurs_lidia.jpg

Więcej ...

Młodzi Patrioci / 2018-11-12

Młodzi Patrioci

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski na najlepiej przystrojoną salę w patriotycznym duchu.

Tego dnia komisja w składzie: Pani wicedyrektor Monika Jackowska, opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Aleksandra Bekus oraz nauczyciel plastyki - Pan Piotr Kosiński wraz z uczniami repreprezującymi SU odwiedziła wszystkie pracownie i wybrała zwycięską klasę .

Więcej ...

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ / 2018-11-09

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 09.11.2018 roku w ramach Świętowania Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI, nasza szkoła włączyła się w akcję ”REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” – bicie rekordu w śpiewaniu HYMNU, organizowaną przez Minister edukacji Narodowej. Tego dnia o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele: Beata Górecka- Grabara, Monika Błachowicz i Piotr Całusiński. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Po uroczystości w hali sportowej w obecności Pani Dyrektor, harcerzy oraz zuchów zostało posadzone drzewo ufundowane przez Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza. Klon ten ma symbolizować i przypominać potomnym o 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry