Logo
Slogan

Z życia szkoły

Kim będę gdy dorosnę / 2019-05-21

Kim będę gdy dorosnę

Chociaż zakład fryzjerski był już znanym dzieciom miejscem, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, to wycieczka była niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, po której niejedno dziecko zapragnie w przyszłości zostać fryzjerem.

Więcej ...

Wycieczka w Sudety / 2019-05-20

Wycieczka w Sudety

Dnia 16 i 17 maja 2019r. uczniowie klas 8 d , 8c i III A pod opieką Wioletty Kołodziejskiej, Tatiany Całus i Anny Kloczkowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Sudety. Młodzież miała okazję poznać tajemniczą historię Pałacu Jedlinka, gdyż miejsce to budzi wiele kontrowersji , znajdując się w pobliżu Tajemniczego Projektu Riese. Wokół pałacu trzy grupy zmierzyły się z grą terenową , której zwieńczeniem było ognisko z kiełbaskami. Po południu spacer korytarzami Podziemnego Miasta Osówki dostarczył nam wiele wrażeń, kiedy z latarkami w rękach przemierzaliśmy jego podziemne korytarze, mając na uwadze , że każdy nasz nieuważny krok może zakończyć się w lodowatej wodzie. Podsumowaniem pierwszego dnia był relaks na basenie w Nowej Rudzie . Drugi dzień przyniósł spacer szlakami wśród malowniczych skałek Adrspach - Skalnego Miasta w Czechach , oraz rejs łodzią po sztucznym jeziorku. Cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda i uśmiechy na twarzach. Każda podróż zostawia po sobie moc wrażeń i budzi chęci do poznawania różnych zakątków naszego kraju, a potem kontynentu i całego świata. Budzi w nas marzenia , a nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku .

Więcej ...

Wycieczka gimnazjalistów / 2019-05-12

Wycieczka gimnazjalistów

W dniach 9 i 10 maja 2019 roku uczniowie klas IIIB, C i D gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego, Janowca i Sandomierza. Nasza przygoda rozpoczęła się od zwiedzania zamku w Janowcu, potem był rejs statkiem po Wiśle wzdłuż polskich spichlerzy, dzięki któremu dotarliśmy do Kazimierza. Miasteczko przywitało Nas słoneczną pogodą. Spacer urokliwymi uliczkami Kazimierza wprowadził wszystkich w dobry, wiosenny nastrój. W drugi dzień zawitaliśmy do Sandomierza podążając śladami Ojca Mateusza. Przemieszczaliśmy się podziemiami miasta, zobaczyliśmy zbrojownię, Ratusz, przeszliśmy przez „Ucho Igielne” czyli Furtę Dominikańską. Spędziliśmy razem cudowne dwa dni, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Więcej ...

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY” / 2019-05-11

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY”

9 maja w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Pomysłodawcą imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku, był inspektor BHP Waldemar Kieca. Organizacji tego przedsięwzięcia po raz kolejny podjęli się wspólnie Szkoła Podstawowa w Mstowie oraz Gmina Mstów. Tak jak w poprzedniej edycji koordynatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej w Mstowie była Justyna Klimczak. Natomiast ze strony Gminy Mstów działania te koordynowali wójt Tomasz Gęsiarz i pracownik Urzędu Gminy ds. Promocji, Obronności i Zarządzania Kryzysowego Adam Równiak.

Więcej ...

Konkurs "Jestem bezpieczny" / 2019-05-07

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry