Logo
Slogan

Z życia szkoły

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO pt: „Elementy dwujęzyczności“ - grupa / 2018-10-29

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO  pt: „Elementy dwujęzyczności“ - grupa

W dniach 23 i 26 października w klasie III D ( grupa I) odbyły się lekcje biologii w języku niemieckim . Zajęcia poprowadziła Pani Aleksandra Bekus - współautorka programu innowacji.

Tematy zajęć: „ Weltverschmutzung und Umweltschutz“ ( Zanieczyszczenie i ochrona atmosfery) i „Schützt die Umwelt !“ ( Ochrona środowiska na co dzień) , zostały oparte na programie nauczania biologii w klasie trzeciej gimnazjum - dział: „Człowiek i środowisko“,.

Podczas zajęć uczniowie musieli zmierzyć się z problemem zanieczyszczenia naszej planety poprzez analizę zagrożeń oraz przewidywalnych skutków wynikających z zanieczyszczenia atmosfery. A następnie zadaniem młodzieży było wskazanie działań, których celem jest poprawa stanu środowiska oraz przyjęcie postawy świadomego konsumenta.

Więcej ...

Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię” / 2018-10-26

Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię”

Dnia 23.10.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie odbył się XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię”. Naszą szkołę godnie reprezentowały: uczennica z klasy I c Blanka Choryłek przygotowana przez mgr Barbarę Szklarzy zajmując II miejsce oraz Nadia Mazurek z klasy II b przygotowana przez mgr Marzenę Radecką zajmując I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej ...

ZAJĘCIA EDUKACYJNE pt. Specjalne potrzeby uczniów w ramach PROGRAMU POWER / 2018-10-25

ZAJĘCIA EDUKACYJNE  pt. Specjalne  potrzeby uczniów w ramach  PROGRAMU POWER

Dnia 23 października 2018 odbyły się zajęcia edukacyjne dla rodziców z kl. IV D oraz lekcje z udziałem uczniów klas IV D i VII B  w ramach programu Power Erasmus Drogą do Sukcesu. Celem spotkań było wykorzystanie innowacyjnych metod pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zajęciach zastosowano techniki motywowania uczniów zaprezentowane wcześniej na międzynarodowym szkoleniu pt. Special Education Needs, którego prowadzącymi były panie Marie Delaney i Sally Farley. Prowadzącymi zajęcia w szkole w Mstowie, w ramach tego zadania w projekcie Power były mgr Wioletta Derda i mgr Aneta Pałczynska.

Więcej ...

Wpis do KRONIKI DLA NIEPODLEGŁEJ / 2018-10-23

Wpis do KRONIKI DLA NIEPODLEGŁEJ

W ramach projektu NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE wpisaliśmy się do specjalnej Kroniki. Powstała ona z inicjatywy organizatorów projektu i Kuratorium Oświaty w Częstochowie. ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ składają uczniowie że wszystkich szkół z regionu. W Szkole Podstawowej w Mstowie wpisu dokonali uczniowie pod kierunkiem mgr Piotra Kosińskiego. Kolejnym zadaniem projektu jest udział uczniów w zajęciach o Odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz w obchodach 100 rocznicy tego wydarzenia. Koordynatorem projektu jest mgr W. Derda.

Więcej ...

STRAŻAK SAM / 2018-10-22

STRAŻAK SAM

19 października 2018 uczniowie klasy IB i IIA Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Mstowie byli na wycieczce w Szkole Pożarniczej w Częstochowie. Na miejscu uczniowie zapoznali się z obiektem, w którym uczą się i pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry